• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Karel Miljon

  Przeczytaj także...
  I Mistrzostwa Europy w Boksie (mężczyzn) odbyły się w dniach 11-15 maja 1925 w Sztokholmie (Szwecja). Startowało 46 uczestników z 12 państw, w tym jeden Polak – Zygfryd Wende. Walczono w 8 kategoriach wagowych.Letnie Igrzyska Olimpijskie, a właściwie Igrzyska VIII Olimpiady, rozegrane zostały w Paryżu we Francji między 4 maja a 27 lipca 1924 roku. Paryż był organizatorem igrzysk po raz drugi, było to jednocześnie pożegnanie się z działalnością w MKOl twórcy nowożytnych igrzysk barona Pierre’a de Coubertina. Na terenach Racing Club wybudowano nowoczesny stadion olimpijski na ponad 60 tysięcy widzów, obok stadionu po raz pierwszy powstała wydzielona wioska olimpijska. Do udziału w imprezie (po absencji na poprzednich igrzyskach) zaproszono sportowców Austrii, Bułgarii, Turcji i Węgier, znów jednak nie dopuszczono reprezentacji Niemiec, a oficjalny komunikat informował, że organizatorzy nie są w stanie sportowcom tego kraju zapewnić pełnego bezpieczeństwa.
  Amsterdam – największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze.

  Karel Leendert Miljon (ur. 17 września 1903 w Amsterdamie, zm. 8 lutego 1984 w Bennebroeku) – holenderski bokser, medalista olimpijski, wicemistrz Europy.

  Debiutował na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 1924 roku, w kategorii półciężkiej. W swoim drugim występie w Igrzyskach Olimpijskich w Amsterdamie 1928 roku, wywalczył brązowy medal w tej samej wadze.

  Startując w Mistrzostwach Europy w Sztokholmie 1925 roku, został brązowym medalistą w wadze półciężkiej. Tytuł wicemistrza Europy wywalczył w Berlinie 1927 roku, w tej samej kategorii wagowej.

  Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928 – zawody bokserskie, które odbyły się w ramach Letnich Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie w 1928 r.Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.

  Linki zewnętrzne[]

 • Biografia na stronie sports-reference.com
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  II Mistrzostwa Europy w Boksie (mężczyzn) odbyły się w dniach 16-20 maja 1927 w Berlinie (Niemcy). Startowało 50 uczestników z 13 państw, w tym czterech reprezentantów Polski. Walczono w 8 kategoriach wagowych.17 września jest 260. (w latach przestępnych 261.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 105 dni.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.