• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Joséphine de La Baume

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Wyścig (tytuł oryg. Rush) – brytyjsko-amerykańsko-niemiecki biograficzny dramat sportowy w reżyserii Rona Howarda. Tematem filmu jest rywalizacja kierowców Formuły 1, Jamesa Hunta i Niki Laudy. Jego światowa premiera miała miejsce 13 września 2013 roku.
  Księżniczka Montpensier (fr. La princesse de Montpensier, 2010) – francusko-niemiecki melodramat historyczny w reżyserii Bertranda Taverniera. Adaptacja krótkiego opowiadania autorstwa Madame de La Fayette.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Joséphine de La Baume (ur. 8 października 1984 w Paryżu) – francuska modelka, aktorka filmowa. Jest twarzą marki brytyjskiej marki Agent Provocateur (bielizna damska).

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.

  3 września 2011 wzięła ślub z producentem Markiem Ronsonem, z którym zaręczyła się na początku 2011.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.

  Filmografia[]

 • Boogie Woogie (2009)
 • Księżniczka Montpensier (2010)
 • One Day (2011)
 • Johnny English Reborn (2011)
 • Billy Bates (2011)
 • Confession of a Child of the Century (2012)
 • Pocałunek potępionych (2012)
 • Wyścig (2013)
 • Quai d'Orsay (2013)
 • Przypisy

  1. Agent Provocateur Lingerie: Shop The World's Sexiest Lingerie Store (ang.). Agentprovocateur.com. [dostęp 2011-07-27].

  Bibliografia[]

 • Joséphine de La Baume w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Joséphine de La Baume w bazie filmweb.pl
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Mark Daniel Ronson (ur. 4 września 1975) - angielski producent muzyczny, laureat nagród Grammy i Brit Awards, założyciel wytwórni muzycznej Allido. Jego debiutancki album Here Comes the Fuzz, skupiony na amerykańskim hip-hopie, współpracuje z takimi artystami jak: Sean Paul, Nate Dogg i Ghostface Killah, jednak nie wybił się znacząco na listach przebojów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Pocałunek potępionych (tytuł oryg. Kiss of the Damned) − amerykański film fabularny z 2012 roku, napisany i wyreżyserowany przez Xan Cassavetes, jej debiutancki aktorski projekt pełnometrażowy. W filmie w rolach głównych wystąpili Joséphine de La Baume, Roxane Mesquida i Milo Ventimiglia. Muzykę skomponował Steven Hufsteter, były członek zespołu rockowego Cruzados. Obraz traktuje o miłości wampirzycy do śmiertelnika oraz konflikcie między tytułową bohaterką a jej wampirzą siostrą. Światowa premiera dzieła miała miejsce we wrześniu 2012 podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. W marcu 2013 film został udostępniony w serwisach VOD, a w maju tego roku miał premierę w amerykańskich kinach. Na przestrzeni lat 2012/2013 Pocałunek potępionych prezentowany był widzom festiwali filmowych w Ameryce Północnej i Europie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.