• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • José Manuel de la Torre  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Salwadoru pierwszy mecz międzypaństowy rozegrała 14 września 1921 roku z Kostaryką. Od roku 1962 należy do CONCACAF, a od 1938 do FIFA.Reprezentacja Bośni i Hercegowiny w piłce nożnej powstała po rozpadzie Jugosławii w 1992 roku, a pierwszy mecz rozegrała w czerwcu 1993 roku.

  José Manuel "Chepo" de la Torre Menchaca (ur. 13 listopada 1965 w Guadalajarze) – meksykański piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika, obecnie trener Guadalajary.

  Spis treści

 • 1 Kariera klubowa
 • 2 Kariera reprezentacyjna
 • 3 Kariera trenerska
 • 4 Linki zewnętrzne
 • Club Deportivo Necaxa, znany najczęściej jako Necaxa – meksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście Aguascalientes, w stanie Aguascalientes. Obecnie gra w Liga de Ascenso (II szczebel rozgrywek). Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Victoria, mogącym pomieścić 23 tysiące widzów.Toros Neza – nieistniejący już meksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście Nezahualcóyotl, w stanie Meksyk. Funkcjonował w latach 1991–2002, występując na pierwszym i drugim szczeblu rozgrywek – Liga MX i Ascenso MX. Swoje domowe mecze rozgrywał na obiekcie Estadio Neza 86.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Reprezentacja Martyniki w piłce nożnej jest narodową drużyną Martyniki - francuskiego departamentu zamorskiego i jest kontrolowana przez Ligę Piłki Nożnej Martyniki (Ligue de Football de Martinique), założoną w 1953, która jest częścią Francuskiej Federacji Piłki Nożnej. Jako autonomia francuska drużyna Martyniki nie może być członkiem FIFA, ale jest członkiem CONCACAF od 1964. Największym osiągnięciem reprezentacji jest dotarcie do ćwierćfinałów Złotego Pucharu CONCACAF w 2002. Trenerem ekipy jest Theodore Antonin.
  José Néstor Pekerman (ur. 3 września 1949 roku w Villa Domínguez) – argentyński trener i były piłkarz. Jako zawodnik występował w Argentynie (Argentinos Juniors, 1970–1974) i Kolumbii (Independiente Medellín, 1974–1978). W wieku dwudziestu dziewięciu lat odniósł kontuzję kolana, która zakończyła jego karierę. Na początku lat 80. rozpoczął pracę szkoleniową jako trener juniorów; przez kolejne dwie dekady pracował wyłącznie z młodzieżą, najpierw w klubach, a od 1994 do 2001 roku z reprezentacją Argentyny U-21. Jego podopieczni, wśród których znajdowali się wówczas rozpoczynający kariery piłkarskie Sorín, Leo Franco, Samuel, Aimar, Cambiasso, Riquelme, Saviola, Burdisso czy Maxi Rodríguez, zdobyli trzykrotnie mistrzostwo świata do lat dwudziestu jeden i dwa razy triumfowali w mistrzostwach Ameryki Południowej. Opinia jednego z najlepszych trenerów zespołów młodzieżowych nie przeszkodziła mu w objęciu - we wrześniu 2004 roku - funkcji selekcjonera dorosłej reprezentacji. Doprowadził ją do ćwierćfinału Mundialu 2006, a po jego zakończeniu - mimo sprzeciwów prezesa federacji oraz kibiców - złożył dymisję. Pozostawał bez pracy rok. W maju 2007 roku podpisał kontrakt z meksykańskim klubem Deportivo Toluca.
  Reprezentacja Włoch w piłce nożnej (wł. Nazionale italiana di calcio) – zespół piłkarski, reprezentujący Włochy w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować zawodnicy posiadający obywatelstwo włoskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Federazione Italiana Giuoco Calcio.
  Puchar Konfederacji 2013 został rozegrany w Brazylii. Turniej był próbą generalną przed odbywającymi się w tym kraju w 2014 roku Mistrzostwami Świata. Mecz otwarcia odbył się w Brasílii 15 czerwca 2013, a finał 30 czerwca 2013 w Rio de Janeiro. Ponadto mecze turniejowe zorganizowano w Fortalezie, Recife, Salvadorze i Belo Horizonte.
  Reprezentacja Gwatemali w piłce nożnej pierwszy mecz międzypaństwowy rozegrała 14 września 1921 z Hondurasem. Od 1946 należy do CONCACAF i FIFA.
  Reprezentacja Meksyku U-20 w piłce nożnej – młodzieżowa reprezentacja Meksyku sterowana przez Meksykański Związek Piłki Nożnej. Jej największym sukcesem jest wicemistrzostwo świata juniorów w 1977 roku.
  Reprezentacja Panamy w piłce nożnej jest narodową drużyną Panamy i gra pod egidą Panamskiej Federacji Piłki Nożnej (Federación Panameña de Fútbol). Federacja została założona w 1937, od 1938 jest członkiem FIFA, od 1961 CONCACAF. Panamczycy nigdy nie awansowali do finałów Mistrzostw Świata. W 2005 zdobyli drugie miejsce w Złotym Pucharze CONCACAF.Przydomek reprezentacji to Czerwony Przypływ (La Marea Roja) lub Kanałowcy (Los Canaleros). W 2009 roku wygrali UNCAF Nations Cup.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.058 sek.