• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kamionka - Słowacja

  Przeczytaj także...
  Kraj preszowski (słow. Prešovský kraj) – jednostka administracyjna Słowacji, jeden z 8 krajów, na które podzielone zostało to państwo.Powiat Lubowla (słow. okres Stará Ľubovňa) – słowacka jednostka podziału administracyjnego znajdująca się w kraju preszowskim na obszarze historycznych regionów Szarysz i Spisz. Powiat Lubowla zamieszkiwany jest przez 53 034 obywateli (w roku 2011), zajmuje obszar 624 km². Średnia gęstość zaludnienia wynosi 84,98 osób na km². Miasta: Podoliniec i powiatowa Lubowla.
  Słowacja, Republika Słowacka (słow. Slovensko, Slovenská republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią (127 km), Polską (597 km), Czechami (240 km), Ukrainą (98 km) oraz Węgrami (678 km). Łączna długość granicy lądowej wynosi 1740 km. Do 1993 wchodziła w skład Czechosłowacji. Od 1 maja 2004 kraj należy do Unii Europejskiej, oraz NATO, a od 1 stycznia 2009 – do strefy euro. Stolicą państwa jest Bratysława, położona nad Dunajem przy granicy z Austrią i Węgrami.

  Kamionka (sł. Kamienka, węg. Kövesfalva, niem. Stein) – wieś na Słowacji w kraju preszowskim, powiecie Lubowla. Jedna z najdalej na zachód wysunięta wieś rusińska.

  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.