• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Justyna Kozdryk

  Przeczytaj także...
  Podnoszenie ciężarów − dyscyplina ciężkiej atletyki, polegająca na podnoszeniu przez zawodnika sztangi o określonej masie.Pusan (kor. 부산광역시, Metropolia Pusan) – największe miasto portowe Korei Południowej; zespół miejski ok. 4,1 mln mieszkańców. Jest miastem na prawach metropolii. Drugie co do wielkości miasto kraju.
  Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (APS) - najstarsza uczelnia pedagogiczna w Polsce. Założycielką i patronką uczelni jest Maria Grzegorzewska.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Justyna Kozdryk (ur. 4 marca 1980 w Grójcu) – polska sztangistka, medalistka igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

  Policja – umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do jej głównych zadań należy pilnowanie przestrzegania prawa i ściganie przestępców, jak również zapewnienie ochrony i pomocy w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi jak i mienia. Jeżeli jest to konieczne, policja nadzoruje na poziomie operacyjnym także wszelkie służby ratownicze.Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w 2008 – organizowane były w Pekinie w Chińskiej Republice Ludowej od 6 do 17 września. Była to 13. paraolimpiada.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Zdiagnozowano u niej achondroplazję, mierzy 116 cm. Ukończyła studia z zakresu surdopedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Została pracownikiem cywilnym policji w Grójcu.

  Została zawodniczką Gminnego Klubu Sportowego Kraska Jasieniec oraz RSSiRON „START” Radom. W podnoszeniu ciężarów startuje w kategoriach do 44 lub do 45 kg. Jej trenerami zostali Mirosław Malec i na poziomie kadry narodowej Mariusz Oliwa.

  Pierwszy sukces międzynarodowy osiągnęła w 2005 podczas mistrzostw Europy w Kawali, gdzie zdobyła srebrny medal. Rok później zdobyła pierwszy srebrny medal na mistrzostwach świata w Pusan, osiągając wynik 85 kilogramów i tracąc do zwyciężczyni 7,5 kilograma.

  Kawala (gr. Καβάλα) – miasto w północnej Grecji, główny port morski wschodniej części regionu Macedonia i stolica prefektury Kawali, międzynarodowy port lotniczy "Aleksander Wielki", przemysł przetwórczy, chemiczny, rafineria, ważny punkt dystrybucyjny międzynarodowego gazociągu. Położone w Zatoce Kawala, naprzeciwko wyspy Thasos. W 2001 r. w mieście żyło ponad 63000 mieszkańców.Krzyż Zasługi – polskie cywilne odznaczenie państwowe, nadawane za zasługi dla Państwa lub obywateli, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 czerwca 1923 roku i nadawane do chwili obecnej.

  W 2008 na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie również zajęła drugie miejsce. W kolejnych latach wywalczyła m.in. dwa tytuły mistrzyni Europy.

  Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi (2008)

  Osiągnięcia sportowe[ | edytuj kod]

  Letnie igrzyska paraolimpijskie
 • Pekin 2008: srebrny medal w kategorii do 44 kg
 • Mistrzostwa świata
 • 2006: srebrny medal (–44 kg)
 • 2010: srebrny medal (–44 kg)
 • 2014: srebrny medal (–45 kg)
 • Mistrzostwa Europy
 • 2005: srebrny medal (–44 kg)
 • 2007: srebrny medal (–44 kg)
 • 2013: złoty medal (–45 kg)
 • 2015: srebrny medal (–45 kg)
 • 2018: srebrny medal (–45 kg)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Podnoszenie ciężarów – Justyna Kozdryk. paralympic.org.pl. [dostęp 2016-09-16].
  2. Kozdryk Justyna (ang.). infostradasports.com. [dostęp 2018-08-27].
  3. Justyna Kozdryk magistrem. kif.pl, 12 kwietnia 2006. [dostęp 2016-09-16].
  4. Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 grudnia 2008 r. o nadaniu orderów i odznaczeń (M.P. z 2009 r. nr 29, poz. 407 – pkt 35.).
  Igrzyska paraolimpijskie (pot. Paraolimpiada) – drugie pod względem wielkości zawody sportowe w wielu dyscyplinach dla zawodników z niepełnosprawnościami fizycznymi i niepełnosprawnościami intelektualnymi. W tym także niepełnosprawnych z problemami mobilności, po amputacjach kończyn, z utratą wzroku i porażeniem mózgowym.Grójec – miasto w woj. mazowieckim, siedziba powiatu grójeckiego i gminy miejsko-wiejskiej Grójec. Leży 45 km na południe od Warszawy, na pograniczu Wysoczyzny Rawskiej i Równiny Warszawskiej nad rzeką Molnicą, dopływem rzeki Jeziorki.
  Warto wiedzieć że... beta

  Surdopedagogika – dział pedagogiki specjalnej. Zajmuje się nauczaniem i wychowaniem osób z wadami słuchu, a także ich rodzinami i otoczeniem. Ponadto obejmuje też profilaktykę, diagnostykę i poradnictwo osobom z grupy ryzyka.
  Achondroplazja, chondrodystrofia – genetycznie uwarunkowana, wrodzona choroba (o dziedziczeniu autosomalnym dominującym) prowadząca do nieprawidłowego kostnienia śródchrzęstnego, co powoduje zaburzenie rozwoju pewnych kości w organizmie i karłowatość.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.648 sek.