• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jonathan Fagerlund

  Przeczytaj także...
  54. Konkurs Piosenki Eurowizji 2009 odbył się 12 i 14 maja (półfinały) oraz 16 maja (finał) 2009 roku w Olympic Indoor Arena w Moskwie (Rosja). Zwycięzcą został Alexander Rybak reprezentujący Norwegię z piosenką „Fairytale”, za którą otrzymał rekordową ilość 387 (na 492 możliwych) punktów.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Jönköping – miasto w południowej Szwecji, ośrodek administracyjny regionu Jönköping, port nad południowym krańcem jeziora Wetter.
  Jonathan Fagerlund

  Jonathan Fagerlund (ur. 8 stycznia 1991 w Jönköping) – szwedzki piosenkarz, który brał udział w programie Super Troupers. 7 lutego 2009 zaprezentował się wraz z piosenką "Welcome to my life" w pierwszym półfinale szwedzkich preselekcji do Eurowizji 2009Melodifestivalen 2009.

  Melodifestivalen 2009 – 48. edycja szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2009. Półfinały odbyły się kolejno: 7, 14, 21 oraz 28 lutego, druga szansa 7 marca, a finał 14 marca. Podczas półfinałów o wynikach decydowali widzowie za pomocą głosowania telefonicznego, natomiast reprezentanta wybrali w połowie widzowie oraz jury (w tym 11 członków regionalnych i jury międzynarodowe).Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.