• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Joyce K. Reynolds

  Przeczytaj także...
  Post Office Protocol version 3 (POP3) to protokół internetowy z warstwy aplikacji pozwalający na odbiór poczty elektronicznej ze zdalnego serwera do lokalnego komputera poprzez połączenie TCP/IP. Ogromna większość współczesnych internautów korzysta z POP3 do odbioru poczty.Telnet – standard protokołu komunikacyjnego używanego w sieciach komputerowych do obsługi odległego terminala w architekturze klient-serwer.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Joyce K. Reynolds (zm. 28 grudnia 2015) – amerykańska informatyk.

  Reynolds uzyskała stopień licencjata i magistra na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Brała czynny udział w rozwijaniu protokołów stanowiących podstawę Internetu. W szczególności jest autorem lub współautorem wielu dokumentów RFC, zwłaszcza tych, które wprowadziły i zdefiniowały protokoły Telnet, FTP i POP.

  Internet Engineering Task Force to nieformalne, międzynarodowe stowarzyszenie osób zainteresowanych ustanawianiem standardów technicznych i organizacyjnych w Internecie.RFC (ang. Request for Comments – dosłownie: prośba o komentarze) – zbiór technicznych oraz organizacyjnych dokumentów mających formę memorandum związanych z Internetem oraz sieciami komputerowymi. Każdy z nich ma przypisany unikatowy numer identyfikacyjny, zwykle używany przy wszelkich odniesieniach. Publikacją RFC zajmuje się Internet Engineering Task Force.

  Reynolds była członkiem zespołu redakcyjnego dokumentów technicznych Request for Comments w latach od 1987 do 2006 oraz pełniła funkcję w IANA razem z Jonem Postelem do czasu nim została przeniesiona do ICANN, w której pełniła tę samą rolę aż do 2001 roku, będąc pracownikiem ISI.

  University of Southern California (Uniwersytet Południowej Kalifornii, USC) – uczelnia o statusie świeckiego uniwersytetu prywatnego, z siedzibą w Los Angeles w stanie Kalifornia, która powstała w 1880 roku. Obecnie USC kształci ok. 34,8 tysiąca studentów, w tym ok. 16,8 tysięcy słuchaczy studiów licencjackich oraz 18 tysięcy magistrantów i doktorantów. Uczelnia zatrudnia ok. 10,8 tysiąca osób, w tym ok. 4700 pracowników naukowych.FTP, protokół transferu plików (ang. File Transfer Protocol) – protokół komunikacyjny typu klient-serwer wykorzystujący protokół TCP według modelu TCP/IP (krótko: połączenie TCP), umożliwiający dwukierunkowy transfer plików w układzie serwer FTP–klient FTP.

  Jako dyrektor działu wsparcia użytkowników w IETF w czasie od 1990 do marca 1998 była członkiem Internet Engineering Steering Group.

  Za wkład w rozwój Internetu została uhonorowana razem z Bobem Bradenem w 2006 roku nagrodą Postela. Została wymieniona wraz z notką biograficzną w RFC 1336 ↓, na temat Kto jest kim w Internecie (1992).

  Zmarła w domu w poniedziałek rano 28 grudnia 2015 z powodu powikłań związanych z chorobą nowotworową.

  Protokół komunikacyjny to zbiór ścisłych reguł i kroków postępowania, które są automatycznie wykonywane przez urządzenia komunikacyjne w celu nawiązania łączności i wymiany danych.ICANN (ang. The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers - Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów) to instytucja odpowiedzialna obecnie za przyznawanie nazw domen internetowych, ustalanie ich struktury oraz za ogólny nadzór nad działaniem serwerów DNS na całym świecie. Została powołana do życia 18 września 1998 r. w celu przejęcia od rządu USA funkcji nadzorowania technicznych aspektów Internetu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. RFC 1336 ↓.
  2. RFC Index, RFC Editor, 6 lutego 2017 [dostęp 2017-02-07] (ang.).
  3. [ih] Joyce K. Reynolds, postel.org, 9 października 2003 [dostęp 2017-02-06] (ang.).
  4. Past IESG Members and IETF Chairs, IETF [dostęp 2017-02-06] (ang.).
  5. Bob Braden and Joyce K. Reynolds recognized with the Internet Society's Postel Award. [zarchiwizowane z adresu 2010-03-11] (ang.).
  6. Joyce Reynolds, IETF, 30 grudnia 2015 [dostęp 2017-02-06] (ang.).

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • G. Malkin, Who's Who in the Internet: Biographies of IAB, IESG and IRSG Members, FYI 9, RFC 1336, IETF, maj 1992, DOI10.17487/RFC1336, ISSN 2070-1721, OCLC 943595667 (ang.).
 • Informatyk (łac. informare, -atum: obrazowo opisać) – osoba, która wykształciła się na specjalistę w dziedzinie nauk komputerowych, posiadającego wiedzę i umiejętności na temat ogółu metod tworzenia, przetwarzania i przekazu informacji oraz znającego budowę i zasady działania urządzeń komputerowych, a także potrafiącego tworzyć, przekształcać i przekazywać dane za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań. Zwykle jest to osoba o wysokim stopniu świadomości ogólnych i szczegółowych zasad tworzenia urządzeń i tworzenia oprogramowania, znająca języki programowania i potrafiąca stosować wiedzę teoretyczną w praktyce.Jon Postel (ur. 6 sierpnia 1943, zm. 16 października 1998), pełne nazwisko Jonathan Bruce Postel – jeden z najważniejszych twórców Internetu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.
  DOI (ang. digital object identifier – cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego) – identyfikator dokumentu elektronicznego, który w odróżnieniu od identyfikatorów URL nie zależy od fizycznej lokalizacji dokumentu, lecz jest do niego na stałe przypisany.
  International Standard Serial Number, ISSN czyli Międzynarodowy Znormalizowany Numer Wydawnictwa Ciągłego – ośmiocyfrowy niepowtarzalny identyfikator wydawnictw ciągłych tradycyjnych oraz elektronicznych. Jest on oparty na podobnej koncepcji jak identyfikator ISBN dla książek, ISAN dla materiałów audio-wideo. Niektóre publikacje wydawane w seriach mają przyporządkowany zarówno numer ISSN, jak i ISBN.
  IANA (ang. Internet Assigned Numbers Authority) to organizacja, która wyłoniła się z Internet Engineering Task Force w celu zaprowadzenia porządku w nazwach domen i adresach IP komputerów przyłączonych do Internetu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.