• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Justin Theroux  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  John Adams - amerykański serial z telewizyjny składający się z 7 części. Tytułową rolę drugiego prezydenta USA zagrał Paul Giamatti. Scenariusz powstał w oparciu o książkę Davida McCullough o tym samym tytule. Fabuła obejmuje pierwsze 50 lat istnienia Stanów Zjednoczonych od wojny o niepodlegość do śmierci Johna Adamsa. Serial zdobył wiele nagród w tym cztery Złote Globy i trzynaście nagród Emmy.Pozostawieni (serial telewizyjny) – amerykański serial obyczajowy wyprodukowany przez Warner Bros. Television. Pomysłodawcami serialu są: Damon Lindelof i Tom Perrotta. Serial jest adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa Toma Perrotta. 26 kwietnia 2014 roku, stacja HBO zmieniła datę premiery z 15 czerwca na 29 czerwca 2014 roku. W Polsce serial miał premierę 30 czerwca 2014 roku na kanale HBO Polska. 14 sierpnia 2014 roku, stacja HBO zamówiła 2 sezon.

  Justin Paul Theroux (ur. 10 sierpnia 1971 w Waszyngtonie) – amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, także reżyser i scenarzysta.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Pochodzi z artystycznej rodziny. Jego ojciec Eugene Theroux to artysta amator, absolwent Pratt Institute w Nowym Jorku, jego matka Phyllis Theroux to autorka rozpraw Stan Kalifornia i inne stanowe ulgi (California and Other States of Grace) i Książka piewców (The Book of Eulogies). Ma młodszego brata Sebastiana (ur. 1989). Jego wujek Paul jest powieściopisarzem i autorem wielu książek podróżniczych (na podstawie jego książki Wybrzeże moskitów (The Mosquito Coast) powstał film z Harrisonem Fordem, a jego kuzyn Louis Theroux to dziennikarz. Uczęszczał do Buxton School z internatem w Williamstown, w stanie Massachusetts. Ukończył College w Bennington, w stanie Vermont na kierunku sztuk wizualnych i dramatu.

  Narrator – termin z teorii literatury. Podmiot narracji, osoba opowiadająca o wydarzeniach. Głos narratora nie musi być identyczny z głosem autora dzieła.Narrator jest ośrodkiem sytuacji narracyjnej, w obrębie której sytuuje się wobec świata przedstawionego i wobec adresata narracji.Agentka o stu twarzach (tytuł oryginalny Alias) – amerykański serial telewizyjny, łączący w sobie gatunki historii szpiegowskich, science-fiction i dramatu obyczajowego, z główną rolą Jennifer Garner jako agentki Sydney Bristow, w niemal każdym odcinku podającą się za inną osobę i za każdym razem inaczej przebraną i ucharakteryzowaną. Liczący 105 odcinków serial, emitowany w amerykańskiej telewizji ABC od 30 września 2001 roku do 22 maja 2006 roku, pokazuje w Polsce TVP1 oraz AXN.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Zagrał na scenie Broadwayu w przedstawieniu Przestrzegać synów Ulsteru udających się w kierunku Somme (Observe the Sons of Ulster Marching Toward the Somme) Franka McGuinessa, produkcjach off-broadwayowskich oraz adaptacjach komedii szekspirowskiejWiele hałasu o nic (Much Ado About Nothing), Dwunasta noc (Twelfth Night) i Sen nocy letniej (A Midsummer Night's Dream). Występował w Theatre Workshop, Roundabout Theatre i Actor's Playhouse w inscenizacji Musisz ukryć swoją miłość (Hide Your Love Away), której bohaterem jest Brian Epstein – menedżer zespołu muzycznego The Beatles, a także spektaklu Trzy siostry (Three Sisters) Antona Czechowa w reżyserii Bena Stillera z Jeanne Tripplehorn.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Iron Man 2 – amerykański film akcji w reżyserii Jona Favreau. Światowa premiera odbyła się w USA 29 kwietnia 2010 roku, a polska dzień później, czyli 30 kwietnia. Jest to sequel filmu Iron Man z 2008 roku. Po napisach końcowych można zauważyć Mjöllnir, młot Thora, co stanowi zapowiedz filmu Thor, którego światowa premiera odbyła się 21 kwietnia 2011

