• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Judge Reinhold  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Kroniki Seinfelda — amerykański sitcom, który zadebiutował na antenie NBC 5 Lipca 1989 i trwał przez pełne 9 sezonów. Twórcami programu byli Larry David oraz Jerry Seinfeld, ten drugi występował potem w serialu w roli samego siebie. Znaczna część serialu dzieje się w mieszkaniu na Manhatannie (ale kręcona była w Los Angeles). Odcinki sitcomu w znacznej mierze napisane zostały przez Davida i Seinfelda, przy współpracy z wieloma innymi scenarzystami.Śnięty Mikołaj 2 (ang. The Santa Clause 2, 2002) – amerykański film familijny, komediowy. Sequel filmu Śnięty Mikołaj z 1994 roku.

  Edward Ernest „Judge” Reinhold Jr. (ur. 21 maja 1957 w Wilmington) – amerykański aktor i producent filmowy, telewizyjny i teatralny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Wilmington w stanie Delaware. Miał dokładnie dwa tygodnie, gdy jego ojciec doświadczony adwokat sądowy Edward Ernest Reinhold Sr. wymyślił dla niego pseudonim Judge – „Sędzia”. Dorastał we Fredericksburgu w stanie Wirginia, zanim jego rodzina przeprowadziła się do West Palm Beach, na Florydę, gdzie rozpoczął naukę w szkole średniej. Potem osiedlił się w Stuart na Florydzie, gdzie ukończył Martin County High School. Po ukończeniu Mary Washington College we Fredericksburgu przy University of Mary Washington, uczęszczał do North Carolina School of the Arts w Winston-Salem.

  Biały Dom (z ang. White House) – oficjalna rezydencja i miejsce pracy prezydentów USA położona w Waszyngtonie, Dystrykt Kolumbia. Nazwa ta została nadana budynkowi 14 września 1901 r. przez prezydenta Roosevelta. Wcześniej nazywany był Pałacem Prezydenckim, Domem Prezydenckim i Siedzibą Władz Wykonawczych.Adwokat (łac. advocatus od advocare, wzywać na pomoc) – prawnik świadczący pomoc prawną w szczególności polegającą na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokatów nazywa się potocznie (choć nieprecyzyjnie) obrońcami sądowymi. W Polsce zawód wykonywany na podstawie ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Występował w regionalnym teatrze oraz na scenie Teatru Przy Kolacji Burta Reynoldsa w Jupiter, na Florydzie. Jego talent sceniczny można było podziwiać w spektaklach: Szklana menażeria Tennessee Williamsa, Oto jest głowa zdrajcy, Dracula, Boso w parku, Miłość na poziomie B, Śmierć Sneaky Fitch, Każdy kocha opal i Tytoń drogowy.

  Ameryka Południowa – kontynent leżący na półkuli zachodniej oraz w większej części na półkuli południowej, a w mniejszej – na półkuli północnej. Niekiedy uważana jest również za subkontynent Ameryki.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Pod koniec lat 70. trafił do telewizyjnego programu ABC Afterschool Special: A Step Too Slow. W kinie zadebiutował rolą wracającego ze służby w Ameryce Południowej żołnierza omyłkowo uważanego za szpiega w dramacie sensacyjno-przygodowym Zaciekły pościg (Running Scared, 1980). Jego pierwsza ekranowa scena seksualna miała miejsce podczas masturbacji w młodzieżowym komediodramacie Beztroskie lata w Ridgemont High (Fast Times at Ridgemont High, 1982). Sukces zawdzięcza roli detektywa Williama Rosewooda, podwładnego szefa policji i ekranowego partnera Eddiego Murphy’ego w trzech częściach sensacyjnej komedii kryminalnej Gliniarz z Beverly Hills (Beverly Hills Cop, 1984, 1987, 1994).

  Burton Leon Reynolds Jr. (ur. 11 lutego 1936 w Lansing w stanie Michigan) – amerykański aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser, scenarzysta i producent filmowy.Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.

  Ma nie rzucającą się twarz everymana – „przeciętniaka”. Z jego mimiki wyczytać można co najwyżej lekkie rozbawienie, a nie głębię uczuć. Z materiału w gruncie rzeczy identycznego buduje sylwetki subtelne, lecz wyraźnie zróżnicowane. Ta różnica kryje się czasem w drobnym geście, w nieoczekiwanej reakcji, w sposobie podania kwestii. Jego wizerunek ukształtowały komedie: Biuro główne (Head Office, 1985), Bezlitosni ludzie (Ruthless People, 1986), Vice Versa (1988) i Rozalka idzie na zakupy (Rosalie Goes Shopping, 1989). Przełamał swój emploi w dreszczowcu Zandalee (1991, także producent), grając poetę i zdradzonego męża tytułowej bohaterki z szaleńczo zakochanym jego najlepszym przyjacielem. Gościnna rola Aarona, zamkniętego w sobie rozmówcy w jednym z odcinków serialu komediowego Kroniki Seinfelda (1994) przyniosła mu nominację do nagrody Emmy.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Bezlitośni ludzie – amerykańska komedia z 1986 roku. W rolach głównych wystąpili Danny DeVito, Bette Midler, Judge Reinhold oraz Helen Slater. W epizodzie pojawił się Bill Pullman, który był jego debiutem filmowym.

  Był zawodnikiem drużyny baseballowej Arizona Diamondbacks z Phoenix, w stanie Arizona. Nawrócony na chrześcijaństwo, w listopadzie 2003 r. współpracował z prężnie działającą przy Białym Domu organizacją na rzecz pokoju Kluby Chłopców i Dziewczyn Ameryki w Santa Fe, w stanie Nowym Meksyku.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Był żonaty z Carrie Frazier (od 1986). W maju 1993 r. spotykał się z aktorką Kaitlin Hopkins (ur. 1964). 8 stycznia 2000 r. poślubił Amy Miller.

  Wirginia (ang. Virginia) – stan w Stanach Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Prawie dwie trzecie Wirginii jest zalesione, a branże związane z lasami zapewniają 17 mld dolarów rocznego przychodu dla gospodarki Wirginii (2% PKB), oraz ponad 100 tys. miejsc pracy. Nagroda Emmy (ang. Emmy Award) – amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną, między innymi dla najlepszego aktora i aktorki dramatycznego, komediowego, drugoplanowego, za najlepszy serial, film telewizyjny, scenariusz itp.

  8 grudnia 2016 roku na lotnisku Dallas Love Field został aresztowany za zakłócanie porządku publicznego. Jeden z pracowników lotniska twierdził, że aktor nie chciał słuchać poleceń w punkcie kontroli bezpieczeństwa; z aresztu wyszedł dopiero następnego dnia.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Tennessee Williams, właśc. Thomas Lanier Williams III (ur. 26 marca 1911 w Columbus w stanie Missisipi, zm. 25 lutego 1983 w Nowym Jorku) – amerykański dramaturg, prozaik i poeta. Jeden z najważniejszych dramatopisarzy XX wieku.
  Wilmington - miasto w USA, w stanie Delaware, port nad rzeką Delaware, w regionie metropolitalnym Filadelfii. Około 72 tys. mieszkańców.
  Śnięty Mikołaj – amerykańska komedia familijna z 1994 r. w której główną rolę gra, debiutujący na dużym ekranie, Tim Allen.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Santa Fé (hiszp. Święta Wiara) – miasto w Stanach Zjednoczonych, stolica stanu Nowy Meksyk na południu Stanów Zjednoczonych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.745 sek.