• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kamen Ingrad Velika

  Przeczytaj także...
  Chorwacka Druga Liga Piłkarska (Druga hrvatska nogometna liga) - druga liga piłkarska w Chorwacji. Liga została utworzona w 1991 roku po rozwiązaniu Jugosłowiańskiej Drugiej Ligi. Obecnie działa pod przywództwem Chorwackiego Związku Piłki Nożnej.II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza większością państw europejskich i ich koloniami, brały w niej udział państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz Azji. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi.
  Chorwacja, Republika Chorwacji – państwo w Europie Południowej, nad Morzem Adriatyckim, graniczy od południa z Bośnią i Hercegowiną i Czarnogórą, od wschodu z Serbią oraz Węgrami i Słowenią od północy. Od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego. Od 1 lipca 2013 należy do Unii Europejskiej jako 28. członek wspólnoty.

  Nogometni Klub Kamen Ingrad – nieistniejący już klub piłkarski z Chorwacji, mający siedzibę w mieście Velika, leżącym niedaleko Požegi, który przez kilka sezonów występował w chorwackiej pierwszej lidze.

  Klub został założony jako NK Velika w 1929 r. Po II wojnie światowej zmienił nazwę na NK Papuk.

  Nazwa Kamen Ingrad Velika obowiązywała od 1999 r. – Kamen Ingrad była to firma budowlana, która była głównym sponsorem klubu. Tuż po inwestycji Kamenu Ingrad, klub ten systematycznie piął się w górę i w 2002 r. awansował do pierwszej ligi oraz zagrał w 2003 r. w Pucharze UEFA. Najwyższe miejsce w lidze to 4. w sezonie 2002/2003. Następne sezony były jednak coraz mniej udane, co wiązało się z pogłębiającymi się problemami finansowymi tytularnego sponsora. W sezonie 2006/2007 Kamen Ingrad spadł do chorwackiej drugiej ligi, a w następnym roku jeszcze niżej. W lipcu 2008 roku ogłoszono, że klub nie przystąpi do rozgrywek w następnym sezonie, a wkrótce potem został on rozwiązany.

  Chorwacka Pierwsza Liga Piłkarska (chor. Prva hrvatska nogometna liga albo w skrócie Prva HNL) – najwyższa ligowa klasa rozgrywkowa klubów piłki nożnej w Chorwacji. Oficjalnie zwana jest T-Com Prva HNL, a swoją nazwę zawdzięcza głównemu sponsorowi.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.