• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Johnny Cash  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Elvis Aaron Presley (ur. 8 stycznia 1935 r. w Tupelo, zm. 16 sierpnia 1977 r. w Memphis) – amerykański piosenkarz i aktor.Opera Leśna (niem. Die Waldoper) – leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty w lipcu 1909 w Sopocie. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. Widownia opery mieści 4400 widzów, a scena (o długości 50 m i powierzchni 536 m²) jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Scena opery to również miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych. W pobliżu Opery Leśnej przebiega turystyczny szlak Wzgórz Szymbarskich.
  Grób Jonny`ego Casha i jego żony June

  Johnny Cash, właśc. John Ray Cash (ur. 26 lutego 1932 w Kingsland, zm. 12 września 2003 w Nashville) – amerykański muzyk country, piosenkarz i aktor. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

  Cash obok tradycyjnej muzyki country, ballady kowbojskiej i stylu country pop wykonywał także muzykę zbliżoną do gospel, spirituals, rockabilly, rock chrześcijański, southern blues i rock and roll.

  Zwany także Man in Black (tłum. człowiek w czerni), ze względu na kolor ubrań jakie nosił – będący znakiem sprzeciwu wobec społecznych dyskryminacji i nierówności.

  Baryton jest to rodzaj głosu ludzkiego. Głos męski mieszczący się w środkowym zakresie skali głosu (niższy od tenoru, wyższy od basu). Jest to najczęstszy głos występujący u mężczyzn. Barytonowy zakres skali głosu sięga od A do f w muzyce chóralnej i od G do g w muzyce poważnej, ale może być poszerzony zarówno w górę jak i w dół. Głos barytonowy można sklasyfikować na baryton dramatyczny (jest to głos o ciemnej barwie posiadający bardzo bogate i pełne brzmienie oraz niską tessiturę głosu, zakres od G do f ) oraz baryton liryczny (głos ten posiada jasną barwę o lekkim i ciepłym brzmieniu oraz wyższej tessiturze głosu niż baryton dramatyczny, zakres od A do g ).Ring of Fire – piosenka country autorstwa June Carter i Merle’a Kilgore’a, największy przebój Johnny’ego Casha który nagrał ją 25 marca 1963. Utwór po raz pierwszy pojawił się na albumie Ring of Fire: The Best of Johnny Cash. Utwór przez siedem tygodni gościł na pierwszym miejscu amerykańskiej listy przebojów.

  Spis treści

 • 1 Kariera
 • 2 Życie prywatne
 • 3 Dyskografia Johnny'ego Casha
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Samuel Cornelius Phillips, także Sam Phillips (ur. 5 stycznia 1923, zm. 30 lipca 2003) – amerykański producent muzyczny.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Joaquin Phoenix (ur. 28 października 1974 w San Juan, Portoryko) – amerykański aktor filmowy, brat przedwcześnie zmarłego aktora Rivera Phoenixa, jak również Rain Phoenix, Liberty Phoenix i Summer Phoenix.
  Now, There Was a Song! – dziewiąty album muzyka country Johnny’ego Casha zawierający piosenki Ernesta Tubba, Hanka Williamsa i George’a Jonesa. Został wydany w 1960 przez wytwórnię Columbia Records.
  Hymns from the Heart – dwunasty album muzyka country Johnny’ego Casha, wydany w 1962. Płyta zawiera piosenki gospel i jest drugim albumem tego typu wydanym przez Casha - pierwszym był album Hymns by Johnny Cash. Cash nagrał dużo więcej albumów gospel, m. in. Sings Precious Memories lub Believe in Him.
  Cry Cry Cry – jedna z dwóch pierwszych piosenek nagranych przez Johnny’ego Casha w maju 1955 w Memphis dla wytwórni Sun Records; jej producentem i reżyserem nagrania był Sam Phillips.
  Valerie June Carter Cash (ur. 23 czerwca 1929, zm. 15 maja 2003) – amerykańska piosenkarka i kompozytorka country, druga żona Johnny’ego Casha.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.