Jolanta Zykun

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jolanta Zykun (ur. 11 listopada 1943 w Warszawie) – polska aktorka.

Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Ukończyła VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego oraz PWST w Warszawie w 1966.

Była drugą żoną Jerzego Dobrowolskiego, z którym miała córkę, Aleksandrę.

Wybrane filmy[ | edytuj kod]

 • Stawka większa niż życie (1967) – Agnieszka (w odc. 15. „Oblężenie”)
 • Nie lubię poniedziałku (1971) – milicjantka
 • Podróż za jeden uśmiech (1971) − ciocia Ania (odc. 1)
 • Podróż za jeden uśmiech (1972) − ciocia Ania
 • Stawiam na Tolka Banana (1973) – pielęgniarka
 • Dyrektorzy (1975) – siostra Sołoniewskiej
 • Daleko od szosy (1976) – młoda matka w parku (odc. 5)
 • Lata dwudzieste... lata trzydzieste... (1983)
 • Umarłem, aby żyć (1984)
 • Czterdziestolatek. 20 lat później (1993)
 • International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Wojciech Pokora (ur. 2 października 1934 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy, występujący głównie w repertuarze komediowym.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Maria Alicja Czubaszek z domu Bacz (ur. 9 sierpnia 1939 w Warszawie) – polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Nazwisko Czubaszek zachowała po swoim pierwszym mężu.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Podróż za jeden uśmiech – serial dla dzieci i młodzieży z 1971 roku, według powieści pod tym samym tytułem autorstwa Adama Bahdaja. W 1972 na bazie serialu powstał film długometrażowy wyświetlany w kinach. Dwójka chłopców wybiera się pociągiem nad morze. W wyniku zamieszania gubią gdzieś przeznaczone na podróż pieniądze. To ich jednak nie załamuje i rozpoczynają podróż z Krakowa (z Warszawy w książce) nad morze - podróż wszystkimi możliwymi środkami transportu - podróż za jeden uśmiech. Poldek i Duduś, główni bohaterowie podróżują autostopem, poznają przy tym nowych, ciekawych ludzi i przeżywają niesamowite przygody. Rozpieszczony przez rodziców Duduś przeżywa wewnętrzną przemianę, podróżując przez Polskę z cygańskim taborem. Ich nietuzinkowa determinacja dojazdu do matek na Hel (Międzywodzie na wyspie Wolin w książce) bez pieniędzy zostaje nagrodzona. Chłopcy docierają na miejsce cali i zdrowi (choć każdy w inny sposób).
  Jerzy Dobrowolski (ur. 15 marca 1930 w Warszawie, zm. 17 lipca 1987 tamże) – polski satyryk, dramaturg, aktor i reżyser. Syn Władysława Dobrowolskiego – szermierza, brązowego medalisty olimpijskiego w szabli drużynowo z igrzysk w Los Angeles (1932).
  Podróż za jeden uśmiech – polski film z 1972 roku zrealizowany na podstawie powieści Adama Bahdaja. Film jest kinową wersją popularnego serialu pod tym samym tytułem.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Reklama