• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jon Bon Jovi  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Tico Torres, właściwie Hector Samuel Juan Torres (ur. 7 października 1953 w Nowym Jorku), amerykański perkusista i bębniarz zespołu rockowego Bon Jovi. Z pochodzenia Kubańczyk. Ukończył the JFK Memorial High School. Zanim został członkiem Bon Jovi nagrywał z takimi artystami jak Cher, Stevie Nicks, Chuck Berry i Alice Cooper. Jego obecną żoną jest Maria Alejandra (ślub w roku 2001).Mary Kathleen Turner (ur. 19 czerwca 1954 w Springfield, w stanie Missouri) – amerykańska aktorka, reżyserka i producentka filmowa i teatralna.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Jon Bon Jovi, właśc. John Francis Bongiovi Jr. (ur. 2 marca 1962 w Perth Amboy) – amerykański muzyk rockowy, autor tekstów, producent i aktor, założyciel, wokalista i frontman grupy Bon Jovi.

  Największe przeboje zespołu to „You Give Love a Bad Name” (1986), „Livin’ on a Prayer” (1986), „Wanted Dead or Alive” (1987), „Bad Medicine” (1987), „I'll Be There for You” (1989), „Keep the Faith” (1992), „Bed of Roses” (1992), „Always” (1994), „It's My Life” (2000), „Everyday” (2002), „Have a Nice Day” (2005) i „Who Says You Can't Go Home” (2006).

  Billy Bob Thornton, właśc. William Robert Thornton (ur. 4 sierpnia 1955 w Hot Springs) – amerykański aktor filmowy, niekiedy działający jako dramaturg, reżyser, scenarzysta i wokalista.U-571 – amerykański film sensacyjny z 2000 roku w reżyserii Jonathana Mostowa. W rolach głównych wystąpili Matthew McConaughey, Bill Paxton, Harvey Keitel i Jon Bon Jovi.

  W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 31. miejscu listy 100 najlepszych rockowych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Perth Amboy w stanie New Jersey w rodzinie rzymskokatolickiej jako jeden z trzech synów Carol (z domu Sharkey), która była jednym z pierwszych króliczków „Playboya”, i Johna Francisa Bongiovi. Jest pochodzenia włoskiego i słowackiego ze strony ojca oraz rosyjskiego i szwajcarsko-niemieckiego ze strony matki. Wychował się w Sayreville z braćmi - Anthonym i Mattem. Uczęszczał do St. Joseph High School i Sayreville War Memorial High School.

  Blaze of Glory – singel Jona Bon Jovi, który osiągnął pierwsze miejsce na listach przebojów Billboard Hot 100 oraz Mainstream Rock Songs w 1990 roku. Jest to jedyny numer na liście przebojów Jona bez zespołu Bon Jovi. Utwór również uzyskał pierwsze miejsce na liście Billboard Album Rock Tracks. "Blaze of Glory" plasowało się na szczycie ARIA Music w Australii przez całe 6 tygodni i osiągnęło 13. pozycję notowania UK Singles Chart. Harvey Johannes Keitel (ur. 13 maja 1939 w Brooklynie w Nowym Jorku) – amerykański aktor i producent filmowy i teatralny, .

  Jon założył kilka garażowych zespołów, z którymi grał jako gitarzysta w okolicznych klubach, zajmował się także pisaniem własnych piosenek. Następnie przeprowadził się do Nowego Jorku. Pracował w myjni samochodowej, następnie w sklepie z butami, na złomowisku i w barze szybkiej obsługi.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W 1980 został gońcem w nowojorskim studiu nagraniowym Powerstation, gdzie prywatnie w wolnych chwilach tworzył własną muzykę i nagrywał piosenki. Taśmy demo rozsyłał, bez powodzenia, do stacji radiowych w Nowym Jorku i Los Angeles. Przełomowy okazał się konkurs talentów organizowany przez lokalną stację radiową WAPP, która zbierała utwory na składankę z piosenkami lokalnych artystów bez kontraktu płytowego. Jon poprosił kilku muzyków sesyjnych, w tym Hugh McDonalda - przyszłego basistę Bon Jovi, o nagranie wspólnie z nim jego utworu „Runaway”. To właśnie ten utwór DJ Chip Hobart z radia WAPP umieścił na składance - kompilacji nagrań lokalnych artystów bez kontraktu płytowego. Piosenka ta stała się radiowym hitem. Od tego czasu kariera Jona potoczyła w dwóch kierunkach: muzycznym i filmowym.

