• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Joseph Tydings

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Waszyngton, D.C., formalnie Dystrykt Kolumbii (ang. Washington, D.C. /ˈwɒʃɪŋtən ˌdiːˈsiː/, District of Columbia), potocznie nazywany Waszyngtonem lub D.C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych.
  Nagroda Margaret Sanger − nagroda przyznawana corocznie przez Planned Parenthood Federation of America od 1966 roku. Ustanowiona w celu uhonorowania dziedzictwa Margaret Sanger, założycielki Planned Parenthood i rzeczniczki planowania rodziny, jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez Federację. Jest przyznawana osobom indywidualnym w uznaniu zasług i przywództwa w dziedzinie zdrowia i praw reprodukcyjnych.

  Joseph Davies Tydings (ur. 4 maja 1928 w Asheville, Karolina Północna, zm. 8 października 2018 w Waszyngtonie) – amerykański prawnik i polityk.

  Był synem Millarda Evelyna Tydingsa, który reprezentował stan Maryland w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych oraz Senacie Stanów Zjednoczonych.

  W latach 1965–1971 reprezentował stan Maryland w Senacie Stanów Zjednoczonych wybrany z ramienia Partii Demokratycznej.

  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.Millard Evelyn Tydings (ur. 6 kwietnia 1890, zm. 9 lutego 1961) – polityk amerykański związany z Partią Demokratyczną.

  W 1970 roku został laureatem Nagrody Margaret Sanger.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Biografia w Biographical Directory of the United States Congress (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Partia Demokratyczna (ang. Democratic Party) – jedna z dwóch głównych sił politycznych w Stanach Zjednoczonych, obok Partii Republikańskiej. Powstała w wyniku podziału Partii Demokratyczno-Republikańskiej około 1828 roku. Jest najstarszą funkcjonującą partią polityczną na świecie.
  Asheville – miasto w Stanach Zjednoczonych, w zachodniej części stanu Karolina Północna u podnóża Appalachów; siedziba hrabstwa Buncombe.
  Senat Stanów Zjednoczonych (ang. United States Senate) – ciało ustawodawcze, izba wyższa amerykańskiego Kongresu – dwuizbowego parlamentu federalnego. Senatorowie wybierani są na 6-letnią kadencję. Wybory do Senatu odbywają się co 2 lata, w każdych Amerykanie głosują na 1/3 składu izby. Ponieważ każdy stan ma dwa miejsca w Senacie, zwykle 2/3 stanów bierze udział w wyborach do Senatu w każdym dwuletnim cyklu. Ponadto stosunkowo często odbywają się wybory uzupełniające w poszczególnych stanach, gdy urzędujący senator odejdzie z izby podczas swojej kadencji.
  Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, ang. United States House of Representatives – organ ustawodawczy, izba niższa Kongresu Stanów Zjednoczonych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.