• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Julia Görges

  Przeczytaj także...
  Tenisowy turniej WTA Porsche Tennis Grand Prix 2011 odbył się w dniach 18 - 24 kwietnia 2011 w niemieckim Stuttgarcie, na kortach ziemnych w hali. Pula nagród wyniosła 721 000 dolarów amerykańskich.Australian Open 2015 – gra pojedyncza kobiet – zawody singlowe kobiet, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 19–31 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.
  Australian Open 2013 - gra pojedyncza kobiet – zawody singlowe kobiet, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 14–26 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

  Julia Görges (ur. 2 listopada 1988 w Bad Oldesloe) – niemiecka tenisistka, finalistka French Open 2014 w grze mieszanej.

  Kariera tenisowa[]

  Jest tenisistką praworęczną z oburęcznym backhandem, od 2005 roku w gronie profesjonalistek. Dotychczas jej największymi sukcesami w turniejach WTA Tour są dwa zwycięstwa w grze pojedynczej (w Bad Gastein oraz w Stuttgarcie, gdzie w finale pokonała liderkę rankingu, Caroline Wozniacki) oraz pięć w grze podwójnej. Jest także finalistką czterech turniejów singlowych i jedenastu deblowych.

  Nicolas Kiefer (ur. 5 lipca 1977 w Holzminden) – niemiecki tenisista, zwycięzca turniejów rangi ATP World Tour w grze pojedynczej i podwójnej, reprezentant Niemiec w Pucharze Davisa, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Atenach z 2004 roku w grze podwójnej.Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

  Najlepszy wynik w turnieju wielkoszlemowym osiągnęła podczas Australian Open w latach 2012, 2013 i 2015, kiedy dochodziła do IV rundy.

  W zawodach cyklu ITF ma na koncie 6 zwycięstw singlowych i 6 zwycięstw deblowych.

  W rankingu singlistek najwyżej była notowana na 15. miejscu (5 marca 2012 roku).

  Życie prywatne[]

  Trenowana jest przez Saschę Nensela, byłego szkoleniowca Nicolasa Kiefera. Ojcem tenisistki jest Klaus Görges, a matką Inga Görges. Oboje rodzice pracują w biurze ubezpieczeń. Ma starszą siostrą Maike. Zaczęła grać w tenisa jako sześciolatka. Za wzór tenisowy uważa Martinę Hingis. Lubi nawierzchnię twardą. Celem jej kariery, jest krok po kroku bycie coraz lepszą tenisistką.

  Martina Hingis (ur. 30 września 1980 w Koszycach) – szwajcarska tenisistka pochodzenia słowackiego, zwyciężczyni pięciu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, dziewięciu w grze podwójnej i jednego w grze mieszanej, członkini Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy.Women’s Tennis Association (WTA) – największa organizacja kobiecego tenisa, zrzeszająca wszystkich organizatorów imprez tenisowych, same tenisistki oraz federacje sędziowskie biorące udział we wszystkiego rodzaju imprezach, od turniejów najniższego szczebla (International z pulą pieniężną nie przekraczającą 500 tys. dolarów) poprzez turnieje średniego szczebla (pula pieniężna 731 tys. – 4,5 mln dolarów) aż po turnieje Wielkiego Szlema.

  Turnieje WTA[]

  Gra pojedyncza[]


  Gra podwójna[]

  Gra mieszana[]

  Bibliografia[]

 • Profil na stronie WTA (ang.). wtatennis.com. [dostęp 30 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie ITF (ang.). itftennis.com. [dostęp 30 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie Pucharu Federacji (ang.). fedcup.com. [dostęp 30 sierpnia 2013].
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Australian Open, AO, Aussie Open, Wielki Szlem Azji i Pacyfiku – międzynarodowe tenisowe mistrzostwa Australii, pierwszy z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywane od 1905 roku. Odbywają się corocznie w drugiej połowie stycznia na kortach Melbourne Park w Melbourne.Nürnberger Gastein Ladies 2010 – tenisowy turniej WTA z cyklu Nürnberger Gastein Ladies rozgrywany w dniach 19–25 lipca 2010 roku w Bad Gastein na kortach ziemnych o puli nagród 220 000 dolarów amerykańskich.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  French Open 2014 – gra pojedyncza mieszana – zawody mikstowe, rozgrywane w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania odbywały się w dniach 28 maja–5 czerwca na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.
  Bad Oldesloe (dolnoniem. Bad Oschloe) - miasto powiatowe w Niemczech w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, siedziba powiatu Stormarn oraz urzędu Bad Oldesloe-Land. W 2012 r. liczyło 24 448 mieszkańców.
  Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.