• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kasa Chorych  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Wojciech Karolak (ur. 28 maja 1939 w Warszawie) – polski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, saksofonista altowy i tenorowy, aranżer, wirtuoz organów Hammonda.Martyna Jakubowicz (ur. 24 lutego 1955 w Krakowie) – polska wokalistka, gitarzystka i kompozytorka tworząca muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku.
  Warto wiedzieć że... beta

  Easy Rider - polski zespół blues-rockowy założony w kwietniu 1980 roku we Wrocławiu. Pierwszy skład zespołu stanowili:
  Adam Kulisz pseud. Coolish (ur. 1966) – polski wokalista, gitarzysta, harmonijkarz, kompozytor, autor tekstów. Jeden z najbardziej twórczych wykonawców z kręgu polskiego bluesa, pochodzi z Kobióra.
  Rawa Blues Festival – największy i najstarszy w Polsce, jeden z największych na świecie, festiwal muzyki bluesowej. Od początku organizowany w Katowicach w hali widowiskowo-sportowej – Spodek. Nazwa festiwalu pochodzi od katowickiej rzeki Rawy. Twórcą i organizatorem festiwalu jest Ireneusz Dudek – polski muzyk bluesowy.
  Jarocin – miasto w województwie wielkopolskim, siedziba powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin. Położone w Kaliskiem, na Wysoczyźnie Kaliskiej.
  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
  Walter Chełstowski (ur. 13 października 1951) − polski reżyser i producent programów i widowisk telewizyjnych. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Krzysztof Jaworski – polski gitarzysta zespołu rockowego Harlem, ponadto autor tekstów, kompozytor i producent muzyczny. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie oraz Politechniki Białostockiej. Wykładał w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie (której jest absolwentem). Współpracował także z Jarkiem Ptaszyńskim, perkusistą rockowym.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.