• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Karl Richter - prawnik

  Przeczytaj także...
  Vidnava (pl. Widnawa, niem. Weidenau) – miasto w Czechach, na Śląsku Czeskim, w kraju ołomunieckim, w północnej części okresu Jeseník, na Przedgórzu Paczkowskim (cz. Žulovská pahorkatina).Opawa (czes.: Opava, niem.: Troppau, śl.: Uopawa, staropol.: Tropawa) – miasto w kraju morawsko-ślaskim, na Śląsku Czeskim przy granicy z Polską na Płaskowyżu Głubczyckim nad rzeką Opawą. Okolice miasta zwane są Śląskiem Opawskim.
  21 listopada jest 325. (w latach przestępnych 326.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 40 dni.

  Karl Richter (ur. 21 listopada 1844 w Igławie, 17 lipca 1928 w Morawskiej Ostrawie) - niemiecki adwokat.

  Igława (czes. Jihlava, niem. Iglau) – miasto statutarne w południowych Czechach, na Wysoczyźnie Czeskomorawskiej, nad rzeką Igławą. Jest stolicą kraju Wysoczyzna oraz powiatu Igława.Morawska Ostrawa (cz. Moravská Ostrava, niem. Mährisch Ostrau) – jedna z 37 części miasta statutarnego Ostrawy, stolicy kraju morawsko-śląskiego, we wschodnich Czechach, tworzy część obwodu miejskiego Moravská Ostrava a Přívoz w morawskiej części miasta, stanowiąc jego ścisłe centrum. Jest to także jedna z 39 gmin katastralnych o powierzchni 763,8442 ha . Populacja w 2001 wynosiła 38737 osób, zaś w 2012 odnotowano 2141 adresów.

  Ukończył gimnazjum w Opawie i studia prawnicze w Vidnavie. W 1869 został doktorem prawa. Po studiach praktykował w kancelarii Antona Heinze w Opawie. W 1873 otworzył własną kancelarię w Morawskiej Ostawie. W latach 1879-1918 wchodził w skład rady miejskiej. Założyciel Beskidenverein.

  Beskidenverein, Beskiden-Verein, Beskiden Verein (pol. Towarzystwo Beskidzkie) – niemiecka organizacja turystyki górskiej założona w 1893. Była pierwszą organizacją działająca na terenie Beskidów należących obecnie do Polski; Polskie Towarzystwo Tatrzańskie założono w 1873, ale długo ograniczało swoją działalność do Tatr oraz do pasm beskidzkich położonych dzisiaj na Ukrainie, a czeska Pohorská jednota "Radhošť" aktywna była w Beskidach należących obecnie do Czech.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Podkludová A., Advokáti v Moravské Ostravě před sto lety, "Belletin Advocatie" 2004 nr 6, s. 75-76 [1].
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.