• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Justin Bieber  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  My World - pierwsza część debiutanckiego ep kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera. W USA wydana została 17 listopada 2009, natomiast w Polsce 29 stycznia 2010 roku. Jego cztery pierwsze single, "One Time", "One Less Lonely Girl", "Love Me" i "Favorite Girl", znalazły się w czołowej piętnastce Canadian Hot 100 i w czołowej czterdziestce Billboard Hot 100. Tym samym Bieber stał się jedynym artystą w historii listy Billboard Hot 100, którego cztery single z debiutanckiej płyty znalazły się w Top 40 przed wydaniem płyty. Album zebrał przychylne recenzje od krytyków i zadebiutował na 6 miejscu na Billboard 200. W pierwszym tygodniu sprzedaży album sprzedał się w ilości 137 000 egzemplarzy co było najlepszym wynikiem debiutującego artysty w 2009 roku, do momentu ukazania się debiutanckiej płyty Susan Boyle I Dreamed a Dream. Znalazł się on także na 1 miejscu kanadyjskiej listy Albums Chart. Premiera drugiej części została wydana w marcu 2010, pod tytułem My World 2.0.Usher, właściwie Usher Terry Raymond IV (ur. 14 października 1978) – amerykański wokalista, tancerz oraz aktor, uważany za współczesnego króla muzyki R&B. Popularność Ushera zapoczątkowana została pod koniec lat 90., wraz z premierą drugiego albumu, My Way i utworu "Nice and Slow", który uplasował się na szczycie listy Billboard Hot 100. Z następnej płyty artysty, 8701, pochodziły kolejne single numer jeden w Stanach Zjednoczonych: "U Remind Me" i "U Got It Bad". Każdy z tych albumów rozszedł się w ponad 8 milionach egzemplarzy na całym świecie, czyniąc Ushera jednym z najlepiej sprzedających się artystów R&B lat 90..

  Justin Drew Bieber (ur. 1 marca 1994 w London, Ontario) – kanadyjski wokalista popowy/R&B, autor tekstów i aktor, laureat Nagrody Grammy 2015 oraz Brit Awards 2016.

  Bieber został „odkryty muzycznie” za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube w 2008 roku przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida.

  Today (The Today Show) – magazyn telewizji śniadaniowej amerykańskiej stacji NBC, nadawany na żywo. Zadebiutował na antenie 14 stycznia 1952, będąc pierwszym tego typu programem telewizyjnym zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na świecie. Stanowił wzór dla podobnych produkcji, które wkrótce zaczęły pojawiać się w innych stacjach telewizyjnych. Jest trzecim najdłużej emitowanym amerykańskim programem telewizyjnym. Początkowo ukazywał się jedynie od poniedziałku do piątku. W 1987 rozpoczęto niedzielne emisje (obecnie jedna godzina), a w 1992 – sobotnie (dwie godziny). W 2000 czas emisji w tygodniu roboczym uległ wydłużeniu do trzech godzin. Od 2007 program trwa cztery godziny.Lady Gaga, właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta (ur. 28 marca 1986 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka pop, autorka tekstów piosenek, kompozytorka i aktorka. W latach 1999−2006 wokalistka zespołu Stefani Germanotta Band. Ambasadorka dobrej woli UNICEF.

  Pierwszy singel Biebera, „One Time”, został wydany w maju 2009, a za jego produkcję odpowiadali między innymi The-Dream i Tricky Stewart. W listopadzie tego samego roku premierę miał debiutancki minialbum wokalisty, My World, który uzyskał status platynowej płyty według RIAA za sprzedaż powyżej miliona egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych. Bieber stał się pierwszym artystą w historii, którego siedem piosenek z debiutanckiego wydawnictwa było notowanych na liście Billboard Hot 100. W marcu 2010 ukazał się pierwszy album studyjny wokalisty, My World 2.0, który uplasował się na szczycie notowań w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i kilku innych państw. Premierę tejże płyty poprzedziła publikacja głównego singla – „Baby”; do 24 listopada 2012 roku wideoklip do „Baby” był najczęściej wyświetlanym i najczęściej komentowanym filmem w historii serwisu YouTube (rekord został pobity przez teledysk koreańskiego wokalisty PSYGangnam Style). Po wydaniu My World 2.0, Bieber wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową – My World Tour, wydał dwa albumy z remiksami – My Worlds Acoustic i Never Say Never – The Remixes, a także wystąpił w koncertowo-biograficznym filmie 3D na swój temat – Justin Bieber: Never Say Never. W listopadzie 2011 roku ukazał się drugi album studyjny Biebera, świąteczny Under the Mistletoe, który zadebiutował na 1. miejscu Billboard 200.

