• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Karolina Malinowska-Janiak

  Przeczytaj także...
  39 i pół – polski serial komediowy emitowany od 4 marca do 27 maja 2008 przez stację TVN. Od 7 grudnia 2008 roku na antenie TVN pokazywane były powtórki pierwszej serii. Tuż po nich 3 marca 2009 roku stacja TVN rozpoczęła emisję drugiej serii. Od 8 września 2009 roku TVN emitował trzecią serię. 1 grudnia 2009 miała miejsce emisja ostatniego odcinka serialu, nazwanego przez twórców odcinkiem 39 i pół.Amma Omenaa Mensah (ur. 26 lipca 1979 w Jeleniej Górze) – fotomodelka, prezenterka pogody w telewizjach TVN, TVN Meteo i TVN24.
  Calvin Richard Klein (ur. 19 listopada 1942 roku w Nowym Jorku) – syn węgierskiego imigranta, amerykański projektant mody.

  Karolina Malinowska-Janiak (ur. 24 listopada 1982 w Łodzi) – polska modelka warszawskiej agencji Model Plus, aktorka.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Kariera[ | edytuj kod]

  Pracę w modelingu rozpoczęła w 1998 roku mając 15 lat, dla agencji Model Plus w Warszawie. Bardzo szybko zawitała do Paryża, gdzie w ciągu zaledwie kilku miesięcy pracy była już jedną z najbardziej znanych modelek. Pojawiała się również na wybiegach w Nowym Jorku, Barcelonie oraz Mediolanie. Wielokrotnie zdobiła okładki i pozowała do zdjęć francuskiego wydania magazynu Vogue. Prezentowała na wybiegu kolekcje najbardziej liczących się w branży projektantów oraz domów mody: Calvin Klein, Chloe, Francesco Scognamiglio, Georges Rech, IBlues, Hugo Boss, Mila Schön, Dolce & Gabbana, Miu Miu, Narciso Rodriguez oraz Prada. W 2000 roku wzięła udział w telenoweli dokumentalnej "Modelki", zrealizowanej dla Telewizji Polskiej. W 2003 roku zrezygnowała z międzynarodowej kariery.

  Hugo Boss AG – niemiecka firma produkująca odzież i perfumy z siedzibą w Metzingen, założona w 1923 przez Hugo Ferdinanda Bossa (1885–1948).Miu Miu – istniejąca od 1992 linia odzieżowa włoskiego domu mody Prada, zorientowana na modę młodzieżową i codzienną. Siedziba znajduje się w Mediolanie. Butiki znajdują się na kilku kontynentach: w Nowym Jorku, Los Angeles, Londynie, Florencji, Mediolanie, Tokio, Nagoi, Kobe, Fukuoce, Paryżu, Singapurze, Hongkongu, Tajpej oraz w Honolulu (od marca 2009 w Ala Moana Center). Nazwa ma ścisły związek z osobą właścicielki i zarządzającej linią: Miuccią Pradą.

  Współpracowała z telewizją TVN Style, gdzie prowadziła program Musisz to mieć. Od 11 sierpnia 2007 prowadziła program Projekt Plaża w TVN razem z Omeną Mensah, Olivierem Janiakiem oraz Kubą Wesołowskim. W 2007 wystąpiła w trzeciej edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie w TVP2. Zajęła w nim ostatnie, dwunaste miejsce, odpadając w pierwszym odcinku.

  Moda – w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. Moda występuje także w innych dziedzinach życia społecznego. Wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji. Może być modny ubiór, wygląd, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl artystyczny, światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia, który jest popularny w jakimś czasie w jakimś środowisku. W węższym znaczeniu słowo moda odnosi się do projektowania ubioru. Moda zawsze posiada grupę, która pierwsza inicjuje naśladownictwo czegoś, najczęściej form ubioru. Natomiast styl w modzie jest związany z indywidualnym, przystosowanym do potrzeb psychicznych określonego użytkownika sposobem wyrażania siebie poprzez formę ubioru.Kielce (łac. Civitas Kielcensis, lit. Kielcai, łot. Kelce, ros. Ке́льце) – miasto wojewódzkie położone w południowej części centralnej Polski, stolica województwa świętokrzyskiego. Położone w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Stanowi regionalny ośrodek gospodarczy,naukowy,turystyczny oraz wystawienniczo-targowy. Pod koniec 2011 roku miasto liczyło 201 815 mieszkańców. Na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne.