  Bai Ling (trad. chiń.: 白靈; upr. chiń.: 白灵; pinyin: Bái Líng; ur. 10 października 1966 w Chengdu) – amerykańska aktorka chińskiego pochodzenia. Córka muzyka Bai Yuxianga (白玉祥) oraz aktorki i tancerki Chen Binbin (陳彬彬).Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  WAPP zorganizował kilka koncertów, Jon Bon Jovi zebrał kilku znajomych i tak powstał zespół, który zaczął grać pod nazwą John Bongiovi and The Wild Ones. Kiedy John w 1983 roku odpisał kontrakt z Mercury Records, skład zespołu był już ustalony: John Bongiovi, David Bryan, Alec John Such, Richie Sambora i Tico Torres. John usunął „h” ze swojego imienia, a nazwisku nadał pierwotne brzmienie. Tak w 1983 roku w New Jersey powstał Bon Jovi.

  Armageddon – amerykański film katastroficzny w reżyserii Michaela Baya z Brucem Willisem i Benem Affleckiem w rolach głównych, nakręcony w 1998 roku.Emilio Estevez (ur. 12 maja 1962 w Nowym Jorku) – amerykański reżyser, scenarzysta i aktor. Najstarszy syn Martina Sheena i brat Charliego Sheena.

  Debiutancki album zespołu Bon Jovi (1984) sprzedał się w półtoramilionowym nakładzie. W samej Japonii wysprzedano ją w ciągu trzech dni. Po półrocznej trasie promocyjnej drugi krążek 7800° Fahrenheit (1985), znaczący sukces odniosły kolejne dwa albumy: Slippery When Wet (1986) i New Jersey (1988). Jon Bon Jovi objął także pieczę nad zespołami Skid Row i Cinderella - załatwił kontrakty, pomagał w produkcji i których zabierał w trasę jako support. W sierpniu 1989 zespół Bon Jovi wystąpił na Moscow Music Peace Festival i zaprosił na ten festiwal zespoły Scorpions, Skid Row, Mötley Crüe i Ozzy’ego Osbourne’a.

  Demi Moore, właściwie Demetria Gene Guynes (ur. 11 listopada 1962 w Roswell w stanie Nowy Meksyk) – amerykańska aktorka, producentka i reżyserka filmowa i telewizyjna, była modelka.Kiefer William Frederick Dempsey George Rufus Sutherland, lepiej znany jako Kiefer Sutherland (ur. 21 grudnia 1966 w Paddington w Londynie) – kanadyjski aktor, producent i reżyser filmowy i telewizyjny.

  W roku 1990 Jon Bon Jovi rozpoczął karierę solową i nagrał wydał album Blaze of Glory. Utwór pod tym samym tytułem stał się tematem westernu Młode strzelby II (1990) z Emilio Estevezem, Kieferem Sutherlandem, Lou Diamondem Phillipsem i Christianem Slaterem, został uhonorowany Złotym Globem, Grammy i był nominowany do Oscara. Jon zadebiutował w Młodych strzelbach II także w roli aktorskiej w epizodzie jako więzień. Wówczas też podjął lekcje aktorstwa z Haroldem Guskinem.

  Caryn Elaine Johnson (ur. 13 listopada 1955 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka, komediantka i piosenkarka. Laureatka Oscara za rolę drugoplanową w filmie Uwierz w ducha.Christian Slater, właściwie Christian Michael Leonard Gainesborough Slater (ur. 18 sierpnia 1969 w Nowym Jorku, w stanie Nowego Jorku) – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.

  Kolejne płyty zespołu Bon Jovi - Keep the Faith (1992) i These Days (1995) promowała trasa koncertowa po całym świecie. W komedii romantycznej Księżyc i Valentino (1995) Jon zagrał malarza pokojowego, który zawrócił w głowie Whoopi Goldberg, Gwyneth Paltrow, Kathleen Turner, a w szczególności Elizabeth Perkins. Wystąpił u boku Lamberta Wilsona w melodramacie Gwiazdor (1996) w roli interesownego aktora, który zrobi wszystko dla kariery. W komedii romantycznej Małe miasto (1997) był barmanem-alkoholikiem, zakochanym w Annabelli Sciorri.

  Kevin Norwood Bacon (ur. 8 lipca 1958 roku w Filadelfii w stanie Pensylwania) – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.Rosjanie (ros. русские / russkije) – naród wschodniosłowiański, zamieszkujący głównie Rosję oraz inne kraje byłego Związku Radzieckiego, przede wszystkim: Ukrainę, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan, Łotwę, Kirgistan, Estonię, Litwę, Mołdawię i Naddniestrze oraz Turkmenistan. Znaczące diaspory znajdują się w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Niemczech.

