• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Joshua Tree - Kalifornia

  Przeczytaj także...
  Queens of the Stone Age (QOTSA lub Queens) – amerykański zespół rockowy, sformowany w 1997 roku przez Josha Homme po rozpadzie grupy Kyuss.Joshua Homme (ur. 17 maja 1973 w Palm Springs, Kalifornia) – amerykański gitarzysta i producent muzyczny, członek stoner metalowej grupy Kyuss. Po rozpadzie zespołu w 1997 razem z Alfredo Hernandezem oraz Nickiem Olivierim założył zespół Queens of the Stone Age (QOTSA), w którym jest gitarzystą i wokalistą. Jest również założycielem i perkusistą zespołu Eagles of Death Metal oraz członkiem supergrupy Them Crooked Vultures.
  Hrabstwo San Bernardino (ang. San Bernardino County) – jedno z hrabstw w Kalifornii. Ma obecnie ponad 2 mln mieszkańców. Jest największym hrabstwem w Stanach Zjednoczonych według powierzchni.

  Joshua Tree – jednostka osadnicza w stanie Kalifornia, w hrabstwie San Bernardino. Liczba mieszkańców 7414 (2010). Przylega do Parku Narodowego Joshua Tree.

  Park Narodowy Joshua Tree (ang. Joshua Tree National Park) to park narodowy w południowo-wschodniej części Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Został ustanowiony jako pomnik narodowy w 1936 roku i podniesiony do rangi parku narodowego w roku 1994. Nazwa parku wywodzi się od charakterystycznych drzew Jozuego, które występują powszechnie na jego terenie.

  W Joshua Tree urodził się Joshua Homme lider zespołu Queens of the Stone Age

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.