• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Joliet - Illinois

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Rafineria ropy naftowej - podstawowy zakład przemysłu petrochemicznego wytwarzający paliwa, oleje, smary, asfalty oraz inne surowce wytwarzane z ropy naftowej.
  Rzeka Des Plaines o długości 150 mil (241 km) płynie przez południowe Wisconsin i północne Illinois na obszarze środkowego zachodu Stanów Zjednoczonych, uchodząc do rzeki Kankakee na zachód od miejscowości Channahon, tworząc wraz z nią rzekę Illinois, dopływ Missisipi. Des Plaines w języku francuskim oznacza "pola" lub "prerie". Rzeka była drogą wodną Indian, którzy – wykorzystując przenioskę na obszarze dzisiejszej metropolii chicagowskiej – przemieszczali się z jeziora Michigan na zachód, do rzek Missisipi i Missouri. Nazwa pochodzi z czasów francuskiej eksploracji i kolonizacji Nowego Świata.

  Joliet - miasto w USA, w stanie Illinois, w hrabstwie Kendall, nad rzeką Des Plaines, w obszarze metropolitalnym Chicago. Około 145,8 tys. mieszkańców.

  Hrabstwo Kendall – hrabstwo w USA, w stanie Illinois. Według spisu z 2000 roku liczba ludności wynosiła 54 544. W spisie przeprowadzonym w 2006 stwierdzono populację 88 158, co stawia hrabstwo na pierwszym miejscu wśród wszystkich hrabstw w Stanach Zjednoczonych pod względem wzrostu ludności po 2000 roku. Siedzibą hrabstwa jest Yorkville. Hrabstwo jest częścią aglomeracji Chicago

  Ośrodek przemysłowy (przemysł spożywczy, maszynowy, metalowy, materiałów budowlanych, papierniczy, chemiczny, elektrotechniczny i rafineryjny). W Joliet urodził się Steve Rodby, amerykański muzyk jazzowy.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.