• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Justyna Suchecka  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Zuzanna Jabłońska (ur. 5 czerwca 2003 w Gdańsku) – polska piosenkarka, finalistka pierwszej polskiej edycji The Voice Kids. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – państwowa szkoła wyższa z siedzibą w Poznaniu przy alei Niepodległości 10. Rektorat uczelni mieści się w monumentalnym gmachu, wzniesionym dla potrzeb szkoły w l. 1929-1932 według projektu Adama Ballenstaedta.

  Justyna Suchecka (ur. 17 października 1987 w Kostrzynie nad Odrą) – polska dziennikarka specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, instruktorka tańca i pisarka.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Współpracowała z „Wiadomościami Witnickimi”. Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończyła publicystykę ekonomiczną i PR oraz politykę społeczną – finanse i zarządzanie usługami społecznymi na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

  Szymon Jadczak (ur. 1980) – polski dziennikarz internetowy, telewizyjny i prasowy. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Agora Spółka Akcyjna – polska, publiczna spółka prawa handlowego, notowana na giełdzie w Warszawie, prowadząca działalność mediową. Nazwa spółki pochodzi od greckiego określenia miejsca spotkań.

  W 2007 odbywała praktyki w „Gazecie Wyborczej”. Rok później dołączyła do redakcji poznańskiej. W maju 2013 przeniosła się do Warszawy. Dołączyła do działu krajowego, zajmując się przede wszystkim tematyką edukacji. Pisze też do wydawanego przez Agorę dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”. Wraz z Natalią Szostak prowadzi na YouTube kanał na temat książek „Krótka przerwa”. W październiku 2019 dołączyła do TVN24.pl. Pozostaje w luźnej współpracy z Agorą. W czasie pandemii i związanego z nią zdalnego nauczania na antenie telewizji Metro prowadziła program „Jak się uczyć”, a przed rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 występowała w roli ekspertki w programie „Koronawirus Raport. Szkoła” na antenie TVN24.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Witnica (niem. Vietz) – miasto w zachodniej Polsce, w woj. lubuskim, w powiecie gorzowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Witnica.

  Przeprowadzony przez Suchecką wywiad z Mirosławą Kątną i jej synem Rafałem znalazł się w 2000 w książce „Smaki dzieciństwa”.

  Suchecka zajmuje się także tańcem. Zdobyła mistrzostwo województwa lubuskiego w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich. Była instruktorką w Klubie Tańca Sportowego „Bolero” przy Miejskim Domu Kultury w Witnicy. Prowadziła kursy także podczas studiów w Poznaniu i po przeprowadzce do Warszawy m.in. w studio „Tańcz Warszawo”.

  Wirtualnemedia.pl – polski portal informacyjny poświęcony telewizji, radiu, prasie, internetowi, reklamie, technologii, public relations i badaniom marketingowym. Iga Świątek (ur. 31 maja 2001 w Warszawie) – polska tenisistka. Zwyciężczyni juniorskiego French Open 2018 w grze podwójnej dziewcząt w parze z Caty McNally. W parze z Mają Chwalińską finalistka juniorskiego Australian Open 2017. Zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu 2018 .

  Prywatnie związana z dziennikarzem Szymonem Jadczakiem. W grudniu 2020 zostali pierwszą parą, która w jednym roku zdobyła dwie różne nagrody w konkursie Grand Press.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) – polska organizacja pożytku publicznego, której celem jest obrona praw i interesów dzieci.
  Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu.
  Metro – polska stacja telewizyjna o charakterze uniwersalnym, dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej oraz w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Książki. Magazyn do czytania – polski, dwumiesięcznik literacki, wydawany przez wydawnictwo Agora od 2012 roku (do końca 2017 r. w formie kwartalnika).
  Kostrzyn nad Odrą (do 2003 Kostrzyn; niem. Küstrin, łac. Cozsterine) – miasto w północno-zachodniej części województwa lubuskiego, w powiecie gorzowskim ziemskim.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.831 sek.