• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • José Goyeneche

  Przeczytaj także...
  XVIII Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1964 roku w Tokio (Japonia). Igrzyska w "Kraju kwitnącej wiśni" stały się imprezą łączącą tradycje ze współczesnością (zastosowano m.in. najnowsze techniki pomiarów wyników). Po wykluczeniu przez organizatorów niektórych sportowców z Indonezji oraz Korei Północnej kraje te wycofały swoje reprezentacje. MKOL nie wyraził zgody na występ ekip RPA, co było reakcją na rasistowską (w stosunku do czarnoskórej większości) politykę rządu w Pretorii.Tour de France (pol. Wyścig dookoła Francji) – znany też jako La Grande Boucle (pol. Wielka Pętla) lub Le Tour (pol. Wyścig) – wieloetapowy, trzytygodniowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Francji – a nierzadko również krajów ościennych – najczęściej w lipcu (czasami na przełomie czerwca i lipca). Należy do cyklu World Tour Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).
  15 października jest 288. (w latach przestępnych 289.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 77 dni.

  José Ramón Goyeneche Bilbao (ur. 15 października 1940 w miejscowości Arrieta) – hiszpański kolarz szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata.

  Arrieta – gmina w Hiszpanii, w prowincji Vizcaya, w Kraju Basków, o powierzchni 14,47 km². W 2011 roku gmina liczyła 551 mieszkańców.Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.

  Kariera[]

  Największy sukces w karierze José Goyeneche osiągnął w 1964 roku, kiedy wspólnie z Ramónem Sáezem, Luisem Pedro Santamariną i Ginésem Garcíą zdobył srebrny medal w drużynowej jeździe na czas na mistrzostwach świata w Sallanches. Był to jednak jedyny medal wywalczony przez niego na międzynarodowej imprezie tej rangi. W 1964 roku wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie Hiszpanie z Goyeneche w składzie zajęli ósme miejsce w jeździe na czas. Ponadto w 1963 roku zajął trzecie miejsce w Milk Race, w 1966 roku zwyciężył w Cinturón Ciclista Internacional a Mallorca, a w 1968 roku był drugi w Vuelta Ciclista a la Rioja. Dwukrotnie startował w Vuelta a España, lepszy wynik osiągając w 1968 roku, kiedy zajął 48. miejsce w klasyfikacji generalnej. W 1967 roku wystartował w Tour de France, ale nie ukończył rywalizacji. Jako zawodowiec startował w latach 1965-1969.

  Luis Pedro Santamarina Antoñana (ur. 26 czerwca 1942 w Gallarcie) – hiszpański kolarz szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata.Ramón Sáez Marzo (ur. 4 stycznia 1940 w Cuart de Poblet - zm. 18 czerwca 2013 w Walencji) – hiszpański kolarz szosowy, dwukrotny medalista mistrzostw świata.

  Bibliografia[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na the-sports.org (ang.)
 • Profil na sports-reference.com (ang.)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.Ginés García Perán (ur. 28 lutego 1941 w Esparragal) – hiszpański kolarz szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  37. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 1964 odbyły się we francuskiej miejscowości Sallanches, w dniach 3 - 6 września 1964 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.