• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kanał Gocławski

  Przeczytaj także...
  Jezioro Gocławskie lub Jeziorko Gocławskie – niewielki zbiornik wodny o powierzchni 1,4738 ha w Warszawie, w dzielnicy Praga Południe, między zabudowaniami osiedli Gocław i Saska Kępa.Kanał Wystawowy – kanał w Warszawie, w dzielnicy Praga Południe, prowadzący wody z Jeziora Gocławskiego do Jeziora Kamionkowskiego. Dawniej nazwę tę stosowano również do górnego biegu kanału (powyżej Jeziora Gocławskiego), nazywanego dziś Kanałem Gocławskim. Dolny bieg (poniżej Jeziora Gocławskiego) na mapie topograficznej w skali 1:10 000 opisano jako Kanał Kamionkowski, jednak oficjalnym hydronimem jest Kanał Wystawowy.
  Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych (w latach 1934-1948: Komisja Ustalania Nazw Miejscowości, w latach 1948-2003: Komisja Ustalania Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych) – organ opiniodawczy w sprawach ustalania, dokonywania zmian i znoszenia urzędowych nazw miejscowości i ich części oraz obiektów fizjograficznych, działający przy ministrze właściwym do spraw administracji publicznej (aktualnie przy ministrze administracji i cyfryzacji).
  Mapa lokalizacyjna Warszawy
  Kan. Gocławski
  Kan. Gocławski
  Geographylogo.svg
  Położenie na mapie Warszawy
  Przepustozastawka na Kanale Nowa Ulga zasilająca Kanał Gocławski.
  Kanał Gocławski i inne kanały melioracyjne Niziny Wawerskiej

  Kanał Gocławski – kanał w Warszawie, w dzielnicy Praga-Południe, prowadzący wody od Kanału Nowa Ulga do Jeziora Gocławskiego.

  Kanał Wawerski - ciąg wodny w województwie mazowieckim, mający źródło w miejscowości Halinów-obszar wiejski położonej tuż na wschód od Warszawy oraz ujście w warszawskiej dzielnicy Wawer, w miejscu oddzielenia będącego jego przedłużeniem Kanału Nowa Ulga oraz ujścia Kanału Kawęczyńskiego przy zbiegu Trasy Siekierkowskiej i ulicy Ostrobramskiej.Melioracja – zabiegi mające na celu trwałe polepszenie rolniczych zdolności produkcyjnych gleb, wykonywane za pomocą zabiegów melioracyjnych.

  Galeria[]

  Zobacz też[]

 • Kanał Wystawowy
 • Kanał Wawerski
 • Przypisy

  1. Zdzisław Biernacki: IV. Geomorfologia i wody powierzchniowe. W: Wisła w Warszawie. Warszawa: Biuro Zarządu m.st. Warszawy, Wydział Planowania Przestrzennego i Architektury, Opracowanie graficzne, druk i oprawa: Dom Wydawniczy ELIPSA, 2000, s. 22-70. ISBN 83-907333-7-4. [dostęp 2016-05-21].

  Bibliografia[]

  1. Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych: Hydronimy. Izabella Krauze-Tomczyk, Jerzy Ostrowski (oprac. red). T. 1. Cz. 1: Wody płynące. Warszawa: Główny Urząd Geodezji i Kartografii, 2006. ISBN 83-239-9607-5.


  Kanał Nowa Ulga – kanał w Warszawie, w dzielnicy Wawer, prowadzący wody od strony Wawra, przez Zakole Wawerskie do Wisły oraz Kanału Gocławskiego. Na długim, ok. 2,5-kilometrowym odcinku, prostopadłym do Wisły, wzdłuż kanału poprowadzono granicę między dzielnicami Wawer i Praga Południe; obok Kanału Nowa Ulga biegnie tu Trasa Siekierkowska.
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.