• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • June Taylor

  Przeczytaj także...
  Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Gruźlica (łac. tuberculosis, TB – tubercule bacillus) – powszechna i potencjalnie śmiertelna choroba zakaźna, wywoływana przez prątka gruźlicy (Mycobacterium tuberculosis). Gruźlica dotyczy najczęściej płuc (gruźlica płucna) lecz również może atakować ośrodkowy układ nerwowy, układ limfatyczny, naczynia krwionośne, układ kostno-stawowy, moczowo-płciowy oraz skórę. Inne mykobakterie takie jak Mycobacterium bovis, Mycobacterium africanum, Mycobacterium canetti czy Mycobacterium microti wywołują choroby zwane mykobakteriozami i z reguły nie infekują zdrowych osób dorosłych, natomiast są często spotykane u osób z upośledzeniem odporności, np. w przebiegu AIDS.

  June Taylor (ur. 1918 w Chicago, zm. 17 maja 2004 w Miami), amerykańska tancerka i choreograf.

  Pracowała jako tancerka w klubach nocnych. Z powodu gruźlicy, na którą cierpiała od 20. roku życia porzuciła tę pracę i zajęła się choreografią. W 1942 założyła własny zespół taneczny, June Taylor Dancers, z którym występowała w USA. Od 1946 współpracowała z aktorem i producentem Jackie Gleasonem. W 1948 po raz pierwszy zaprezentowała swoją pracę w telewizji - sześcioro tancerzy z jej zespołu wystąpiło w programie The Toast of the Town.

  John Herbert "Jackie" Gleason, Jr. (ur. 26 lutego 1916 w Nowym Jorku, zm. 24 czerwca 1987 w Fort Lauderdale) − amerykański aktor, komik i piosenkarz. Był nominowany do Oscara za rolę drugoplanową w filmie Bilardzista. Twórca i główny bohater amerykańskiego serialu The Honeymooners, którego polska adaptacja otrzymała tytuł: Miodowe lata.

  Od 1950 stale współpracowała z Gleasonem, tancerze jej zespołu występowali w Cavalcade of Stars oraz The Jackie Gleason Show. W późniejszych latach była także związana z Gleasonem rodzinnie - jej siostra, Marilyn Taylor Horwick (występująca w zespole tanecznym), wyszła za mąż za Gleasona w 1975.

  W 1955 Taylor otrzymała nagrodę Emmy za choreografię. W latach 1964-1970 kierowała zespołem tanecznym w The Jackie Gleason Show w Miami Beach, w latach 1978-1990 prowadziła cheerleaderki drużyny Miami Dolphins.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.