• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Juraj Mikuš

  Przeczytaj także...
  Toronto Marlies – drużyna hokejowa grająca w American Hockey League w dywizji północnej, konferencji zachodniej. Drużyna ma swoją siedzibę w Toronto w Kanadzie. Drużyna podlega zespołowi Toronto Maple Leafs oraz ma własą filię w ECHL, którą jest drużyna Columbia Inferno.Klub farmerski, zwany też "drużyna farmerska", "klub satelicki", "farma" (ang. farm team), bądź afiliacja – klub lub drużyna będący jednostką stowarzyszoną dla klubu nadrzędnego, występującego w wyższej klasie rozgrywkowej.
  HK Orange 20 – słowacki klub hokejowy stanowiący drużynę juniorską do lat 20 uczestniczącą w krajowych rozgrywkach ligowych.

  Juraj Mikuš (ur. 30 listopada 1988 w Trenczynie) – słowacki hokeista, reprezentant Słowacji.

  Kariera[]

 • Słowacja HC Dukla Trenczyn U18 (2004-2006)
 • Słowacja HC Dukla Trenczyn U20 (2006-2007)
 • Słowacja HC Dukla Trenczyn (2007-2009)
 • Słowacja HK 95 Považská Bystrica (2007)
 • Słowacja Słowacja U-20 (2008)
 • Słowacja HC Dukla Senica (2009)
 • Kanada Toronto Marlies (2009-2012)
 • Czechy HC Lev Praga (2012-2014)
 • Czechy Sparta Praga (2014-)
 • Wychowanek HC Dukla Trenczyn. W 2007 roku został wybrany w drafcie NHL 2007 przez Toronto Maple Leafs (runda 5, numer 134). W czerwcu 2009 roku podpisał kontrakt z Toronto Maple Leafs, jednak we wrześniu został przekazany do klubu farmerskiego, Toronto Marlies, w którym rozegrał trzy sezony. Od czerwca 2012 roku zawodnik HC Lev Praga. Po sezonie 2012/2013 przedłużył o rok kontrakt z klubem o dwa lata. Od lipca 2014 zawodnik Sparty Praga. W styczniu 2016 przedłużył kontrakt o dwa lata.

  Puchar Gagarina (ros. Кубок Гагарина) – przechodnie trofeum przyznawane za zwycięstwo w rozgrywkach hokeja na lodzie, Kontinientalnaja Chokkiejnaja Liga (KHL).Kontynentalna Hokejowa Liga (KHL; ros. Континентальная хоккейная лига (КХЛ) – tranksr. Kontinientalnaja Chokkiejnaja Liga, ang. Kontinental Hockey League) – rozgrywki hokeja na lodzie założone w 2008 roku, stanowiące najwyższą i narodowo mistrzowską klasę rozgrywkową w Rosji. Liga ma charakter międzynarodowy, gdyż prócz drużyn rosyjskich, swoich przedstawicieli ma siedem innych państw: Białoruś, Łotwa, Kazachstan, Słowacja, Finlandia, Chorwacja, Chiny.

  Uczestniczył w turniejach mistrzostw świata w 2015, 2016.

  Sukcesy[]

  Klubowe
 • Silver medal with cup.svg Srebrny medal mistrzostw Słowacji: 2007
 • Simple silver cup.svg Finał KHL o Puchar Gagarina: 2014 z HC Lev Praga
 • Przypisy

  Bibliografia[]

 • Juraj Mikuš – statystyki na Eliteprospects.com
 • Juraj Mikuš – statystyki na Eurohockey.com
 • Juraj Mikuš – statystyki na The Internet Hockey Database
 • Juraj Mikuš – profil na stronie KHL
 • NHL Entry Draft – coroczne spotkanie, na którym przedstawiciele zespołów z National Hockey League wybierają nowych zawodników do swoich drużyn w nowym sezonie. Do Entry Draft mogą przystąpić zawodnicy, którzy ukończyli 18 rok życia oraz nigdy nie grali w NHL. Ilość rund zależy od ilości zawodników, którzy wystartowali w drafcie. W każdej rundzie zespół wybiera jednego zawodnika (chociaż czasami może więcej lub w ogóle). Kolejność wyboru zawodników określa skomplikowany system losowań. Kolejność wyboru pierwszych czternastu zawodników mają zespoły, które w zeszłym sezonie nie zakwalifikowały się do play-off. Największe szanse na wybór gracza z numerem 1 ma zespół, który był ostatni w poprzednim sezonie.Trenczyn (słow. Trenčín, węg. Trencsén, niem. Trentschin, łac. Laugaricio, gr. Leukaristos) – miasto w zachodniej Słowacji nad rzeką Wag. Stolica kraju trenczyńskiego. Trenczyn słynie ze średniowiecznego zamku, położonego na górze nad miastem.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Słowacja, Republika Słowacka (słow. Slovensko, Slovenská republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią (127 km), Polską (597 km), Czechami (240 km), Ukrainą (98 km) oraz Węgrami (678 km). Łączna długość granicy lądowej wynosi 1740 km. Do 1993 wchodziła w skład Czechosłowacji. Od 1 maja 2004 kraj należy do Unii Europejskiej, oraz NATO, a od 1 stycznia 2009 – do strefy euro. Stolicą państwa jest Bratysława, położona nad Dunajem przy granicy z Austrią i Węgrami.
  Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie mężczyzn – międzynarodowy turniej hokejowy organizowany przez IIHF. Poprzednikiem były Mistrzostwa Europy, które odbywały się między 1910 a 1932 rokiem. Igrzyska olimpijskie w Antwerpii zalicza się jako pierwsze mistrzostwa świata. Tak też było przez kolejne 11 imprez. Ostatnim razem połączono igrzyska z mistrzostwami w 1968 roku w Grenoble. Dotychczas czempionat rozegrano 76 razy. Najczęściej wygrywali Rosjanie (w tym ZSRR) którzy zdobyli 26 tytułów.
  NHL Entry Draft 2007 był 45. draftem NHL w historii. Odbył się w dniach 22-23 czerwca w Nationwide Arena w Columbus. Rozlosowano 7 rund. Z numerem 1 został wydraftowany Amerykanin Patrick Kane do Chicago Blackhawks.
  Czechy (czes. Česko), Republika Czeska (czes. Česká republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Od północnego wschodu graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od południowego wschodu ze Słowacją. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Kraj składa się z trzech historycznych krain – Czech właściwych, Moraw i czeskiej części Śląska. Na powierzchni 78 866 km² żyje ponad 10,5 mln osób, z czego 94% to Czesi. Państwo czeskie dzieli się na czternaście krajów. Czechy są republiką parlamentarną, demokratycznym państwem prawa o liberalnym systemie rządów, opartym na swobodnej rywalizacji partii i ruchów politycznych. Głową państwa jest prezydent. Naczelnym organem władzy ustawodawczej jest parlament z Izbą Poselską i Senatem, władzy wykonawczej rząd z czternastoma ministerstwami, a władzy sądowniczej Sąd Konstytucyjny i Sąd Najwyższy. Czechy są członkiem wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ, Unii Europejskiej, NATO, strefy Schengen, Rady Europy, OECD i Grupy Wyszehradzkiej.
  HK 95 Powaska Bystrzyca (słow. HK 95 Považská Bystrica) – słowacki klub hokejowy z siedzibą w Powaskiej Bystrzycy.
  HC Sparta Praga – czeski klub hokejowy z siedzibą w Pradze występujący w rozgrywkach czeskiej Tipsport Extraliga (od sezonu 1993/94).
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.098 sek.