  Selena Marie Gomez (ur. 22 lipca 1992 w Grand Prairie) – amerykańska aktorka i piosenkarka, która zasłynęła rolą Alex Russo w wyróżnionym nagrodą Emmy serialu Czarodzieje z Waverly Place. Od tego czasu Gomez wystąpiła w szeregu filmów telewizyjnych, włączając w to Kopciuszek: Roztańczona historia, Czarodzieje z Waverly Place: Film i Program ochrony księżniczek, a także zadebiutowała w pełnometrażowym filmie kinowym – Ramona i Beezus.Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.

  W czerwcu 2011 magazyn „Forbes” umieścił Biebera na 2. miejscu listy najlepiej opłacanych postaci show-biznesu poniżej 30 roku życia; w okresie 12 miesięcy zarobił on bowiem 53 miliony dolarów. Bieber był jednocześnie najmłodszą osobą, a zarazem jednym z zaledwie 7 muzyków w zestawieniu. Z kolei w 2012 roku „Forbes” wyróżnił go na 3. pozycji zestawienia najbardziej wpływowych postaci show-biznesu, z rocznym dochodem w wysokości 55 milionów dolarów.

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.

  Czwarty album studyjny Biebera pt. "Purpose" wydany w listopadzie 2015 zadebiutował na 1. miejscu najlepiej sprzedających się płyt listy Billboard 200.

  Od początków swojej kariery Bieber otrzymał szereg nominacji i nagród muzycznych m.in. statuetkę dla Artysty Roku, zdobytą na gali American Music Awards 2010, nagrodę Billboard Music Awards 2016 w kategorii Top Male Artist oraz Top Social Media Artist.

  Diplo, Dipla albo Ak-Czokrak-Bogaz (ukr. i ros. Дипло, Дипла – od gr. διπλός‎ diplos „podwojony”, „podwójny”, „zagięty dwukrotnie” – albo Ак-Чокрак-Богаз) – przełęcz z łąką między górą Czamny-Burun i Babugan-jajłą. Znajduje się na skrajnym północno-wschodnim punkcie Babugan-jajły. Przełęcz jest dogodnym przejściem z Południowego Brzegu Krymu do rzeki Uzeń-Basz i Wodospadu Gołowińskiego.One Time (pol. Jeden Czas) - pierwszy singel kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera, pochodzący z jego pierwszego minialbumu My World. Jego producentem jest Christopher "Tricky" Stewart, Kuk Harrell, James Bunton, Corron Cole i Thabiso Nkhereanye. Piosenka została wydana 18 maja i 7 lipca 2009 w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a 4 stycznia 2010 w Wielkiej Brytanii. Akustyczną wersję utworu zwaną "One Time - My Heart Edition" wydano 22 grudnia 2009 na iTunes. Bieber wykonał ją gdy wystąpił gościnnie w programie telewizyjnym "True Jackson, VP". Piosenka znajduje się na kompilacji "Radio Disney Jams, Vol. 12". Wyróżnia ją mocny bit podczas trwania zwrotki i lżejszy podczas refrenu.

  Spis treści

 • 1 Życie i kariera
 • 1.1 1994–2007 – dzieciństwo i dorastanie
 • 1.2 2008–2010 – początki kariery i My World
 • 1.3 2011 – film Never Say Never i Under the Mistletoe
 • 1.4 Od 2012 – Believe
 • 1.5 Od 2015 – Purpose
 • 2 Wizerunek
 • 2.1 Zmiana wizerunku i działalność przestępcza
 • 2.2 Krytyka
 • 3 Występy w Polsce
 • 4 Życie prywatne
 • 5 Dyskografia
 • 5.1 Albumy studyjne
 • 5.2 EP
 • 5.3 Kompilacje
 • 6 Trasy koncertowe
 • 7 Filmografia
 • 8 Przypisy
 • 9 Linki zewnętrzne
 • Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.Late Show with David Letterman – amerykański talk-show nadawany w stacji CBS. Premiera odbyła się 30 sierpnia 1993 roku, a program jest kontynuacją Late Night with David Letterman. Twórcą i prowadzącym jest David Letterman, a występowi towarzyszy orkiestra stacji CBS (CBS Orchestra) pod dyrekcją Paula Shaffera. Talk-show jest nagrywany w studio stacji CBS Ed Sullivan Theater na Broadwayu.

