• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • John Hassall

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Yeti – brytyjski zespół rockowy założony z inicjatywy Johna Hassalla – byłego basisty The Libertines. Początkowo Yeti miało być tylko projektem pobocznym, jednak po oficjalnym rozpadzie macierzystego zespołu John w całości oddał się tej kapeli.
  The Libertines – angielski zespół muzyczny założony przez Pete’a Doherty’ego (wokalista, gitarzysta) i Carla Barata (gitarzysta, wokalista). Grupa ma na swoim koncie dwa albumy:

  John Hassal (ur. 17 stycznia 1981) – brytyjski muzyk, członek zespołów The Libertines i Yeti.

  Przypisy

  1. MacKenzie Wilson: The Libertines Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-09-09].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.044 sek.