• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • John Parr  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Tygers of Pan Tang - brytyjska grupa heavymetalowa założona przez gitarzystę Robba Weira w 1978. Jeden z przedstawicieli nurtu NWOBHM. Z wieloma zmianami składu grupa gra do dziś, nie osiągając jednak takich sukcesów jak w latach 80.

  John Parr (ur. 18 listopada 1952) – brytyjski muzyk, gitarzysta i autor tekstów muzyki pop, którego szczyt popularności przypadał na połowę lat 80. XX w. Sprzedał ponad 10 mln. płyt na całym świecie, autor soundtracków do kultowych filmów dekady.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  John Parr urodził się w Worksop w Wielkiej Brytanii. Swoją karierę muzyczną rozpoczął jako 12-latek współtworząc wraz z dwoma szkolnymi kolegami grupę The Silence z którą osiągnął nawet pewien sukces (odbyli tournée po Europie). Następnie na krótko związał się z zespołem Ponders End. Występy w żadnej z tych grup nie były mu jednak w stanie zapewnić kontraktu płytowego – podstawy sukcesu komercyjnego w muzycznym showbiznesie. Dopiero oferta ze strony wytwórni „Carlin Music” złożona Parrowi w 1983 roku oraz propozycja od Meat Loafa napisania kilku piosenek do jego płyt (albumy: Bad Attitude, Blind Before I Stop) otworzyły mu drogę do światowej kariery.

  Bucks Fizz – brytyjska grupa muzyczna, która powstała w roku 1981 roku w celu rywalizacji w Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie (Irlandia). Zwyciężyli piosenką "Making Your Mind Up" w składzie: Bobby G, Cheryl Baker, Mike Nolan i Jay Aston. IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  W 1984 Paar wydał swój pierwszy solowy singiel pt. Naughty Naughty, który okazał się dość dużym sukcesem na rynku amerykańskim (23 miejsce w Hot 100 tygodnika Billboard). Rok później, podczas jednej z tras koncertowych po Stanach z zespołem Toto, od jednego z czołowych producentów muzycznych na rynku amerykańskim Davida Fostera otrzymał propozycję napisania soundtracka do filmu Ognie świętego Elma. Sam film zyskał „względną” popularność, jednak piosenka w wykonaniu Parra która mu towarzyszyła stała się absolutnym hitem na całym świecie, numerem jeden w Stanach Zjednoczonych. Dziś jest jednym z najbardziej znanych utworów muzyki pop lat 80., a samemu wykonawcy przyniosła sławę, nominację do nagrody Grammy oraz możliwość koncertowania u boku tak znanych gwiazd jak Céline Dion, Paul Anka, Rob Lowe, Roger Daltrey, Tina Turner, The Beach Boys, John Travolta. W następnych latach Paar był również autorem lub wykonawcą soundtracków do filmów: Quicksilver i American Anthem z 1986 (wespół z Marilyn Martinem), Trzech mężczyzn i dziecko oraz The Running Man i Blisko ciemności z 1987. Większość z tych filmów, jeśli nawet okazała się hitami swojej dekady, dziś uległa już zapomnieniu, jednak ich soundtracki z udziałem Parra (autorstwo lub wykonanie) wciąż są pamiętane i często odtwarzane w „mediach”. Z tego okresu na swoim artystycznym koncie Paar ma również autorstwo piosenek Toma Jonesa, The Monkees, Tygers of Pan Tang, Bucks Fizz. Brał udział w największych koncertach i show dekady, m.in. w „New Year Christmas Show” w Londynie w 1985. Imprezy te gromadziły miliony ludzi, a dla samego Parra zaowocowały światową popularnością i lukratywnymi kontraktami reklamowymi na następne lata, m.in. ze strony producentów odzieży, kosmetyków itp. Stały się również dla niego przepustką do świata filmu. W 1989 Paar zagrał główną rolę w rock-operze pt. Paris, która zdobyła liczne nagrody, głównie za ścieżkę dźwiękową.

  Richard Noel Marx (ur. 16 września 1963 w Winnetka, na obrzeżach Chicago, w stanie Illinois) – amerykański wokalista, kompozytor, twórca tekstów i producent płytowy.Toto (niekiedy w pisowni TOTO) – amerykańska supergrupa rockowa powstała w Los Angeles w 1976 roku z inicjatywy perkusisty Jeffa Porcaro oraz instrumentalisty klawiszowca Davida Paicha. Największe sukcesy grupa przeżywała w latach osiemdziesiątych, kiedy wydała płytę zatytułowaną Toto IV wydaną w 1982 roku z najpopularniejszymi hitami zespołu: Africa i Rosanna.

  W 2006 roku Paar powrócił do branży muzycznej po blisko 10-letniej nieobecności. Chociaż wciąż odnosił sukcesy, nigdy już nie odzyskał poprzedniej popularności. Remiks jego najsłynniejszego przeboju St. Elmo's Fire ponownie znalazł się na czołówkach światowych list przebojów w 2006. W 2007 roku odbył tournée po Kanadzie z Bryanem Adamsem oraz zaangażował się w działalność charytatywną niepełnosprawnego sportowca Ricka Hansena. W 2007 roku był autorem soundtracka do filmu Bracia Solomon. W 2011 towarzyszył Richardowi Marxowi w jego tournée po Wielkiej Brytanii. Obecnie (2014) współtworzy grupę „Acoustic Fever”, która w 2013 wydała swój pierwszy album. Od kilku lat głównym polem jego aktywności pozostaje działalność charytatywna.

  Trzech mężczyzn i dziecko (oryg. Three Men and a Baby) – amerykański film komediowy z 1987 roku w reżyserii Leonarda Nimoya, remake filmu francuskiego Trzech mężczyzn i dziecko (3 hommes et un couffin) z 1985 roku. W rolach głównych wystąpili Tom Selleck, Steve Guttenberg i Ted Danson. Roger Harry Daltrey (ur. 1 marca 1944 w Hammersmith w Londynie) − brytyjski wokalista, tekściarz i aktor najbardziej znany jako założyciel i wokalista zespołu The Who. Grał także w wielu filmach i serialach. Jego żoną jest była modelka Heather Taylor.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Worksop - miasto w hrabstwie Nottinghamshire (dystrykt Bassetlaw) w środkowej Anglii. Najbardziej znanymi osobami pochodzącymi z miasta są: Bruce Dickinson, wokalista grupy muzycznej Iron Maiden oraz Graham Taylor menadżer piłki nożnej
  Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Uciekinier (ang. The Running Man) – amerykański film fantastycznonaukowy z 1987 roku na podstawie powieści Richarda Bachmana. Oglądanie filmu dozwolone od 16 lat (wg KRRiT)
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.