• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kalomira Sarantis  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Gracja - imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa gratia "wdzięk, powab". W mitologii rzymskiej Gracje były boginiami wdzięku i radości.Despina Malea (gr. Δέσποινα Μάλεα; ur. 22 lipca 1969 roku), znana pod pseudonimem Despina Vandi (gr. Δέσποινα Βανδή, Déspoina Vandí) – grecka piosenkarka.

  Kalomira Sarantis (gr. Καλομοίρα), właśc. Marie Carol Sarantis (ur. 31 stycznia 1985 w West Hempstead) – grecka piosenkarka urodzona w Stanach Zjednoczonych.

  Reprezentantka Grecji w 53. Konkursie Piosenki Eurowizji (2008).

  Młodość[ | edytuj kod]

  Urodziła się w West Hempstead w hrabstwie Nassau w stanie Nowy Jork. Jest jedną z dwóch córek restauratorów greckiego pochodzenia – Nikosa i Eleni Sarantisów.

  Od dzieciństwa interesowała się muzyką. Przez 9 lat ćwiczyła grę na altówce, występowała także w szkolnej orkiestrze. W dzieciństwie brała także udział w licznych musicalach i programach muzycznych. Za namową kuzyna wzięła udział w konkursie muzycznym zorganizowanym przez Radio WBLI, w którym zajęła drugie miejsce.

  Język grecki, greka (starogr. dialekt attycki Ἑλληνικὴ γλῶττα, Hellenikè glõtta; nowogr. Ελληνική γλώσσα, Ellinikí glóssa lub Ελληνικά, Elliniká) – język indoeuropejski z grupy helleńskiej, w starożytności ważny język basenu Morza Śródziemnego. W cywilizacji Zachodu zaadaptowany obok łaciny jako język terminologii naukowej, wywarł wpływ na wszystkie współczesne języki europejskie, a także część pozaeuropejskich i starożytnych. Od X wieku p.n.e. zapisywany jest alfabetem greckim. Obecnie, jako język nowogrecki, pełni funkcję języka urzędowego w Grecji i Cyprze. Jest też jednym z języków oficjalnych Unii Europejskiej. Po grecku mówi współcześnie około 15 milionów ludzi. Język grecki jest jedynym językiem z helleńskich naturalnych, który nie wymarł.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015 zostanie zorganizowany w 2015 roku przez austriackiego nadawcę publicznego Österreichischer Rundfunk (ORF), dzięki wygranej austriackiej reprezentantki, Conchity Wurst, z utworem „Rise Like a Phoenix” podczas konkursu w 2014 roku. Będzie to drugi konkurs organizowany przez Austrię, po konkursie w 1967 roku. Organizatorzy nie zdecydowali jeszcze, gdzie odbędą się koncerty konkursowe – o prawo do organizacji stara się siedem austriackich miast. Chociaż początkowo ogłoszono, że konkurs odbędzie się 12, 14 i 16 maja, w informacji dla potencjalnych gospodarzy telewizja ORF zasugerowała, że koncerty odbędą się tydzień później, tj. 19, 21 i 23 maja.
  Konkurs Piosenki Eurowizji (ang. Eurovision Song Contest (ESC), fr. Concours Eurovision de la Chanson, potocznie Eurowizja) – organizowany od 1956 roku coroczny festiwal muzyczny, w którym udział biorą przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Do 1994 roku organizowany był w marcu, kwietniu lub w maju. Od 1995 roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w maju (najczęściej w drugiej połowie maja).
  Nassau – hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork w USA. Populacja wynosi 1 334 544 mieszkańców (stan według spisu z 2000 r.).
  Waszyngton, D.C., formalnie Dystrykt Kolumbii (ang. Washington, D.C. /ˈwɒʃɪŋtən ˌdiːˈsiː/, District of Columbia), potocznie nazywany Waszyngtonem lub D.C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych.
  Grecy – naród pochodzenia indoeuropejskiego. Tworzące go plemiona dotarły na tereny Grecji w II tysiącleciu p.n.e.
  Wielka Brytania jest jednym z krajów, który osiągnął największy sukces w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zadebiutowała w 1957 roku. BBC chciało wziąć udział podczas pierwszego konkursu w historii, jednak zgłosili EBU swoją propozycję piosenki po czasie. Wielka Brytania bierze udział corocznie, od 1959 roku i, do tej pory, wygrała pięć razy. Razem ze Szwecją, jest jedynym państwem, który wygrywał Eurowizję w czterech różnych dekadach. Poza tym, UK bije rekord w liczbie zdobytych drugich miejsc (15 razy).
  Fatman Scoop właściwie Isaac Freeman III (ur. 13 października 1984 w Nowym Jorku) – amerykański raper i producent muzyczny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.