• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kamionka - gmina Chojnice, nad jeziorem Zamarte

  Przeczytaj także...
  Sołectwo – jednostka pomocnicza gminy we współczesnej Polsce, charakterystyczna dla obszarów wiejskich. Obszar, zakres działania sołectwa i jego organów określa rada gminy w statucie sołectwa.Gmina Chojnice – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
  Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².

  Kamionka nad jeziorem Zamarteosada w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim, w gminie Chojnice, nad jeziorem Zamarte i przy skrzyżowaniu trasy drogi krajowej nr 25 z drogą wojewódzką nr 212. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Doręgowice.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Powiat chojnicki (kasz. Chònicczi kréz) – powiat w Polsce (województwo pomorskie), utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Chojnice.

  W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa bydgoskiego.

  Zapoznaj się również z: Kamionka
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.
  Województwo bydgoskie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975-1998. W 1999 roku włączone zostało do województwa kujawsko-pomorskiego.
  Doręgowice (niem. Döringsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim, w gminie Chojnice przy trasie drogi wojewódzkiej nr 212. Połączenie z centrum Chojnic umożliwiają autobusy komunikacji miejskiej (linia nr LN).
  Droga wojewódzka nr 212 (DW212) - droga wojewódzka w woj. pomorskim o długości 116 km łącząca Osowo Lęborskie z Kamionką, stanowiąc element połączenia drogowego Lębork-Bytów-Chojnice-Bydgoszcz. Droga przebiega przez 3 powiaty: powiat lęborski (gmina Cewice), bytowski (gminy Czarna Dąbrówka, Bytów i Lipnica), chojnicki (gminy Konarzyny, miasto Chojnice i Chojnice).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.