• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Johny Placide

  Przeczytaj także...
  Le Havre Athletic Club (inaczej Le Havre AC) – francuski klub piłkarski z siedzibą w Hawrze, założony w 1872 roku jako wielosekcyjny klub sportowy Le Havre Football-Club (najstarszy obecnie istniejący klub sportowy we Francji), w ramach którego sekcję futbolową utworzono w 1894.Bramkarz – w grach zespołowych – członek zespołu, którego zadaniem jest uniemożliwienie zdobycia bramki (gola) zawodnikom drużyny przeciwnej.
  Christophe Revault (ur. 22 marca 1972 w Paryżu) – francuski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Obecnie gra w Le Havre AC.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Johny Placide (ur. 29 stycznia 1988 w Montfermeil) – haitański piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Zawodnik klubu Carsko Seło Sofia. Kapitan reprezentacji Haiti.

  Reprezentacja Haiti w piłce nożnej pierwszy mecz międzypaństwowy rozegrała 22 marca 1925 roku z Jamajką. Od roku 1904 należy do CONCACAF, a od 1933 do FIFA.Stade de Reims – francuski klub piłkarski założony 18 czerwca 1931 w mieście Reims w regionie Szampanii. Obecnie ma siedzibę w miejscowości Bétheny, na przedmieściach Reims.

  Kariera klubowa[ | edytuj kod]

  Placide karierę rozpoczynał w 2000 roku jako junior w zespole Le Havre AC. W 2008 roku zadebiutował w drużynie zawodowej Le Havre AC na szczeblu Ligue 1.W następnym sezonie został członkiem zamiast Christophe Revault.

  Oldham Athletic Association Football Club – angielski klub piłkarski, który rozgrywa swoje mecze na stadionie Boundary Park w Oldham. Popularni The Latics grają obecnie w League One.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  2 stycznia 2013 roku Johny podpisał 3–letni kontrakt z Stade de Reims.

  W 2016 roku przeniósł się EA Guingamp. Później grał również w Oldham Athletic. Aktualnie reprezentuje barwy bułgarskiego Carsko Seło Sofia.

  Stan na: 28 kwietnia 2020 r.

  Kariera reprezentacyjna[ | edytuj kod]

  W reprezentacji Haiti Placide zadebiutował w lutym 2011 roku. Aktualnie jest jej kapitanem. Został powołany na Złoty Puchar CONCACAF 2019, gdzie dotarł do półfinału rozgrywek.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • footballdatabase.eu: Statystyki Johny Placide. (fr.)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Johny Placide signe au Stade de Reims ! (fr.). Stade Reims, 2013-01-02. [dostęp 2013-01-02].
  Haiti, Republika Haiti (fr. Haïti, République d’Haïti; haitański Ayiti, Repiblik Ayiti) – państwo w Ameryce Środkowej, zajmujące część wyspy Haiti na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli i graniczące z Republiką Dominikany.Ligue 1 jest najwyższą w hierarchii klasą rozgrywek piłkarskich we Francji, będąc jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Jej triumfator zostaje mistrzem Francji, zaś najsłabsze drużyny są relegowane do Ligue 2 (II ligi francuskiej).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.757 sek.