• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Julija Morozowa

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.
  Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2009 - siatkarski turniej rozegrany w dniach 31 lipca-23 sierpnia 2009 r. Finał z udziałem pięciu najlepszych drużyn oraz gospodarza – Japonii odbył się w Tokio.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Julija Konstantinowa Morozowa (ros. Юлия Константиновна Морозова), wcześniej znana jako Siedowa (ros. Седова); (ur. 8 stycznia 1985 w Czelabińsku) – rosyjska siatkarka, reprezentantka kraju, środkowa. Mistrzyni Europy 2013. Obecnie występuje w rosyjskiej Superlidze, w drużynie Dinamo Moskwa.

  Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet – międzynarodowe rozgrywki siatkarskie organizowane cyklicznie (od 1975 co 2 lata) przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) dla żeńskich reprezentacji narodowych wszystkich europejskich krajowych związków piłki siatkowej.Dinamo Moskwa (ros. Динамо Москва) – żeński klub siatkarski z Rosji powstały w 1945 roku z bazą w mieście Moskwa. Klub występuje w rozgrywkach rosyjskiej Superligi. Jeden z najbardziej utytułowanych rosyjskich żeńskich klubów siatkarskich.

  Sukcesy klubowe[ | edytuj kod]

  Puchar Rosji:

 • Simple gold cup.svg 2011, 2013
 • Mistrzostwo Rosji:

 • Gold medal with cup.svg 2016, 2017, 2018
 • Silver medal with cup.svg 2012, 2013, 2014, 2015
 • Superpuchar Rosji:

 • Simple gold cup.svg 2017
 • Sukcesy reprezentacyjne[ | edytuj kod]

  Mistrzostwa Europy:

 • Gold medal europe.svg 2013
 • Bronze medal europe.svg 2007
 • Grand Prix:

  Czelabińsk (ros. Челябинск) – miasto obwodowe w Rosji, na Uralu, nad rzeką Miass. Liczba ludności 1 095 909 (2010).Puchar Rosji w piłce siatkowej kobiet; ros. Кубок России по волейболу среди женщины; cykliczne krajowe rozgrywki sportowe, od roku 1993 organizowane corocznie przez Rosyjski Związek Piłki Siatkowej dla rosyjskich żeńskich klubów siatkarskich. Drugie – po mistrzostwach Rosji – rozgrywki w hierarchii ważności w rosyjskiej piłce siatkowej.
 • Silver medal with cup.svg 2009
 • Nagrody indywidualne[ | edytuj kod]

 • 2011 - Najlepsza blokująca Grand Prix
 • 2013 - Najlepsza środkowa Pucharu Wielkich Mistrzyń
 • 2013 - Najlepsza blokująca Pucharu Rosji
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. fivb.org: profil siatkarki na oficjalnej stronie FIVB (ang.). [dostęp 25 sierpnia 2011].
  Grand Prix w siatkówce kobiet – zawody rozgrywane od 1993 roku. GP to odpowiednik męskiej Ligi Światowej. Jednak rozgrywki kobiet prowadzone są na innej zasadzie. W przeciwieństwie do Ligi Światowej drużyny kobiece aby zagrać w GP przechodzą przez eliminacje kontynentalne. Następnie rozgrywana jest ponownie faza eliminacyjna z udziałem 16 zespołów, ale już w ramach Grand Prix. Reprezentacje poszczególnych krajów grają przez trzy weekendy w czterech grupach (każdy z każdym, bez rewanżów) po 4 drużyny w jednym turnieju (12 turniejów w wybranych państwach). Składy grup są rozlosowywane przed fazą eliminacyjną. Wszystkie reprezentacje rozgrywają po 9 meczów. Po fazie eliminacyjnej pięć najlepszych zespołów oraz gospodarz awansuje do turnieju finałowego, który odbywa się w ustalonym wcześniej kraju. Reprezentacja Polski wystąpiła dziesięć razy w tych elitarnych rozgrywkach, w latach 2004-13. W 2007 roku Polkom udało się po raz pierwszy w historii awansować do finału Grand Prix. Rywalkami biało-czerwonych były zespoły Brazylii, Chin, Rosji, Holandii i Włoch. Zajęły wtedy 6 miejsce. Wynik ten powtórzyły w 2010 roku. Najwięcej triumfów na swoim koncie ma Brazylia (9).XXVIII Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2013 – mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet odbywające się w dniach od 6 do 14 września 2013 roku w Niemczech i Szwajcarii. Miastami rozgrywek były Berlin, Halle, Drezno, Schwerin i Zurych. Tytułu sprzed dwóch lat broniły Serbki, ale straciły tytuł na rzecz reprezentacji Rosji.
  Warto wiedzieć że... beta

  XXV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2007 odbyły się w Belgii i Luksemburgu w dniach 20 - 30 września 2007.
  Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2011 - siatkarski turniej rozegrany w dniach 5-28 sierpnia 2011 r. Finał z udziałem ośmiu drużyn odbył się w Makau.
  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.
  Rosyjska Superliga siatkarek; najwyższa klasa siatkarskich rozgrywek ligowych kobiet w Rosji. Pierwsze rozgrywki o mistrzostwo kraju odbyły się w sezonie 1991/1992 po upadku ZSRR, tytuł mistrza Rosji jako pierwsza zdobyła drużyna Urałoczki Jekaterinburg. Obecnie o mistrzowski tytuł walczy 12 drużyn. Jednak w sezonie 2002/03 oraz 2007/08 w rozgrywkach uczestniczyło 13 drużyn. Najwięcej zwycięstw w historii zanotowała Urałoczka Jekaterinburg - 14. W sezonie 2012/13 mistrzem Rosji została drużyna Dinamo Kazań.
  Środkowy – pozycja na boisku w siatkówce, gdzie jego głównym zadaniem jest blokowanie ataków przeciwnika oraz atak z pierwszego tempa (popularnej krótkiej) i zarazem bardzo specyficzna pozycja, na której w zawodowej siatkówce grają zazwyczaj zawodnicy najwyżsi na boisku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.