  Życie i kariera

  1994–2007 – dzieciństwo i dorastanie

  Justin Bieber urodził się 1 marca 1994 w kanadyjskim mieście London, w prowincji Ontario, zaś dzieciństwo spędził w Stratford, również w prowincji Ontario. Matka Biebera, Patricia Lynn „Pattie” Mallette, w momencie jego narodzin miała 19 lat, a syna wychowywała z pomocą swoich rodziców, Bruce’a i Diane. Mallette, samotna matka, wykonywała nisko opłacane prace biurowe; Justin utrzymywał kontakt ze swoim ojcem, Jeremym Jackiem Bieberem, który posiadał własną rodzinę: żonę i dwójkę dzieci. Bieber uczęszczał do dwujęzycznej (angielsko-francuskiej) szkoły katolickiej Jeanne’a Sauvé'a w Stratford.

  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.Ne-Yo, właściwie Shaffer Chimere Smith (ur. 18 października 1979 w Camden w stanie Arkansas) – afroamerykański piosenkarz R&B, autor piosenek i kompozytor. Smith jest odpowiedzialny m.in. za hit Mario, „Let Me Love You”. Na początku 2006 roku nagrał w wytwórni Def Jam Records własny album In My Own Words. W marcu uzyskał on z jego singlem So Sick 1. miejsce na w Stanach Zjednoczonych. W maju 2007 Ne-Yo wydał drugą płytę Because of You, w tym celu wydał singiel o takim samym tytule Because of you. Współpracował z Britney Spears nad jej nowym albumem Blackout. Pod koniec października 2007 roku wziął udział w telewizyjnej gali stacji VH1 – „Hip Hop Honors 2007” oraz w dyskusji stacji MTV – „Black History Month”. 16 września 2008 została wydana kolejna płyta pt. Year of the Gentleman, z której najbardziej znany jest utwór "Closer".

  W dzieciństwie Bieber interesował się hokejem, piłką nożną i szachami, nie ujawniając większości swoich muzycznych aspiracji. Dorastając, Bieber opanował naukę gry na fortepianie, perkusji, gitarze i trąbce. W 2007 Justin wziął udział w lokalnym konkursie wokalnym; śpiewając piosenkę „So Sick” Ne-Yo, zajął drugie miejsce. Jego matka opublikowała wideo z tego występu w Internecie, by rodzina i przyjaciele mogli je zobaczyć. Następnie kontynuowała umieszczanie w serwisie YouTube filmów, na których Justin wykonywał covery różnych piosenek R&B, rozsławiając postać Biebera wśród internetowej społeczności. Chris Hicks, odpowiedzialny za A&R w Island/Def Jam, wytłumaczył powód rosnącej wówczas popularności Justina:

  London – miasto w Kanadzie w prowincji Ontario, położone na południowy zachód od Toronto, nad rzeką Thames. London jest 11. co do liczby mieszkańców miastem Kanady i jednym z największych ośrodków przemysłowych prowincji Ontario.Eenie Meenie – trzeci singel kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera, pochodzący z jego pierwszego albumu studyjnego My World 2.0. Jego producentem jest Benny Blanco. Gościnnie w piosence występuje Sean Kingston. Piosenkę wydano 23 marca 2010, w dzień premiery płyty Biebera.

  „Robił coś innego. Był atrakcyjnym, białym dzieciakiem śpiewającym pełne emocji hity R&B. To odróżniało go od pozostałych, bo nikt nie nagrywał tego typu coverów. Jednak równie ważnym czynnikiem było to, że wierzyłeś tym piosenkom – ich wykonania były prawdziwe. Dlatego chciałeś usłyszeć więcej.”

  Pray (pol. Obdarowywać) - singel kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera, promujący album My Worlds: The Collection. Piosenkę wydano 3 grudnia 2010, a jej producentem jest The Messengers.58. ceremonia wręczenia nagród Grammy, prestiżowych amerykańskich nagród muzycznych wręczanych przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji (NARAS), odbyła się 15 lutego 2016 roku w hali widowiskowej Staples Center w Los Angeles, w stanie Kalifornia. Jej transmisja na żywo miała miejsce na antenie stacji telewizyjnej CBS. Gospodarzem ceremonii był po raz piąty raper LL Cool J. W trakcie gali zostały rozdane honoraria dla muzyków za ich osiągnięcia w roku 2015.