  Po udziale w serialu CBS Central Park West (1995), zadebiutował w kinowym biograficznym dramacie kryminalnym Mignął Andy Warhol (I Shot Andy Warhol, 1996). Potem na ekranie pojawił się w komediach: Romy i Michele na zjeździe absolwentów (Romy and Michelle's High School Reunion, 1997), Liga złamanych serc (The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy, 2000), Baxter (The Baxter, 2005) i Zoolander (2001) oraz zagrał w dwóch obrazach Davida Lyncha: Mulholland Drive (2001) i Inland Empire (2006).

  Paul Theroux (ur. 10 kwietnia 1941 w Medford, Massachusetts), amerykański powieściopisarz i publicysta, pochodzenia francusko-włoskiego.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  W 2003 roku wystąpił w teledysku brytyjskiej grupy rockowej Muse do piosenki pt. „Hysteria”.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Theroux przez 14 lat był w związku ze stylistką Heidi Bivens, aż do 2011 roku. Po wspólnej pracy nad filmem Raj na ziemi, od sierpnia 2012 związał się z aktorką Jennifer Aniston. Pobrali się 5 sierpnia 2015. 15 lutego 2018 roku, po dwóch i pół roku małżeństwa, ogłosili separację.

  Adaptacja filmowa (łac. adaptatio - przystosowanie) – rozumiana jest jako obróbka materiału, najczęściej literackiego, choć także przedstawienia teatralnego lub słuchowiska radiowego, przeznaczonego do sfilmowania. W praktyce jednak adaptacja filmowa często wykracza poza tę definicję, poszerzając lub nawet zupełnie zmieniając kontekst dzieła.Jennifer Aniston (ur. 11 lutego 1969 w Sherman Oaks) – amerykańska aktorka i producentka filmowa. Sławę zdobyła poprzez rolę Rachel Green w sitcomie Przyjaciele za którą wyróżniona została Emmy i Złotym Globem. Występowała w wielu hollywoodzkich produkcjach, głównie komediach.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Megamocny (ang. Megamind) – amerykański film animowany, familijny i komediowy wyprodukowany w 2010 roku. W Polsce premiera filmu odbyła się 6 stycznia 2011 roku.
  The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.
  Waszyngton, D.C., formalnie Dystrykt Kolumbii (ang. Washington, D.C. /ˈwɒʃɪŋtən ˌdiːˈsiː/, District of Columbia), potocznie nazywany Waszyngtonem lub D.C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych.
  Ally McBeal – amerykański serial telewizyjny rozgrywający się w środowisku prawniczym. Serial był emitowany w USA w latach 1997-2002, a w Polsce 1998-2003.
  Anton Pawłowicz Czechow (ros. Антон Павлович Чехов, ur. 17 stycznia/29 stycznia 1860 w Taganrogu, zm. 2 lipca/15 lipca 1904 w Badenweiler, Cesarstwo Niemieckie) – rosyjski nowelista i dramatopisarz.
  Liga złamanych serc (tytuł oryg. The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy, skr. The Broken Hearts Club) – amerykański film fabularny (komedia romantyczna) w reżyserii Grega Berlantiego z 2000 roku. Fabuła skupia się na perypetiach szóstki kalifornijskich przyjaciół-gejów oraz postaci nimi związanych. Akcja toczy się wokół restauracji należącej do Jacka, starszego kolegi bohaterów, który służy im ojcowskimi poradami; w knajpie spotyka się i dyskutuje grupa. Główne postaci przynależą do tytułowej ligi softballowej. Przyjaciele uzależnieni są od siebie nawzajem, wspierają się w ciężkich sytuacjach, jak utrata bliskiej osoby, poszukiwanie miłości czy wreszcie odkrywanie samego siebie.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.002 sek.