• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Karol Samsel  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Związek Literatów Polskich (ZLP) – organizacja twórcza i zawodowa pisarzy, którymi w rozumieniu statutu są także „eseiści, krytycy, tłumacze literatury pięknej”.

  Karol Samsel (ur. 3 sierpnia 1986) – polski poeta, literaturoznawca, filozof, doktor habilitowany nauk humanistycznych.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Adiunkt na Wydziale Polonistyki, doktorant filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor "Zeszytów Poetyckich". Członek Związku Literatów Polskich. W latach 2006–2010 Członek „Literatorium”, ostrołęckiego klubu poetów.

  Habilitacja (z łac. habilitas – zdatność, zręczność) – posiadające różny zakres, w zależności od sytuacji prawnej w danym kraju, uprawnienie do:Cyprian Kamil Norwid, właściwie Cyprian Ksawery Gerard Walenty Norwid herbu Topór (ur. 24 września 1821 w Laskowie-Głuchach, zm. 23 maja 1883 w Paryżu) – polski poeta, prozaik, dramatopisarz, eseista, grafik, rzeźbiarz, malarz i filozof.

  Laureat Nagrody im. Władysława Broniewskiego, Zwycięzca wielu konkursów poetyckich. Zdobył I nagrodę w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Jesienna Chryzantema”, I nagrodę w XV Ogólnopolskim Konkursie im. D. Maliszewskiego. W 2011 zwyciężył w pierwszym Turnieju Jednego Wiersza im. Wandy Karczewskiej. W 2017 nominowany do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego za tom Jonestown.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  W 2013 roku na Uniwersytecie Warszawskim obronił rozprawę doktorską Epika Cypriana Norwida a epika Josepha Conrada w perspektywie modernizmu, która następnie w poszerzonej wersji została opublikowana w formie książkowej jako Norwid-Conrad. Epika w perspektywie modernizmu. Ponadto w 2017 roku wydał zbiór studiów o Cyprianie Kamilu Norwidzie pt. Inwalida intencji. Studia o Norwidzie. Habilitował się w 2019 na podstawie oceny dorobku naukowego i rozprawy pt. Inwalida intencji. Studia o Norwidzie.

  Zeszyty Poetyckie - pismo literackie poświęcone w całości najnowszej poezji, skupione na prezentacji najciekawszych twórców, poszukujące nowych poetyk, wyczulone na językową ewolucję, prowadzące stały dział krytyki. Skupiające wokół siebie artystów oraz pracowników naukowych z kraju i z zagranicy.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Redaktor naczelny Ostrołęckiego Rocznika Literackiego „Przydroża” a także redaktor działu esejów i szkiców kwartalnika eleWator.

  Mieszka w Ostrołęce.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Wydawnictwo Nowy Świat (NŚ) – wydawnictwo książkowe z siedzibą w Warszawie, powstałe w 2000 roku z inicjatywy dziennikarza Kamila Witkowskiego.
  Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Jesienna Chryzantema” – stały ogólnopolski konkurs poetycki dla młodych poetów zainspirowanych myślą patriotyczną i religijną. Konkurs organizowany jest od 1975 r. przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Płocku. Rokrocznie przyznawane są nagrody oraz wyróżnienia finansowe, co pięć lat wydawany jest zbiorczy tomik laureatów.
  Uniwersytet Warszawski – polska uczelnia państwowa, założona 19 listopada 1816 roku w Warszawie. Najlepszy uniwersytet w Polsce według The Times Higher Education Supplement (QS World University Rankings). W rankingu szanghajskim (ARWU) z 2012 roku uczelnia została sklasyfikowana na miejscach 301-400. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 1. miejsce w Polsce wśród uniwersytetów, a na świecie 234. pośród wszystkich typów uczelni. Corocznie uniwersytet zajmuje 1-2 miejsce w rankingu polskich uczelni państwowych przeprowadzanych przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy".
  Ostrołęka – miasto na prawach powiatu w województwie mazowieckim. Leży nad rzeką Narwią. Siedziba powiatu ziemskiego. W latach 1975-1998 stolica województwa ostrołęckiego. Posiada ważne znaczenie administracyjne dla północno-wschodniej części Polski. Ośrodek usług oraz przemysłu energetycznego, budowlanego, celulozowo-papierniczego i spożywczego. Ośrodek folkloru kurpiowskiego.
  eleWator – kwartalnik literacko-kulturalny ukazujący się w Szczecinie od 2012, powstały z inicjatywy Cezarego Sikorskiego. Pomysłodawcą nazwy pisma jest Krzysztof Niewrzęda. Jego tytuł nawiązuje do budynku elewatora EWA, który jest wizytówką szczecińskiego portu.
  Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny (NUKAT) – katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich funkcjonujący od lipca 2002 roku. Katalog obejmuje pozycje ze wszystkich katalogów rozproszonych naukowych bibliotek uniwersyteckich tworzących NUKAT. Obecnie jest to 130 bibliotek naukowych, w tym 37 z Warszawy oraz 17 z Krakowa, w dalszej kolejności są biblioteki gdańskie (10), wrocławskie (10) oraz łódzkie (9).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.946 sek.