  2008–2010 – początki kariery i My World

  Bieber we wrześniu 2009 w Nintendo World Store

  Szukając w Internecie filmiku konkretnego artysty, Scooter Braun, były dyrektor marketingowy So So Def, przez przypadek kliknął na jeden z klipów Biebera z 2007. Pozostając pod wrażeniem tego wykonania, Braun zlokalizował teatr, w którym odbywał się konkurs, następnie znalazł adres jego szkoły, by w końcu nawiązać kontakt z Mallette. Jego matka, jak sama przyznała, początkowo nieprzychylnie odebrała postać Brauna ze względu na to, iż był on Żydem, jednak ostatecznie wyraziła zgodę, aby Braun zabrał trzynastoletniego wówczas Justina do Atlanty, gdzie miał nagrać swoje pierwsze materiały demo. Tydzień po przylocie do Stanów Zjednoczonych, Bieber uczestniczył w spotkaniu z Usherem, prezentując swoje wokalne możliwości. Krótko po tym, Bieber związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem. Muzyczną opiekę nad początkującym Justinem chciał również przejąć Justin Timberlake, jednak ostatecznie przegrał tę „walkę” na rzecz Ushera. Usher pomógł w znalezieniu odpowiedniej wytwórni płytowej dla Biebera, organizując przesłuchanie przed Antonio L.A. Reidem z Island Def Jam Music Group. W następstwie, Bieber podpisał kontrakt z wytwórnią Island Records w październiku 2008. W tamtym okresie Justin wraz z matką przeprowadzili się do Atlanty, by tam rejestrować materiał, a także na bieżąco konsultować się z Braunem, który objął funkcję menedżera Biebera.

  Believe – trzeci album studyjny kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera. Światowa premiera albumu miała miejsce 15 czerwca 2012. 19 czerwca 2012 płyta ukazała się w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Pierwszy singel z płyty - "Boyfriend" - ukazał się 23 marca 2012. Drugi "As Long as You Love Me" miał swoją premierę 10 lipca 2012, a trzeci "Beauty and a Beat" wykonywany z Nicki Minaj, 12 października 2012.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  Pierwszy singel Biebera, „One Time”, został wysłany do stacji radiowych, gdy sam wokalista był w trakcie nagrywania swojego debiutanckiego albumu. Piosenka uplasowała się na 12. pozycji notowania Canadian Hot 100, a także dotarła do 17. miejsca Billboard Hot 100. Ostatecznie, singel uzyskał status platyny w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie, a także status złoty w Australii i Nowej Zelandii. Debiutanckie wydawnictwo Biebera, minialbum My World, ukazało się 17 listopada 2009 roku. Poza „One Time”, z płyty pochodził singel „One Less Lonely Girl”, a także dwa single promocyjne: „Love Me” i „Favorite Girl”. My World uzyskał status platynowego albumu w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Bieber promował płytę w kilku programach telewizyjnych, a w tym w m.in.: The Today Show, The Ellen DeGeneres Show, Good Morning America, Chelsea Lately oraz 106 & Park. Pod koniec 2009 roku Justin pojawił się gościnnie w jednym z odcinków serialu komediowego True Jackson.

  Mariah Carey (ur. 27 marca 1970 r. w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 5 oktaw. Podczas koncertów jej głos osiąga najwyższe tony rejestru gwizdkowego.Gangnam Style (kor. 강남스타일 Gangnamseutail, pol. Styl Gangnam) – singel południowokoreańskiego artysty Psy z gatunku k-pop, czyli koreańskiego popu. Zdobył popularność dzięki chwytliwemu bitowi, humorystycznemu teledyskowi i charakterystycznemu tańcowi piosenkarza w teledysku. Jak mówi sam wykonawca, taniec ten przypomina jazdę na niewidzialnym koniu.

  W 2009, podczas specjalnego, dorocznego koncertu Christmas in Washington, Justin Bieber wykonał utwór „Someday at Christmas” Steviego Wondera przed amerykańską parą prezydencką, czyli prezydentem Barackiem Obamą i pierwszą damą Michelle Obamą. Bieber był jednym z prezenterów podczas 52. ceremonii rozdania Nagród Grammy, 31 stycznia 2010. Justin był również jednym z wokalistów, którzy nagrali remake utworu „We Are the World” w 25. rocznicę jego powstania, by wesprzeć ofiary trzęsienia ziemi na Haiti z 2010 roku. Bieber śpiewa w nim pierwszy wers, w oryginale wykonywany przez Lionela Richie. W marcu 2010 roku premierę miała wersja piosenki „Wavin' FlagK'naana, którą nagrała grupa młodych kanadyjskich artystów – Young Artists for Haiti; wśród nich znalazł się między innymi Bieber.

