• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kaliska - powiat wągrowiecki

  Przeczytaj także...
  Województwo wielkopolskie – województwo utworzone w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje 3 447 441 osób (31 marca 2011); siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań.Droga wojewódzka nr 251 (DW251) - droga wojewódzka w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim łącząca Kaliska koło Wągrowca ze Żninem i Inowrocławiem.
  Powiat wągrowiecki - powiat w Polsce (województwo wielkopolskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wągrowiec.

  Kaliska (niem. Josephsthal) – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie wągrowieckim, w gminie Wągrowiec, przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 241 i 251.

  W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa pilskiego.

  Wieś przylega bezpośrednio do granic Wągrowca i jest pewnego rodzaju jego sypialnią. Teren wsi przeznaczony głównie pod budowę domów jednorodzinnych, w pobliżu jeziora Rgielskiego.

  Miasto-sypialnia – określenie miasta z rozwiniętą funkcją mieszkaniową i usługową w zakresie zaspokajania podstawowych potrzeb, przy zaniedbaniu wytworzenia innych istotnych funkcji miejskich.Droga wojewódzka nr 241 (241) – droga wojewódzka w zachodniej części Polski w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim z Rogoźna do Tucholi o długości 144 km.

  Zobacz też[]

  Kaliska Kaliska Kościerskie
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Gmina Wągrowiec – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie wągrowieckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim.
  Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.
  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).
  Województwo pilskie – jednostka administracyjna Rzeczypospolitej Polskiej i PRL w latach 1975–1998 o powierzchni 8.205 km². Siedzibą władz województwa była Piła.
  Jezioro Rgielskie - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. wągrowieckim, w Wągrowcu, leżące na terenie Pojezierza Chodzieskiego.
  Kaliska Kościerskie (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Kalëska; niem. Beek) – wieś kaszubska w Polsce na Pojezierzu Kaszubskim położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Kościerzyna, przy drodze krajowej nr 20 Stargard Szczeciński - Szczecinek - Gdynia. Na południe od miejscowości znajduje się jezioro Dobrogoszcz.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.