• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kamenari

  Przeczytaj także...
  E65 - trasa europejska wiodąca z północy na południe Europy. Łączy miasto Malmö w Szwecji, będące ważnym ośrodkiem gospodarczym i portowym, z południem Europy, a dokładniej z miejscowością Chania w Grecji.Herceg Novi — jedna z 21 [podział administracyjny Czarnogóry|gmin Czarnogóry]], której stolicą jest miasto Herceg Novi.
  Czarnogóra (czarnogórski Црна Гора/Crna Gora, języki niesłowiańskie: Montenegro, do października 2007 r. – Republika Czarnogóry) – państwo w Europie Południowej. Leży na wybrzeżu Morza Adriatyckiego i graniczy z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią.
  Kamenari widoczne z promu samochodowego

  Kamenari (Каменари) – miejscowość w południowo-zachodniej Czarnogórze, w gminie Herceg Novi, zamieszkiwana przez 148 mieszkańców (dane na 25.06.2015).

  Magistrala Adriatycka (chor. Jadranska Magistrala) – droga nr 8, biegnąca wybrzeżem Morza Adriatyckiego w Chorwacji. Droga jest fragmentem trasy europejskiej E65.Zatoka Kotorska (Boka Kotorska) – zatoka w południowej części Morza Adriatyckiego w Czarnogórze o językowatym kształcie, głęboko wcinająca się w ląd. Składa się na nią 5 mniejszych zatok: Hercegnovski zaliv, Tivatski zaliv, Morinjski zaliv, Risanski zaliv i Kotorski zaliv.

  Zlokalizowana na trasie Magistrali Adriatyckiej (droga europejska E65), w ciągu której funkcjonuje 900-metrowa przeprawa promowa z Kamenari przez cieśninę Verige w Zatoce Kotorskiej do miejscowości Lepetane (jest to jedyny odcinek Magistrali nie poprowadzony lądem).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.827 sek.