  Calabasas – miasto w hrabstwie Los Angeles w Kalifornii. W 2010 było zamieszkiwane przez 23 058 osób. Słynie z wielu znanych mieszkańców.Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.
  Justin Bieber podczas koncertu w Conseco Fieldhouse, w sierpniu 2010

  Baby”, główny singel z debiutanckiego albumu studyjnego Justina, My World 2.0, został wydany w styczniu 2010 roku i osiągnął największy sukces w dotychczasowej twórczości wokalisty, plasując się na 5. miejscu Billboard Hot 100. Według bazy Metacritic, album uzyskał „generalnie pozytywne oceny” od krytyków muzycznych. My World 2.0 zadebiutował na szczycie Billboard 200, czyniąc Biebera najmłodszym artystą, który zajął 1. miejsce tejże listy od czasu Steviego Wondera w 1963 roku. Płyta uplasowała się ponadto na pierwszych miejscach notowań w Kanadzie, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii. Na My World 2.0 znalazł się między innymi utwór „Eenie Meenie”, nagrany wspólnie z Seanem Kingstonem. Promując album, Bieber wystąpił w kilku programach telewizyjnych, włączając w to The View, 106 and Park i Late Show with David Letterman, a także wystąpił na gali Kids Choice Awards.

  Good Morning America (GMA) – poranny program amerykańskiej telewizji emitowany przez telewizje ABC od 3 listopada 1975. W dni powszednie program trwa dwie godziny, a na antenie ABC News Now od 2007 roku jest nadawana dłuższa wersja – trzygodzinna. Od 2004 jest emitowany jednogodzinny program w weekendy.DJ Snake (właściwie William Grigahcine; ur. 13 czerwca 1986 w Paryżu) – francuski DJ i producent muzyczny. Dwukrotnie nominowany do nagród Grammy. Jako producent muzyczny współpracował m.in. z Pitbullem i Lady Gagą. Do tej pory wydał cztery single.

  10 kwietnia 2010 roku Bieber był muzycznym gościem w programie Saturday Night Live. W tym samym miesiącu premierę miał drugi singel z My World 2.0, „Somebody to Love”; jednocześnie opublikowany został oficjalny remiks tego utworu, nagrany z udziałem mentora Justina – Ushera. 4 lipca 2010 roku Bieber zaśpiewał w Nowym Jorku podczas dorocznego pokazu fajerwerków, organizowanego przez Macy's.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.One Direction – brytyjsko-irlandzki boysband. W jego skład wchodzą Liam Payne, Harry Styles, Louis Tomlinson, Zayn Malik i Niall Horan. W VII brytyjskiej edycji programu X Factor zajęli trzecie miejsce. Grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Syco Music.

  23 czerwca 2010 roku Bieber wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, My World Tour, promującą albumy My World i My World 2.0. W lipcu ogłoszono, że Justin Bieber był ówcześnie najczęściej wyszukiwaną postacią w Internecie. W tym samym miesiącu jego wideoklip do piosenki „Baby” wyprzedził „Bad RomanceLady Gagi i stał się najczęściej oglądanym oraz najczęściej komentowanym filmem w historii YouTube. We wrześniu 2010 roku poinformowano natomiast, że 3% postów w serwisie Twitter poświęconych było Justinowi Bieberowi.

  Michelle LaVaughn Robinson Obama (ur. 17 stycznia 1964 w Chicago w stanie Illinois) – żona 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. 20 stycznia 2009 została pierwszą damą Stanów Zjednoczonych. Z zawodu jest prawniczką.Trzęsienie ziemi na Haiti (2010) – trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 w skali Richtera, którego epicentrum znajdowało się w odległości ok. 25 km od Port-au-Prince na Haiti. Główny wstrząs nastąpił 12 stycznia 2010 o godz. 16.53 czasu lokalnego (21.53 UTC). Zarejestrowano wiele wstrząsów wtórnych, z których dziesięć przekraczało magnitudę 5 w skali Richtera. Wstrząsy odczuwalne były także w Dominikanie (zajmującej wschodnią część wyspy Haiti), na Kubie, Jamajce, Bahamach oraz na Turks i Caicos.

  Bieber rozpoczął pracę nad materiałem na swój drugi album studyjny w Nowym Jorku, w lipcu 2010 roku. Swoje zaangażowanie w produkcję albumu wyraził wówczas brytyjski tekściarz i wokalista Taio Cruz. Justin Bieber pojawił się gościnnie w premierowym odcinku 11. serii serialu telewizyjnego CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas, wyemitowanym 23 września 2010 roku; zagrał on ponadto w 15. odcinku tej serii, w którym jego postać została uśmiercona. 12 września Bieber wykonał miks utworów „U Smile”, „Baby” oraz „Somebody to Love” na gali MTV Video Music Awards 2010. W październiku 2010 roku wokalista przyznał, że planuje wydać album akustyczny, My Worlds Acoustic. Płyta ukazała się w Stanach Zjednoczonych w Czarny Piątek i zawierała akustyczne wersje piosenek z wcześniejszych wydawnictw Biebera, a także nowy utwór – „Pray”.

