Jonathan LaPaglia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jonathan LaPaglia (ur. 31 sierpnia 1969 w Adelaide) – australijski aktor i reżyser.

Demi Moore, właściwie Demetria Gene Guynes (ur. 11 listopada 1962 w Roswell w stanie Nowy Meksyk) – amerykańska aktorka, producentka i reżyserka filmowa i telewizyjna, była modelka.Sydney (wym. [ˈsɪdni]) – największe miasto Australii i Oceanii z liczbą ludności wynoszącą ponad 5,3 mln mieszkańców, także stolica stanu Nowa Południowa Walia. Założone w 1788 roku, Sydney jest znaczącym centrum finansowym, handlowym, transportowym, kulturalnym i turystycznym, mając status metropolii o znaczeniu globalnym. Metropolia jest także dużym węzłem komunikacyjnym z największym międzynarodowym lotniskiem w Australii, które obsłużyło prawie 42 milionów pasażerów w 2016 roku, i rozbudowaną siecią drogową i kolejową. Położone jest na wschodnim wybrzeżu nad Oceanem Spokojnym.

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w Adelaide jako najmłodszy z trzech synów Holenderki Marii Johannes (z domu Brendel) i Eddiego LaPaglii, pół-Włocha i pół-Australijczyka, automechanika i hurtownika samochodów. Ma dwóch starszych braci: aktora Anthony’ego (ur. 31 stycznia 1959) i Michaela, sprzedawcę samochodów w Los Angeles.

Szpitalny oddział ratunkowy (w skrócie SOR) – jednostka organizacyjna szpitala i systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, utworzona w celu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej osobie w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.Anthony M. LaPaglia (ur. 31 stycznia 1959 w Adelaide w Australii Południowej) – australijski aktor najbardziej znany z roli agenta FBI Jacka Malone w amerykańskim serialu Bez śladu.

Ukończył prywatną uczelnię rzymskokatolicką Rostrevor College w Woodford oraz wydział medycyny i chirurgii na Uniwersytecie Adelajdy w Adelaide w Australii Południowej. Przez trzy lata pracował jako lekarz szpitalnego oddziału ratunkowego w Adelajdzie, Sydney i Londynie. W 1994 przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie w 1996 studiował aktorstwo przy Circle w The Square Theatre School.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Mariel Hadley Hemingway (ur. 22 listopada 1961 roku w Mill Valley, w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna.

Swoją karierę na małym ekranie zapoczątkował rolą detektywa Tommy’ego McNamary w serialu Fox Ulice Nowego Jorku (1996–1997). Następnie trafił na kinowy ekran w komedii Woody’ego Allena Przejrzeć Harry’ego (1997) z udziałem Kirstie Alley, Demi Moore, Robina Williamsa i Mariel Hemingway. Zagrał potem postać Stana, który po długiej walce z chorobą nowotworową próbuje normalnie żyć, w niezależnym filmie Gra w życie (1998) z Amandą Peet, który otrzymał nagrodę na festiwalu filmowym w Houston.

{{Stacja telewizyjna infobox}} Nieznane pola: "siostrzane". CBS, Columbia Broadcasting System – stacja radiowa i telewizyjna w Stanach Zjednoczonych. 31 sierpnia jest 243. (w latach przestępnych 244.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 122 dni.

Wystąpił serialach: science-fiction Misja w czasie (1998–2001) w roli porucznika Franka B. Parkera, CBS Bez pardonu (2001–2004) jako detektyw Kevin Debreno oraz pilotażowym odcinku Bracia i siostry jako homoseksualny Kevin Walker, lecz został zastąpiony przez Matthew Rhysa.

Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.Woodford – miejscowość na skraju Epping Forest w okręgu wyborczym Redbridge, północno-wschodniego Londynu. Woodford jest podzielony na trzy rejony: Południowy Woodford, Zielony Woodford i Woodford-Most, które wzięło swą nazwę od starego mostu nad rzeką Roding.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Komandor Frank B. Parker – postać fikcyjna, główny bohater amerykańsko-kanadyjskiego serialu telewizyjnego Misja w czasie (oryg. Seven Days).
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Rodzina Soprano (ang. The Sopranos) – amerykański serial wyprodukowany przez HBO, opowiadający o fikcyjnej włosko-amerykańskiej rodzinie mafijnej z północnego New Jersey. Powstało sześć sezonów serialu, ostatni odcinek wyemitowano 10 czerwca 2007
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Misja w czasie (oryg. Seven Days) – amerykańsko–kanadyjski serial telewizyjny, oryginalnie emitowany w latach 1998–2001 przez stację UPN. W Polsce serial ukazał się na antenie stacji Polsat.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Bracia i siostry (tytuł oryginalny Brothers & Sisters) – amerykański serial telewizyjny, którego akcja krąży wokół rodziny i rodzeństwa Walkerów oraz ich życia w Los Angeles. Serial zdobył nagrodę m.in. Emmy i jest dobrze oceniany przez widzów oraz krytykę.

Reklama