Kamionka Wielka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Miejscowość w Polsce[ | edytuj kod]

Wg TERYT jest 1
 • Kamionka Wielka - wieś w woj. małopolskim, w pow. nowosądeckim, w gminie Kamionka Wielka
 • Kamionka Wielka – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Miejscowość jest siedzibą gminy Kamionka Wielka. Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina Kamionka Wielka – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedzibą gminy jest Kamionka Wielka.
  Kamionka Wielka – wieś w rejonie kołomyjskim obwodu iwanofrankiwskiego, założona w 1416 W II Rzeczypospolitej miejscowość była siedzibą gminy wiejskiej Kamionki Wielkie w powiecie kołomyjskim województwa stanisławowskiego. Wieś liczy 2301 mieszkańców.
  Obwód iwanofrankiwski (ukr. Івано-Франківська область) jest jednym z 24 obwodów Ukrainy. Leży w zachodniej części Ukrainy. Stolicą obwodu jest Iwano-Frankiwsk (dawna nazwa - Stanisławów).
  Powiat nowosądecki – powiat w Polsce (województwo małopolskie), utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Nowy Sącz.

  Reklama