• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jump - singel Madonny

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.
  Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.

  Jump (z ang. skakać) – czwarty i jednocześnie ostatni singel z płyty Madonny Confessions on a Dance Floor. Autorami piosenki są: Madonna, Stuart Price i Joe Henry.

  Piosenka odniosła umiarkowany sukces na świecie, w Europie jednak dostała bardzo silne wsparcie ze strony stacji radiowych. Początkowo miała zostać wydana jako trzeci singel z albumu, jednak został nim "Get Together", tym bardziej że sprzedawał się lepiej, a liczba sprzedanych kopii singla wyniosła 20 000, podczas gdy "Jump" sprzedał się tylko w 9000 egzemplarzach. 12 lipca 2006 roku magazyn Billboard potwierdził że piosenka zostanie wydana jako czwarty singel.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Confessions on a Dance Floor - dziesiąty studyjny album Madonny. Krążek został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i przez krytykę - otrzymał między innymi nagrodę Grammy 2007 w kategorii Najlepszy Album Taneczny.

  Listy utworów i formaty singla[ | edytuj kod]

  Promo CD-Singel

  1. "Jump" (Radio Edit) - 3:20

  CD-Singel

  1. "Jump" (Album Version) - 3:59
  2. "Jump" (Extended Album Version) - 5:09

  CD-Singel

  1. "Jump" (Radio Edit) - 3:22
  2. "Jump" (Junior Sanchez's Misshapes Mix) - 6:49
  3. "History" - 5:55*

  Amerykański CD-Maxi Singel

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Music – pierwszy singel pochodzący z ósmego albumu Madonny o tym samym tytule. Piosenka stworzona na bazie muzyki klubowej z francuskim producentem Mirwaisem Ahmadzaï bardzo szybko stała się jednym z najlepiej sprzedających się singli Madonny. Utwór stał się także dwunastym numerem jeden wokalistki w Stanach Zjednoczonych, sprzedając się tam w nakładzie ponad 1,1 mln egzemplarzy.
  1. "Jump" (Radio Edit) - 3:22
  2. "Jump" (Jacques Lu Cont Mix) - 7:47
  3. "Jump" (Axwell Remix) - 6:38
  4. "Jump" (Junior Sanchez's Misshapes Mix) - 6:49
  5. "Jump" (Extended Album Version) - 5:09
  6. "History" - 5:55*

  12" Maxi

  1. "Jump" (Jacques Lu Cont Mix) - 7:47
  2. "Jump" (Album Version) - 3:59
  3. "Jump" (Extended Album Version) - 5:09
  4. "Jump" (Axwell Remix) - 6:38
  5. "Jump" (Junior Sanchez's Misshapes Mix) - 6:49
  6. "History" - 5:55*
  7. "Jump" (Radio Edit) - 3:22

  Brytyjski 12" Picture Disc

  1. "Jump" (Jacques Lu Cont Mix) - 7:47
  2. "Jump" (Extended Album Version) - 5:09
  3. "History" - 5:55*
 • Czas trwania utworu "History" podany na singlach jest niepoprawny. Utwór znajdujący się na singlach w rzeczywistości trwa 5:55, podczas gdy na okładkach można znaleźć informację że 6:54. Wytwórnia Warner w ostatniej chwili zdecydowała się umieścić na singlu krótszą zremiksowaną wersję utworu z występującym naprzemiennie wokalem, zamiast jego wersji oryginalnej.
 • Oficjalne wersje utworu[ | edytuj kod]

 • Album Version - 3:46
 • Unmixed Version - 3:59
 • Radio Edit - 3:22
 • Extended Version - 5:09
 • Axwell Remix - 6:38
 • Jacques Lu Cont Mix - 7:47
 • Junior Sanchez’s - Misshapes Mix - 6:49
 • Live - The Confessions Tour - 4:53
 • Teledysk[ | edytuj kod]

  Reżyserem wideoklipu jest Jonas Åkerlund, który współpracował już wcześniej z Madonną przy teledyskach "Ray of Light" oraz "Music". Niskobudżetowy teledysk został nakręcony 19 września 2006 roku w Japonii podczas wizyty piosenkarki w tym kraju w ramach trasy Confessions Tour. W wideoklipie sceny z udziałem Madonny nakręcone w studiu przeplatają się z scenami tancerzy przemierzających ulice Tokio, dających pokaz możliwości w dziedzinie sportu o nazwie parkour.

  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  Sprzedaż[ | edytuj kod]

  Pozycje na listach przebojów[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
  Promo (ang. promotional recording) – wydawnictwo muzyczne lub filmowe o charakterze promocyjnym, np. singel lub album promocyjny. Nagrania tego typu są często rozpowszechniane w specjalnych opakowaniach w celu obniżenia kosztów lub zredukowaną właściwą oprawą graficzną wydawnictwa.
  Ray of Light – drugi singel z albumu Madonny o tym samym tytule. Oryginalna wersja piosenki nazywała się Sepheryn i była dostępna na pierwszym albumie Curtisa Muldoona wydanym w 1971 roku. William Ørbit wraz z Christine Leach nagrał swoją wersję tego utworu zanim przedstawił go Madonnie. Z Madonną producent stworzył nową aranżację i melodię, zmieniono także nieznacznie tekst piosenki.
  Trasa koncertowa, tournée (fr. tournée, IPA /tuʁ.ne/) – szereg następujących po sobie koncertów na żywo artysty lub grupy muzycznej i wykonywanych zgodnie z ustalonym harmonogramem w określonym rejonie geograficznym.
  Get Together – trzeci singel pochodzący z wydanej w 2005 roku płyty Madonny Confessions on a Dance Floor. Autorami piosenki są: Madonna, Stuart Price oraz Anders Bagge i Peer Åström, znani też jako Bagge & Peer.
  19 września jest 262. (w latach przestępnych 263.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 103 dni.
  Jonas Åkerlund (ur. 10 listopada 1965 r. w Sztokholmie) – szwedzki reżyser filmowy, znany szczególnie dzięki teledyskom dla gwiazd muzyki pop i rock (jest reżyserem wielu wideoklipów tak znanych zespołów, jak m.in. Metallica, The Prodigy, Roxette, Rammstein czy The Cardigans), a także z bycia perkusistą szwedzkiego Bathory w latach 1983-84 pod pseudonimem Vans Mc Burger.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.