• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • John Moyer

  Przeczytaj także...
  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.Disturbed – amerykański zespół metalowy pochodzący z Chicago, Illinois. Utworzony został w 1996 roku, gdy trójka muzyków - Dan Donegan, Steve Kmak oraz Mike Wengren przyjęli do zespołu wokalistę - Davida Draimana. Przez dotychczasowe 13 lat działalności zespół sprzedał 11 milionów albumów, co czyni ich jednym z najbardziej dochodowych zespołów w przeciągu ostatnich lat. Ich cztery kolejne albumy studyjne zadebiutowały na pierwszym miejscu notowania Billboard 200, co udało się dotychczas jedynie siedmiu zespołom rockowym. Zespół klasyfikowany jest jako nu metalowy, lecz gatunek, jaki przedstawiają, jest stałym obiektem debaty. Fani heavy metalu twierdzą, że muzyka grana przez Disturbed nie jest wystarczająco mocna, aby określać ją takim mianem. David Draiman na temat ten wypowiada się tak:
  Nu metal – gatunek muzyczny powstały na początku lat 90 XX wieku. Termin został wymyślony przez Jonathana Davisa w celu określenia gatunku muzyki granej przez zespół KoЯn. Gatunek ten jest pochodną takich stylów jak grunge, metal alternatywny, funk, thrash metal, groove metal oraz industrial metal.

  John Moyer (ur. 30 listopada 1973) – basista hardrockowego/numetalowego zespołu Disturbed. Zastąpił poprzedniego członka zespołu Steve'a "Fuzz" Kmaka. Od 2012 roku członek zespołu Adrenaline Mob.

  Biografia[]

  Dzieciństwo i początek kariery[]

  John urodził się i dorastał w El Paso, mieście położonym w stanie Teksas. W wieku 15 lat założył swój pierwszy zespół wraz z kolegami ze szkoły średniej. W 1996 roku dołączył do grupy Soak, która rok później wydała swój debiutancki album za pośrednictwem Interscope records. W 2000 roku John opuścił szeregi Soak na rzecz grupy The Union Underground, z którą to podczas znanego festiwalu rockowego Ozzfest supportował gwiazdę industrial metalu, Marilyna Mansona oraz przypadkowo zespół Disturbed. Po zakończeniu trasy koncertowej w 2002 roku, ożenił się i automatycznie stał się ojczymem. W szeragach The Union Underground wystąpił po raz ostatni w święto Halloween w 2003 roku.

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Ozzfest - coroczny cykl kilkudziesięciu koncertów (w 2005 - 26) zespołów grających ciężką odmianę rocka, odbywających się w Stanach Zjednoczonych. Organizatorami imprezy są Ozzy Osbourne i jego żona Sharon.

  Disturbed[]

  Do grupy Disturbed dołączył wiosną 2004 roku. W przeciągu roku brał udział we współtworzeniu oraz nagrywaniu albumu Ten Thousand Fists, który ujrzał światło dzienne latem 2005 roku. Razem z zespołem odbył kilka tras koncertowych, które trwały kolejne 16 miesięcy. Występował podczas Jaegermeister tour, Ozzfest, Music as a Weapon III, a także w Australii, Nowej Zelandii oraz w Europie. W październiku 2007 roku urodził mu się syn, Logan. Nie zakłóciło mu to jednak muzycznej kariery i po roku prac ukazał się kolejny album, Indestructible. W 2010 roku wraz z Disturbed zakończył pracę nad swoim piątym albumem Asylum

  Industrial metal – nurt muzyczny wywodzący się z połączenia elementów muzyki industrialnej oraz metalu. Jest to graniczny gatunek muzyczny, co sprawia iż jest on dość trudny do zdefiniowania. Najogólniej rzecz biorąc można powiedzieć, iż ten rodzaj muzyki wyróżnia połączenie ostrych, metalowych riffów, którym towarzyszy specyficzny podkład klawiszowy, sample oraz (zwykle) elektronicznie zniekształcony wokal.Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.

  Dyskografia[]

   Zobacz więcej w artykule Adrenaline Mob, w sekcji Dyskografia.
  Soak
 • Omniphonic Globalnova (1995)
 • Self-Titled (1997)
 • Flywatt (1998)
 • 2179 (1999)
 • Union Underground
 • An Education In Rebellion (2000)
 • Disturbed
 • Ten Thousand Fists (2005)
 • Indestructible (2008)
 • Asylum (2010)
 • Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową, oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.Hard rock – gatunek muzyki rockowej powstały na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, wywodzący się z bluesa i z rock-and-rolla.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Steve "Fuzz" Kmak (ur. 5 września 1970 roku) – amerykański gitarzysta basowy, znany z członkostwa w zespole metalowym Disturbed. Kmak był współzałożycielem zespołu Brawl, w którym grał razem z gitarzystą Danem Deneganem i perkusistą Mike Wengren – aktualnymi członkami zespołu Disturbed. Grywali w małych klubach w Chicago. Po przyjęciu do grupy David Draiman zmienili nazwę zespołu na aktualną – Disturbed. Współtwórca pierwszego oraz drugiego albumu The Sickness i Believe.
  Przybrana rodzina – niespokrewniona rodzina powstająca w wyniku powtórnego małżeństwa przez owdowiałego lub rozwiedzionego rodzica. Składa się ona z jednego rodzica, jego rodzonych dzieci, nowego małżonka oraz ewentualnie dzieci własnych tego nowego małżonka.
  Lato – jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najwyższymi temperaturami powietrza w skali roku. W świecie roślin jest to okres dojrzewania nasion i owoców, a w świecie zwierząt jest to okres wydawania na świat nowego pokolenia i przygotowania go do samodzielnego życia.
  Indestructible – czwarty album amerykańskiej grupy numetalowej Disturbed. Premiera albumu miała miejsce 3 czerwca 2008 roku. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w przeciągu tygodnia od dnia premiery w nakładzie 253 000 egzemplarzy.
  Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
  Marilyn Manson, właściwie Brian Hugh Warner (ur. 5 stycznia 1969 w Canton) – amerykański wokalista, lider zespołu Marilyn Manson, artysta-malarz.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.077 sek.