  Od 2007 zasiada w składzie jury Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody "Off Fashion" organizowanego w Kielcach. Na platformie internetowej onet.tv Karolina Malinowska wypowiadała się o trendach w modzie.

  Od 29 marca 2009 razem z modelkami Joanną Horodyńską oraz Agnieszką Martyną prowadziła program Gwiazdy na dywaniku w Polsat Café. W 2012 roku zastąpiła ją Ada Fijał.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Związana jest z Olivierem Janiakiem, którego poślubiła w 2003. Para ma trzech synów: Fryderyka (ur. 29 czerwca 2009), Christiana (ur. 29 stycznia 2011) i Juliana (ur. 20 sierpnia 2013).

  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.

  Telewizja[ | edytuj kod]

  Programy rozrywkowe[ | edytuj kod]

 • Musisz to mieć (TVN Style) – prowadząca program
 • 2007: Projekt Plaża (TVN) – prowadząca program
 • 2007: Gwiazdy tańczą na lodzie (TVP2) – uczestniczka programu, zajęła ostatnie, 12. miejsce
 • 2009-2012: Gwiazdy na dywaniku (Polsat Café) – prowadząca program
 • Filmografia[ | edytuj kod]

 • 2008: 39 i pół jako recepcjonistka w Radio Zet (gościnnie, odc. 10)
 • 2008: Niania jako Miss Pomorza (gościnnie, odc. 91 "Mama wyjeżdża")
 • 2009: Miłość na wybiegu jako ona sama
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Karolina Malinowska (ang.). fashionmodeldirectory.com. [dostęp 2012-03-14].
  2. OFF FASHION :: KIELCE 2009 - III edycja
  3. http://www.onet.tv/tag.html#t=(Karolina%20Malinowska)
  4. Ada Fijał o współpracy z Horodyńską w programie "Gwiazdy na dywaniku" kultura.dziennik.pl [dostęp 2012-08-11]
  5. Tygodnik „Życie na Gorąco” nr 15, 14 kwietnia 2016, s. 8-9
  6. Karolina Malinowska. filmpolski.pl.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Karolina Malinowska (ang.). supermodels.nl. [dostęp 2011-12-11].
 • Karolina Malinowska (ang.). fashionmodeldirectory.com. [dostęp 2011-12-11].
 • Barcelona (katal. [bərsəˈɫonə], hiszp. [barθeˈlona]) – miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, około 110 km na południe od grzbietu Pirenejów i granicy hiszpańsko-francuskiej. Stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, z liczbą mieszkańców wynoszącą 1 620 809 wewnątrz centrum administracyjnego. Zespół miejski Barcelony wykracza poza centrum administracyjne, z liczbą ludności wynoszącą 4 588 000, jest piątym co do wielkości zespołem miejskim w Unii Europejskiej. Cała metropolia ma około 5 milionów mieszkańców. Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Niania – polski serial komediowy w reżyserii Jerzego Bogajewicza, emitowany na antenie telewizji TVN od 10 września 2005 do 24 października 2009, oparty na amerykańskim oryginale The Nanny na licencji CBS, który emitowany był w latach 90.
  Ada Fijał (ur. 20 października 1976 w Krakowie) – polska aktorka i piosenkarka. Absolwentka krakowskiej PWST (2002) oraz stomatologii Collegium Medicum UJ w Krakowie (2000). Współpracowała z Fundacją Starego Teatru w Krakowie (2004–2005) i z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (2006–2007). W TVP Kraków prowadziła Pogodę.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Onet.tv – telewizja internetowa działająca w ramach serwisu Onet.pl o profilu informacyjno-edukacyjno-rozrywkowym. W styczniu 2010 Onet.tv prezentował blisko 40 tys. materiałów wideo.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.