• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Karolina Szostak  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Czaszka (łac. cranium) – struktura kostna lub chrzęstna, która służy jako szkielet głowy. Stanowi naturalną osłonę mózgu i innych narządów znajdujących się w głowie.Plejada.pl – polski serwis celebrycki należący do Grupy Onet, od 2012 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska.

  Karolina Szostak (ur. 15 sierpnia 1975 w Warszawie) – polska dziennikarka sportowa, reporterka i prezenterka telewizyjna.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Jest córką Maryli Szostak, która jest właścicielką Baru Alex w Warszawie. Uczęszczała do pierwszego prywatnego liceum w Warszawie. Studiowała prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

  Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.Zez (łac. strabismus, gr. Strabismus (z Greki: στραβισμός strabismos, od στραβίζειν strabizein "mrużyć", od στραβός strabos "mrużenie, zmrużone-oko")) – jest wadą oczu objawiającą się osłabieniem mięśni ocznych, co powoduje zmianę kąta patrzenia jednego oka względem drugiego. Efektem zeza jest zaburzenie widzenia stereoskopowego.

  Jako nastolatka przeżyła wypadek drogowy, miała pokruszone kości czaszki i krwiaka mózgu. Przeszła operację trepanacji czaszki, przez długi okres miała sparaliżowaną prawą stronę ciała i zeza. Obecnie nie słyszy na lewe ucho.

  Dziennikarstwo[ | edytuj kod]

  W wieku piętnastu lat prowadziła Szortpress w programie 5-10-15, a później odbywała staż w Teleexpressie.

  Prezentuje serwisy sportowe po Wydarzeniach i na antenie Polsat News. Przez wiele lat była jedyną kobietą w sportowej redakcji Polsatu, w kanałach sportowych stacji pełniła funkcję wydawcy magazynów. Od 2000 jest dziennikarką Polsat Sport, a od 2011 również Polsat Sport News.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (WPiA UW) – jest trzecim co do liczby studentów (po WZ UW i WDiNP UW) i najstarszym wydziałem Uniwersytetu Warszawskiego. WPiA UW umożliwia kształcenie na kierunkach:
  Karolina Szostak (2015)

  W 2000 została nominowana do nagrody o nazwie Telekamery 2000 – w kategorii dziennikarz sportowy.

  18 grudnia 2012 współprowadziła galę jubileuszową 20 lat telewizji Polsat, która odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie.

  Pozostałe przedsięwzięcia[ | edytuj kod]

  W 2013 uczestniczyła w trzeciej edycji Rajdu Polski Kobiet z pilotką Malwiną Strecker. W 2017 była ambasadorką Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn (Lotto EuroVolley Poland 2017), które odbyły się w Polsce na przełomie sierpnia i września.

  Brała udział w programie rozrywkowym Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (2014) i była bohaterką jednego odcinka programu Mamy cię! (2015).

  Viva! – polski dwutygodnik publikujący głównie artykuły o życiu znanych osób i wywiady z nimi. Wydawany od 1997 przez wydawnictwo Edipresse Polska.Rak gruczołu sutkowego (rak piersi, łac. carcinoma mammae) – najczęstszy nowotwór gruczołu sutkowego. Na świecie rak gruczołu sutkowego jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. W Polsce w 2002 roku stanowił blisko 13% rozpoznań nowotworów złośliwych płci. Rak sutka występuje także u mężczyzn, jest jednak rzadki; zwykle jest też późno rozpoznawany. Od lat 70. notowano na całym świecie wzrost zachorowań na raka sutka, tendencja utrzymywała się do lat 90. Zjawisko to mogło być spowodowane zarówno zmianami w stylu życia kobiet w krajach zachodnich, jak i wzrostem wykrywalności raka.

  Jej wizerunek znalazł się na wielu tytułowych okładkach różnych czasopism, m.in. takich jak: „Gala”, „Viva!”, „Wprost” czy „Fakt”. W wielu z nich zostały ponadto opublikowane artykuły poświęcone m.in. jej życiu prywatnemu czy jej metamorfozie. Za swoją przemianę była nominowana do zdobycia statuetki w kategorii „Metamorfoza roku” podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady (2017).

  Polsat News – kanał informacyjno-publicystyczny Grupy Polsat, nadający od 7 czerwca 2008 roku. Szefem kanału, od początku nadawania stacji, jest Henryk Sobierajski.Fakt – dziennik wydawany od 22 października 2003 przez firmę Ringier Axel Springer Polska, należącą do niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer AG. Lider rynku polskiej prasy codziennej. Gazeta wzorowana jest na niemieckim Bild i należy do gazet typu tabloid. Redaktorem naczelnym jest Grzegorz Jankowski. Siedziba Faktu mieści się w Warszawie na ulicy Domaniewskiej 52.

  Bierze udział w wielu pokazach i sesjach reklamowych, promujących różne firmy czy ich produkty. Ponadto uczestniczyła w licznych akcjach charytatywnych, m.in. sesji zdjęciowej do kalendarza na rok 2016, będącego inicjatywą Centrum Onkologii w Białymstoku i Fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei, z której dochód przeznaczony był na badanie dzieci czy też była ambasadorką 7. prozdrowotnej akcji „Dotykam = Wygrywam” w październiku 2018, nawołującej do samobadania i profilaktyki raka piersi u kobiet.

  Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu. Otyłość (łac. obesitas) – patologiczne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, przekraczające jego fizjologiczne potrzeby i możliwości adaptacyjne, mogące prowadzić do niekorzystnych skutków dla zdrowia. Za otyłość uważa się stan, w którym tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 20% całkowitej masy ciała u mężczyzn oraz 25% u kobiet. Otyłości towarzyszy nadwaga, czyli nadmierna masa ciała powyżej masy optymalnej.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Wprost” – polski tygodnik społeczno-polityczny wydawany przez Platformę Mediową Point Group. Ukazuje się w formie drukowanej w poniedziałki.
  Gala - skierowany do kobiet dwutygodnik wydawany przez Gruner+Jahr Polska od 2001. Skupia się głównie na plotkach z życia gwiazd, wywiadach oraz poradnikach dla kobiet. Oprócz tego stałym punktem magazynu są strony z rozrywką. Redaktor naczelną magazynu jest Agnieszka Jastrzębska.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Teatr Wielki — Opera Narodowa w Warszawie – budynek zlokalizowany przy placu Teatralnym w Warszawie, będący siedzibą Opery Narodowej. W Salach Redutowych mieści się Muzeum Teatralne oraz dwie spośród trzech scen Teatru Narodowego.
  Ucho – narząd słuchu występujący jedynie u kręgowców. Najbardziej złożone i rozwinięte uszy występują u ssaków. Ucho odbiera fale dźwiękowe, przekształca je w drgania mechaniczne, a drgania w impulsy nerwowe. Odpowiada także za zmysł równowagi (błędnik).
  Zespół Społecznych Szkół Ogólnokształcących "Bednarska" im. Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie, potocznie nazywany "Bednarską" (od ulicy Bednarskiej, przy której mieścił się do roku 2013 jeden z budynków szkoły – dawny gmach Łaźni Teodozji Majewskiej) – zespół szkół w Warszawie, w skład którego wchodzą:
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.