• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kamionka Wielka

  Przeczytaj także...
  Województwo małopolskie – jedno z 16 województw Polski. W obecnym kształcie powstało 1 stycznia 1999 r. w wyniku reformy administracyjnej. Województwo zajmuje powierzchnię 15 182 km² i jest jednym z mniejszych w Polsce (12 miejsce w kraju). Pod względem liczby mieszkańców (3 mln 298 tys. osób) województwo znajduje się na 4 miejscu w Polsce. Gęstość zaludnienia jest tu jedną z najwyższych w kraju (małopolskie – 217 osób/km², średnia krajowa – 122 osób/km²).Kamionka Wielka - stacja kolejowa położona na obrzeżach miasta Nowy Sącz, w Kamionce Wielkiej, w województwie małopolskim, w Polsce.
  Kamionka Wielka – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Miejscowość jest siedzibą gminy Kamionka Wielka.
  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).Gmina Kamionka Wielka – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedzibą gminy jest Kamionka Wielka.
  Warto wiedzieć że... beta

  Kamionka Wielka – wieś w rejonie kołomyjskim obwodu iwanofrankiwskiego, założona w 1416 W II Rzeczypospolitej miejscowość była siedzibą gminy wiejskiej Kamionki Wielkie w powiecie kołomyjskim województwa stanisławowskiego. Wieś liczy 2301 mieszkańców.
  Obwód iwanofrankiwski (ukr. Івано-Франківська область) jest jednym z 24 obwodów Ukrainy. Leży w zachodniej części Ukrainy. Stolicą obwodu jest Iwano-Frankiwsk (dawna nazwa - Stanisławów).
  Powiat nowosądecki – powiat w Polsce (województwo małopolskie), utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Nowy Sącz.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.971 sek.