• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jolanda Neff  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.St. Wendel, Sankt Wendel – miasto powiatowe w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Saara, siedziba powiatu St. Wendel.

  Jolanda Neff (ur. 5 stycznia 1993) – szwajcarska kolarka górska i szosowa, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy MTB oraz najmłodsza zdobywczyni Pucharu Świata MTB XCO w historii.

  Spis treści

 • 1 Kariera
 • 2 Ważniejsze osiągnięcia
 • 2.1 2014
 • 2.2 2013
 • 2.3 2012
 • 3 Puchar Świata
 • 3.1 Miejsca na podium XCO (elita)
 • 3.2 Miejsca na podium XCE (elita)
 • 4 Bibliografia
 • Val di Sole (Dolina Słońca) – określenie obszaru w północnych Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga, obejmującego dolinę rzeki Noce oraz przyległe doliny jej dopływów (Val di Peio, Val di Rabbi). Val di Sole obejmuje obszar około 610 km², otoczona jest masywami górskimi Adamello, Grupa Brenta oraz Ortler, a rozciąga się od przełęczy Tonale na zachodzie do miejscowości Mostizzolo, która stanowi granicę z Val di Non na wschodzie.Kolarstwo górskie (MTB — z ang. mountain biking) — forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Hafjell - norweska miejscowość oraz ośrodek narciarski położone na południu kraju, w okręgu Oppland, w Górach Skandynawskich. Leży na wysokości od 200 do 1030 m n.p.m.
  Albstadt – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Tybinga, w regionie Neckar-Alb, w powiecie Zollernalb, siedziba wspólnoty administracyjnej Albstadt. Leży w Jurze Szwabskiej, mniej więcej w połowie drogi między Stuttgartem a Jeziorem Bodeńskim. Albstadt jest największym miastem w powiecie.
  Alexandra Catharina Engen (ur. 5 stycznia 1988 w Sarpsborgu w Norwegii) – szwedzka kolarka górska i szosowa, czterokrotna medalistka mistrzostw świata i pięciokrotna medalistka mistrzostw Europy MTB, a także zdobywczyni Pucharu Świata MTB.
  Puchar Świata w kolarstwie górskim jest organizowany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). Pierwsze zawody PŚ w konkurencji cross-country zostały rozegrane w 1991 roku. PŚ w konkurencji downhill miał swoją inaugurację dwa lata później. Natomiast zawody PŚ w konkurencji dual rozpoczęły się w 1998 roku, w 2002 roku ewoluował on w four cross. W 2001 roku pojawiła się nowa konkurencja - cross-country time-trial, jednak zrezygnowano z jej rozgrywania już w 2002 r. W 2005 roku do kalendarza PŚ wprowadzono maraton MTB, jednak od 2009 roku maraton nie jest już konkurencją pucharową. Przed sezonem 2012 z programu Pucharu Świata wypadł four cross, a rok później wprowadzono nowość: cross-country eliminator. Obecnie zawody Pucharu Świata odbywają się więc w trzech konkurencjach: cross-country, cross-country eliminatorze i downhillu.
  Tanja Žakelj (ur. 15 września 1988 w Kranju) – słoweńska kolarka górska, trzykrotna medalistka mistrzostw świata i pięciokrotna medalistka mistrzostw Europy, a także zdobywczyni Pucharu Świata.
  Berno (niem. Bern, fr. Berne, wł. Berna, rm. Berna) – siedziba rządu Szwajcarii (niem. Bundesstadt) i stolica kantonu Berno.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.