  W 1997 Jon wydał swój drugi solowy album Destination Anywhere, do którego nakręcił 48-minutowy film dokumentalny z udziałem Demi Moore, Kevina Bacona i Whoopi Goldberg. Płyta triumf święciła głównie w Europie. W komediodramacie Edwarda Burnsa Nie patrz wstecz (1998) zagrał postać chłopaka Lauren Holly. W roku 2000 grupa Bon Jovi powróciła z albumem Crush, na którym znalazł się hit „It's My Life”.

  Hit Parader (w początkach istnienia Hit Parade) - amerykańskie czasopismo muzyczne wydawane przez spółkę Magna Publishing Group; obszary, na których szczególnie skupia się miesięcznik oscylują wokół hard rocka i heavy metalu.Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.

  Jon pojawił się w czarnej komedii Amatorzy w konopiach (1998) z Billym Bobem Thorntonem, dramacie kryminalnym W nurtach życia (Row Your Boat, 1998) z Bai Ling i Williamem Forsythe, filmie wojennym Jonathana Mostowa U-571 (2000) jako porucznik Pete Emmett z Matthew McConaugheyem i Harveyem Keitelem, dramacie Podaj dalej (2000) z Kevinem Spacey i Helen Hunt w roli ojca-alkoholika Haleya Joela Osmenta, komedii Arthura Hillera W krzywym zwierciadle: Kłopoty z Frankiem (2006) jako Frank Hopper oraz komedii romantycznej Garry’ego Marshalla Sylwester w Nowym Jorku (2011). Wystąpił też gościnnie w serialach, w tym Seks w wielkim mieście (1999), Ally McBeal (2002) jako Victor, przystojny hydraulik, który zostaje chłopakiem tytułowej bohaterki, Prezydencki poker (2006) oraz Rockefeller Plaza 30 (2010).

  Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.Amerykanie pochodzenia słowackiego – obywatele lub rezydenci Stanów Zjednoczonych, których przodkowie pochodzą ze Słowacji, imigranci z tego kraju oraz osoby mające wśród przodków Słowaków.

  Utwory zespołu Bon Jovi znalazły się na ścieżce dźwiękowej kilkunastu filmów, m.in.: Kosmiczne jaja (1987), Armageddon (1998), Ed TV (1999), Jay i Cichy Bob kontratakują (2001) i Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość (2003).

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Edward Burns (ur. 29 stycznia 1968 w Woodside, hrabstwo Queens, stan Nowy Jork) - amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy.
  Scorpions – zespół hardrockowy założony 12 listopada 1965 roku w Hanowerze (Niemcy). Od momentu założenia zespołu, ich muzyka wahała się od hard rocka do heavy metalu. Trzon zespołu stanowią założyciel grupy, gitarzysta Rudolf Schenker oraz wokalista Klaus Meine.
  Always - singel zespołu Bon Jovi wydany w 1994 za pośrednictwem wytwórni Mercury Records, promujący album Cross Road.
  Ally McBeal – amerykański serial telewizyjny rozgrywający się w środowisku prawniczym. Serial był emitowany w USA w latach 1997-2002, a w Polsce 1998-2003.
  Jay i Cichy Bob kontratakują (ang. Jay and Silent Bob Strike Back) – amerykański film komediowy z 2001 roku. Pierwszy film Kevina Smitha w całości poświęcony Jayowi i Cichemu Bobowi, którzy wcześniej pojawiali się w epizodycznych rolach w pozostałych filmach reżysera. Parodia popularnych hollywoodzkich projektów, m.in. Gwiezdnych wojen czy Krzyku. Film opowiada o dwójce przyjaciół, którzy dowiadują się, że potężna amerykańska wytwórnia filmowa chce zekranizować komiks, którego są bohaterami.
  7800° Fahrenheit - drugi album studyjny amerykańskiego zespołu rockowego Bon Jovi, wydany w dniu 27 marca 1985 roku przez Mercury Records. Grupa wprowadziła klasyczne logo Bon Jovi z pierwszego albumu, które później zostało użyte w Slippery When Wet i New Jersey.
  Ed TV – amerykańska komedia z 1999 roku w reżyserii Rona Howarda. Remake filmu Ludwik z 19, król szklanego ekranu z 1994 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.091 sek.