• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Joseph Cassidy

  Przeczytaj także...
  29 października jest 302. (w latach przestępnych 303.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 63 dni.Mayo (irl. Contae Mhaigh Eo) – hrabstwo na zachodnim wybrzeżu Irlandii, w prowincji Connacht. Jego stolicą jest Castlebar, największe miasto hrabstwa.
  Biskup koadiutor – w Kościele katolickim prawnie ustanowiony przez papieża biskup, który po śmierci lub awansie biskupa diecezjalnego ma prawo następstwa po nim na urzędzie biskupa diecezji zgodnie z kanonem 403 § 3 kodeksu prawa kanonicznego z 1983.

  Joseph Cassidy (ur. 29 października 1933 w Charlestown, zm. 31 stycznia 2013 w Ballinasloe) − irlandzki duchowny katolicki, arcybiskup.

  Arcybiskup (gr. αρχή, arché - pierwszeństwo, gr. επίσκοπος, epískopos - nadzorca, biskup) – tytuł honorowy lub urząd nadawany biskupom ważniejszych diecezji (archidiecezja), a także jako wyróżnienie samej osoby biskupa ("ad personam").Diecezja Achonry, diecezja kościoła rzymskokatolickiego w Irlandii. Istnieje od 560. Obecnym ordynariuszem jest biskup Brendan Kelly.

  Biografia[]

  Urodził się w Charlestown w hrabstwie Mayo w Irlandii. Otrzymał święcenia kapłańskie w dniu 21 czerwca 1959 roku w diecezji Achonry. Później został przeniesiony do diecezji Clonfert, gdzie uczył, a później został prezesem katolickiego kolegium College św. Józefa. W dniu 24 sierpnia 1979 roku został mianowany na biskupa koadiutora. Wyświęcony na biskupa w dniu 23 września 1979 roku, na tydzień przed wizytą papieża Jana Pawła II do Irlandii. W dniu 22 sierpnia 1987 roku został mianowany na arcybiskupa Tuam. W dniu 29 czerwca 1994 roku zrezygnował ze stanowiska arcybiskupa.

  Diecezja Clonfert, diecezja kościoła rzymskokatolickiego w Irlandii. Istnieje od 550. Obecnym ordynariuszem jest biskup John Kirby.Tuam (irl. Tuaim) – miasto w północno-zachodniej części hrabstwa Galway w Irlandii. Liczba mieszkańców w 2011 roku wynosiła 8824 osoby.

  Bibliografia[]

 • http://www.catholic-hierarchy.org/bishop/bcassidyj.html
 • 3 podróż apostolska Jana Pawła II odbywała się od 29 września - 8 października 1979. Papież odwiedził Irlandię oraz Stany Zjednoczone Ameryki.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.