  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.Billboard Canadian Hot 100 (dawniej Canadian Hot 100) – publikowana od 6 czerwca 2007 roku, jedna z wielu list przebojów regularnie opracowywanych przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Przedstawia ona najpopularniejsze piosenki w Kanadzie; jest kanadyjskim odpowiednikiem Hot 100.

  2011 – film Never Say Never i Under the Mistletoe

  Bieber podczas koncertu w Dżakarcie, w ramach trasy My World Tour, kwiecień 2011

  11 lutego 2011 roku premierę miał biograficzno-koncertowy film 3D Justin Bieber: Never Say Never, poświęcony Justinowi Bieberowi. Za jego reżyserię odpowiadał Jon Chu, który nakręcił między innymi Step Up 3D. Pierwszego dnia wyświetlania Justin Bieber: Never Say Never przyniósł dochód w wysokości 12.4 milionów dolarów, zaś po pierwszym weekendzie jego zarobek wynosił 30.3 milionów dolarów; film zadebiutował jednocześnie na 2. miejscu amerykańskiego box-office’u. Obraz niemalże wyrównał rekord dla najbardziej kasowego otwarcia dokumentu muzycznego, który w 2008 roku ustanowił film koncertowy Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert. Obrazowi towarzyszył drugi album z remiksami w karierze Biebera, Never Say Never – The Remixes, wydany 14 lutego 2011 roku. Na płycie znalazły się remiksy utworów z debiutanckiej płyty wokalisty, z gościnnym udziałem innych artystów, a w tym Miley Cyrus, Chrisa Browna i Kanye Westa.

  Conseco Fieldhouse – hala sportowa w amerykańskim mieście Indianapolis w stanie Indiana. Jest domową halą drużyn Indiana Pacers (NBA) oraz Indiana Fever (WNBA), a także kilka razy w roku Indiana Ice (USHL). Prawa do jej nazwy posiada oferująca usługi finansowe firma Conseco.Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  Drugi album studyjny Biebera, złożony ze świątecznych piosenek Under the Mistletoe, miał premierę 1 listopada 2011 roku. Płyta zadebiutowała na szczycie Billboard 200, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w 210 tysiącach egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych. 11 grudnia 2011 roku Justin Bieber był głównym artystą dorocznego koncertu Christmas in Washington; gości honorowych stanowiła, jak zawsze, między innymi para prezydencka Stanów Zjednoczonych.

  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Drake, właśc. Aubrey Drake Graham (ur. 24 października 1986) – kanadyjski raper i aktor, którego kariera rozpoczęła się wraz z rolą Jimmy’ego Brooksa w serialu Degrassi: Nowe pokolenie. Zdobywca nagrody Grammy za Najlepszy Album Rap/Hip-Hop – Take Care w roku 2013. Graham przez długi czas był blisko związany z Young Money Entertainment, aż do czerwca 2009 roku, kiedy to podpisał oficjalny kontrakt z wytwórnią. 15 czerwca 2010 roku ukazał się jego pierwszy album studyjny, Thank Me Later, który zadebiutował na szczycie Billboard 200, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w 447.000 kopii na terenie Stanów Zjednoczonych.

  Od 2012 – Believe

  Justin Bieber na koncercie w 2012 roku podczas trasy Believe Tour

  Pod koniec 2011 roku Bieber rozpoczął pracę nad swoim trzecim albumem studyjnym, zatytułowanym Believe, na którym gościnnie pojawili się między innymi Kanye West i Drake. 28 lutego premierę miał utwór „Live My Life” formacji Far East Movement, nagrany z udziałem Justina.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Atlas Arena – hala sportowo-widowiskowa w Łodzi, przy al. Bandurskiego 7. Trybuny mogą pomieścić 10,4 tys. widzów, a na płycie można ustawić dodatkowo 3 tys. miejsc; do dyspozycji gości dostępnych jest 1500 miejsc postojowych, 4 ekrany multimedialne, i 11 loży VIP-owskich (każda z tarasem). Koszt wynajęcia hali na jeden dzień waha się pomiędzy 25 000 a 80 000 złotych.

