Justyna Pochanke

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Justyna Pochanke (ur. 25 stycznia 1972 w Warszawie) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, w latach 1995-2001 związana z Radiem Zet, a w latach 2001–2020 z Grupą TVN.

Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Wiktory są nagrodami Akademii Telewizyjnej przyznawanymi od 1985 roku. Pomysłodawcą tej nagrody jest dziennikarz telewizyjny Józef Węgrzyn. Przyznaniem tej nagrody honoruje się wybitne osobowości małego ekranu, ludzi, którzy dzięki swej osobowości, wiedzy czy umiejętnościom zapisali się w pamięci telewidzów.

Życiorys[ | edytuj kod]

Jest absolwentką Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskała absolutorium, ale nie zrobiła magisterium. Przez rok studiowała na Sorbonie na Wydziale Kultury i Cywilizacji Francji.

Fakty po Faktach – program publicystyczny nadawany od 5 maja 2008 na antenie TVN24. Emisja rozpoczyna się o godz. 19:25 i trwa nieco ponad 30 minut. Emitowany jest od poniedziałku do piątku, a od stycznia 2010 również w soboty i niedziele.Tomasz Lis (ur. 6 marca 1966 w Zielonej Górze) – polski dziennikarz telewizyjny, publicysta, prowadzący i reporter, mający w swoim dorobku m.in. pracę korespondenta Wiadomości w Stanach Zjednoczonych i prowadzenie głównych telewizyjnych programów informacyjnych TVP, TVN i Polsatu; w latach 2010–2012 redaktor naczelny „Wprost”, od 2012 redaktor naczelny „Newsweek Polska” i współwłaściciel serwisu internetowego naTemat.pl.

W telewizji debiutowała jako dziecko, prowadząc w TVP1 program 5-10-15.

Przez 6 lat, do 2001, pracowała w Radiu Zet jako prezenterka i wydawca porannych wiadomości oraz prowadząca audycję Nie do zobaczenia. Ze stacji odeszła po konflikcie z jej władzami.

W 2001 rozpoczęła pracę w TVN24, powstającym kanale Grupy ITI. W stacji prowadziła serwisy informacyjne, a także popołudniowe (od 2001 do 2008) i wieczorne wydania magazynu 24 godziny. Od września 2003 była jedną z prowadzących Faktów wieczornych. Od września 2004 (po odejściu z redakcji Tomasza Lisa) prowadziła główne wydanie Faktów w TVN. Od maja 2008 była również gospodynią programu Fakty po Faktach emitowanego w TVN24 i od 2019 także w TVN24 BiS. W czerwcu 2020 zakończyła współpracę z Grupą TVN, kończąc tym samym prowadzenie głównego serwisu informacyjnego nadawanego w TVN i TVN24 BiS oraz pasma publicystycznego emitowanego bezpośrednio po nim w TVN24 i TVN24 BiS. Niedługo potem wraz z mężem Adamem Pieczyńskim wyemigrowała do hiszpańskiego miasta Marbella.

Fakty – polski program informacyjny telewizji TVN nadawany od 3 października 1997 codziennie o godz. 19:00 (do 1 maja 1998 Fakty nadawano o godzinie 19:30) na kanałach TVN i TVN24 BiS oraz w rozdzielczości HDTV (1920x1080 z przeplotem) na kanale TVN HD i TVN24 HD. Radio ZET – polska komercyjna stacja radiowa. Jedna z pierwszych prywatnych stacji radiowych działających w Polsce. Obecnie należy do holdingu Eurozet. Redaktorem naczelnym stacji jest Rafał Olejniczak. Obok RMF FM jest to najchętniej słuchana rozgłośnia radiowa w Polsce.

Pisała felietony do tygodnika „Ozon”, współpracowała z miesięcznikiem „Sukces”.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Sukces - pierwszy w Polsce po transformacji ustrojowej z 1989 r. wysokonakładowy magazyn (miesięcznik) wydawany przez prywatną spółkę Inter-media. Twórcami Sukcesu była czwórka szkolnych przyjaciół: Joanna i Ryszard Stolarscy, Tadeusz Helwich i Wojciech Mittelstaedt. Pierwszy numer ukazał się 29 kwietnia 1990 w nakładzie 100 000 egz. Poziom edytorski czasopisma wyraźnie przewyższał istniejące wtedy na rynku tytuły. Motto pisma brzmiało Magazyn nie tylko dla Panów. Po 2000 właścicielem Sukcesu był Zbigniew Jakubas, a wydawała go spółka Mulitco Press. Później przejęła go spółka Wydawnictwo Przekrój, od 2012 spółka Presspublica (obie należące do Grzegorza Hajdarowicza).
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Telekamery – nagrody przyznawane przez czytelników magazynu „Tele Tydzień” za osiągnięcia telewizyjne. Pierwsza gala odbyła się w 1998 i podsumowywała rok 1997.
Grand Press – doroczna nagroda przyznawana od 1997 r. przez wydawany w Poznaniu ogólnopolski miesięcznik dziennikarski "Press" dla najlepszych polskich dziennikarzy prasy, radia i telewizji. Obecnie uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych branżowych nagród w świecie polskich mediów, zaś tytuł Dziennikarza Roku, którego wybór jest częścią konkursu Grand Press, stanowi najważniejsze wyróżnienie indywidualne przyznawane przez polskich dziennikarzy swoim kolegom.
5-10-15 – istniejący w latach 1983–2007 magazyn dla dzieci i młodzieży nadawany w Telewizji Polskiej. Premiera programu odbyła się 18 grudnia 1983 roku w programie drugim Telewizji Polskiej.

Reklama