  W lutym 2012 roku, Bieber ogłosił za pośrednictwem swojego konta w serwisie Twitter, że pierwszy singel z jego nowego albumu studyjnego ukaże się w marcu 2012 roku. Następnie, podczas wizyty w programie The Ellen DeGeneres Show, wokalista doprecyzował, że singel „Boyfriend” zostanie wydany 26 marca 2012 roku. Współautorem utworu był wokalista Mike Posner. Z kolei w maju premierę miał drugi singel z Believe, „Die in Your Arms”.

  Sean Kingston, właśc. Kisean Anderson (ur. 3 lutego 1990 roku w Kingston, Jamajka) – amerykański piosenkarz, R&B i pop oraz reggae. W wieku 6 lat wyjechał na Jamajkę gdzie się wychował. Zadebiutował w 2007 roku singlem "Beautiful Girl". Jego pierwszy album został wydany 31 lipca 2007 roku. Znamy również jako "Yamayka B.I.G. Boyfriend" i "Fat men". Nagrał wiele duetów min. z Tiësto, Three 6 Mafia i Flo-Rida ("Feel It"), Justinem Bieberem ("Eenie Meenie" i "Shawty Lets Go") czy z Mannem ("Ghetto Girl"). W 2010 roku wystąpił gościnnie w serialu komediowym Suite Life: Nie ma to jak statek (odc. 59). 29 maja 2011 Sean Kingston został ciężko ranny w wyniku uderzenia skuterem wodnym o filar mostu; 24 czerwca 2011 Sean został wypisany ze szpitala i kontynuował rekonwalescencję w domu.Millennium Dome (znana także jako O2 Arena) - budynek w Londynie, w dzielnicy Greenwich, zbudowany w 1999 by uczcić nowe tysiąclecie na podstawie projektu biur Richard Rogers Partnership (architektura) i Buro Happold (konstrukcja). Jest jednym z największych budynków, jaki kiedykolwiek zbudowano, a także charakterystycznym symbolem współczesnej architektury Londynu. Millenium Dome ma największy na świecie dach i mieści 30 różnych sal o komercyjnym przeznaczeniu. Największą z nich jest O2 Arena, która mieści 24 tysiące osób. Budynek został otwarty 31 stycznia 2000. Od 31 maja 2005, po wykupieniu praw do nazwy przez brytyjskiego operatora o2 (za 6 milionów funtów rocznie), nosi nazwę The O2. Organizacją wydarzeń na obiekcie zajmuje się firma AEG Facilities.

  Od 2015 – Purpose

  Na gali rozdania nagród MTV Video Music Awards 2015 w Los Angeles wokalista wykonał utwór "What Do You Mean?", zapowiadający. nowy album. Drugim promocyjnym singlem został utwór "Sorry". 25 października 2015 podczas ceremonii rozdania Europejskich Nagród Muzycznych MTV (ang. EMA) w Mediolanie, Justin Bieber otrzymał pięć statuetek w kategoriach: najlepszy wokalista, najlepszy artysta z Ameryki Północnej, najlepszy image, najlepsza współpraca oraz najwięksi fani, pokonując w ostatniej kategorii m.in. One Direction. Na początku listopada 2015 ukazał się trzeci singiel "I`ll Show You", do którego klip nagrano na Islandii.

  Dyskografia kanadyjskiego wokalisty Justina Biebera składa się z trzech albumów studyjnych, jednego minialbumu, 11 singli, 21 wideoklipów, a także trzech singli promocyjnych. Bieber, odkryty jako trzynastolatek za pośrednictwem serwisu YouTube, związał się kontraktem muzycznym z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Usherem, a menedżerem samego Justina. Za produkcję jego pierwszego singla, "One Time", odpowiadał duet Tricky Stewart i The-Dream.Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.

  13 listopada 2015 ukazał się czwarty studyjny album artysty pod tytułem Purpose. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu najlepiej sprzedających się albumów listy Billboard 200.

  15 lutego 2016 Justin Bieber odebrał po raz pierwszy w swej karierze statuetkę Grammy 2015, w kategorii Najlepsze Nagranie Dance singla "Where Are Ü Now", stworzonego we współpracy z muzykami Skrillex & Diplo. Dziewięć dni później, piosenkarz odebrał w londyńskiej O2 Arena nagrodę Brit Awards 2016, wygrywając w kategorii Najlepszy wokalista zagraniczny.

  Baby (pol. Kochanie) - pierwszy singel kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera, pochodzący z jego pierwszego albumu studyjnego My World 2.0. Jego producentem jest Tricky Steward i The Dream. Gościnnie w piosence śpiewa Ludacris. Piosenka została wydana 18 i 26 stycznia 2010 w Stanach Zjednoczonych, 29 stycznia w Australii, 22 lutego we Francji i Niemczech (5 marca też w tym kraju) i 7 marca w Wielkiej Brytanii.Favorite Girl (pol. Ulubiona Dziewczyna) - czwarty singel kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera, pochodzący z jego pierwszego minialbumu My World. Jego producentem jest Dernst Emile II. Piosenkę wydano 3 listopada 2009.

  W czerwcu 2016 czwartym singlem albumu, został utwór "Company", teledysk do piosenki zawiera m.in. obrazy z podróży, kulisy koncertów oraz prywatne nagrania Justina Biebera. Miesiąc później ukazała się piosenka DJ Snake, zatytyłowana "Let Me Love You", do której Justin Bieber użyczył głosu.

  Step Up 3-D – film muzyczny w reżyserii Jon Chu produkcji amerykańskiej. Kontynuacje filmów Step Up: Taniec zmysłów z 2006 roku oraz Step Up 2 z 2008 roku.Europejska Nagroda Muzyczna MTV dla najlepszego wokalisty – nagroda przyznawana przez redakcję MTV Europe podczas corocznego rozdania MTV Europe Music Awards. Nagrodę dla najlepszego wokalisty po raz pierwszy przyznano w 1994 r. O zwycięstwie decydują widzowie za pomocą głosowania internetowego i telefonicznego (smsowego).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  1 marca jest 60. (w latach przestępnych 61.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 305 dni. W starożytnym Rzymie był to pierwszy dzień w roku.
  Island Records − wytwórnia płytowa założona przez brytyjskich producentów muzycznych na Jamajce w 1959 i przeniesiona do Wielkiej Brytanii w 1962. Przez wiele lat była to wytwórnia brytyjska do czasu wykupienia jej przez amerykańską Universal Music Group.
  The New York Times – jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników o profilu liberalno-lewicowym, wychodzący w Nowym Jorku. Jest trzecią pod względem nakładu gazetą w Stanach Zjednoczonych, po USA Today i The Wall Street Journal. Codzienny nakład wynosi 1,125 mln, a obieg wydania niedzielnego 1,700 mln (dane na 26 grudnia 2004). Właścicielem gazety jest The New York Times Company, która kontroluje również około 40 innych gazet, czasopism i wiele krzyżówek, między innymi The Boston Globe i International Herald Tribune.
  Atlanta – stolica i jednocześnie najbardziej zaludnione miasto amerykańskiego stanu Georgia, z populacją liczącą ok. 420 tysięcy mieszkańców (2010). Atlanta stanowi kulturalne i ekonomiczne centrum obszaru metropolitalnego Atlanta, zamieszkiwanego przez ponad 5 milionów osób, a także najważniejszy komponent rozrastającego się megapolis, znanego jako Piedmont Atlantic Megaregion.
  YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
  My World 2.0 - druga część debiutanckiego albumu kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera. Premiera albumu miała miejsce 23 marca 2010. Pierwszy singel z płyty - "Baby" ukazał się 18 stycznia 2010. W wywiadzie dla Z100 wyjaśnił, że ludzie nie chcą czekać na album półtora roku i dlatego właśnie postanowł podzielić płytę na 2 części.
  Tauron Arena Kraków – wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa w Krakowie w dzielnicy Czyżyny, przy nowo powstałej ulicy Stanisława Lema, w południowo-zachodniej części Parku Lotników Polskich. Pojemność hali, w zależności od typu imprezy, waha się między 11 554 a ok. 18 000 miejsc (15 328 dla standardowych imprez typu mecze piłki siatkowej), co plasuje ją na pierwszym miejscu wśród tego typu budowli w Polsce. Do dyspozycji gości dostępnych jest 1341 miejsc parkingowych, 27 skyboksów i loża prezydencka. Budowa obiektu rozpoczęła się w maju 2011 roku, a zakończyła w kwietniu 2014 roku. Otwarcie odbyło się pod koniec maja 2014 roku. W zakres przedsięwzięcia, prócz samej hali głównej, wchodzi także budowa hali treningowej oraz dwupoziomowego garażu podziemnego z wewnętrznymi instalacjami, a także budowa dróg dojazdowych, parkingów powierzchniowych, placów i ciągów pieszych. Koszt budowy zamknąć ma się w kwocie 363 mln złotych. Obiekt ma się stać areną wielu imprez sportowych oraz kulturalnych. Hala była m.in. jedną z aren Mistrzostw Świata w Siatkówce 2014, których organizacja przypadła Polsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.098 sek.