• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • John C. McGinley  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Inny świat (ang. Another World) - amerykański serial telewizyjny o charakterze opery mydlanej, wyświetlany o 4 maja 1964 do 25 czerwca 1999. Liczy 8891 odcinków. Został zdjęty z anteny po 35 latach emisji z powodu niskiej oglądalności. Był emitowany na kanale NBC. Jego twórczynią była Irna Phillips. W 1970 roku doczekał się spin offu, pt. Somerset.Liga Sprawiedliwych bez granic (ang. Justice League Unlimited) – amerykański serial animowany, będący kontynuacją serialu Liga Sprawiedliwych.

  John Christopher McGinley (ur. 3 sierpnia 1959 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, producent i scenarzysta, występował w roli sierżanta Reda O’Neilla w Plutonie (1986) i jako Perry Cox w serialu Hoży doktorzy.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Greenwich Village w Nowym Jorku jako jedno z piątki dzieci nauczycielki Patricii McGinley i maklera giełdowego Geralda McGinleya. Jego pradziadek ze strony ojca pochodził z Irlandii. McGinley dorastał w Millburn w stanie New Jersey, gdzie chodził do liceum Millburn High School. Studiował aktorstwo na Syracuse University, a później na Tisch School of the Arts przy New York University.

  Michelle Marie Pfeiffer (ur. 29 kwietnia 1958 w Santa Ana w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka i producentka filmowa, modelka.Jimmy L. Smits (ur. 9 lipca 1955 w Nowym Jorku) – amerykański aktor i producent filmowy i telewizyjny pochodzenia portorykańskiego, laureat nagrody Złotego Globu (1996). Ma 191 cm wzrostu.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Po zakończeniu edukacji (1984) pracował jako dubler w przedstawieniu Johna Patricka Shanleya Głębokie błękitne morze, a także w spektaklu Ballada o Soapy Smith (The Ballad of Soapy Smith, 1984) na scenie Public Theater z Jimmy Smitsem. W następnym roku zadebiutował na Broadwayu w sztuce Roda Serlinga Pożegnanie z ringiem u boku Johna Lithgow i George’a Segala.

  Gang dzikich wieprzy (ang. Wild Hogs) – amerykański komediowy film akcji z roku 2007, w którym w głównych rolach występują John Travolta, Tim Allen, Martin Lawrence i William H. Macy.Troje do tanga (ang. Three to Tango) – amerykańska komedia romantyczna z 1999 roku. Reżyserem filmu jest Damon Santostefano.

  Przez 12 odcinków grał postać Neda Barry’ego w operze mydlanej NBC Inny świat (1985–86). Po swoim kinowym debiucie w komedii Alana Aldy Słodka wolność (Sweet Liberty, 1986) z Michelle Pfeiffer, zagrał w dwóch filmach Olivera Stone’a – dramacie wojennym Pluton (1986) jako intrygant sierżant Red O’Neill i dramacie Wall Street (1987) w roli Marvina, zazdrosnego współpracownika Charliego Sheena. Można go było także dostrzec w filmach takich jak Na fali (Point Break, 1991), Na zabójczej ziemi (On Deadly Ground, 1994), Siedem (1995) czy Twierdza (1996), a także filmach klasy B – Uważaj! (Watch It, 1993) czy Wóz 54, zgłoś się! (Car 54, Where Are You?, 1994).

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.W księżycową jasną noc (oryg. A Midnight Clear) – film z 1992 roku w reżyserii Keitha Gordona, ekranizacja powieści Williama Whartona pod tym samym tytułem.

  W serialu NBC Hoży doktorzy (2001–2010) występował jako dr Perry Cox, mimowolny mentor głównej postaci – Johna „JD” Doriana. McGinley wyznał kiedyś, że podczas pracy w serialu improwizuje jeśli chodzi o używanie żeńskich imion zwracając się do JD oraz gwizdanie, które nazywa swym nałogiem. Nałóg polega na tym, że dotyka swego nosa – mówi, że gest ten ma oznaczać „Wszystko będzie w porządku”.

  Tożsamość ( tytuł oryginalny Identity) – amerykański dreszczowiec w reżyserii Jamesa Mangolda, twórcy filmów Spacer po linie, Przerwana lekcja muzyki oraz Kate i Leopold.Na fali – amerykański film sensacyjny z 1991 roku w reżyserii Kathryn Bigelow. Oryginalny tytuł Point Break (ang.) to termin używany w surfingu, który oznacza miejsce, gdzie fale uderzają o wystającą w morze część lądu.

  Życie osobiste[ | edytuj kod]

  1 lutego 1997 roku poślubił Lauren Lambert. Ich syn Max (ur. 1997), ma zespół Downa. Lambert i McGinley rozwiedli się 10 grudnia 2001. W sierpniu 2006 zaręczył się w Malibu z instruktorką jogi Nicole Kessler, którą poślubił 7 kwietnia 2007, na prywatnej ceremonii. Mają dwie córki – Billie Grace (ur. 2 lutego 2008) i Kate Aleenę (ur. 24 czerwca 2010).

  Scenarzysta – osoba pisząca scenariusz do filmu, serialu, reklamy, audycji radiowej, programu telewizyjnego itp. (nie mylić z dramaturgiem, czyli osobą piszącą sztuki teatralne).Kancelaria adwokacka (ang. The Practice, 1997-2004) – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację ABC od 4 marca 1997 do 16 maja 2004 roku. W Polsce nadawany przez Fox Life od 9 listopada 2009 roku.

  W październiku 2002 nazwany został „Ojcem Miesiąca” przez serwis iParenting.com.

  Wraz z Willemem Dafoe'm jest współwłaścicielem baru bistro w nowojorskim SoHo. Jest bliskim przyjacielem Johna Cusacka.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Hoży doktorzy (ang. Scrubs) – amerykański serial komediowy, którego głównymi bohaterami są pracownicy fikcyjnego szpitala pw. Świętego Serca (ang. Sacred Heart). Dosłowne tłumaczenie tytułu Scrubs, oznaczającego młodych lekarzy, to "fartuchy", natomiast serial jest emitowany w Polsce na kanale Comedy Central pod tytułem "Hoży doktorzy".
  Urodzony 4 lipca (ang. Born on the Fourth of July) – amerykański film wojenny z 1989 roku w reżyserii Olivera Stone’a.
  William Oliver Stone (ur. 15 września 1946 w Nowym Jorku) – amerykański reżyser filmowy, scenarzysta i producent. Zdobywca trzech Oscarów.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  George Segal (ur. 13 lutego 1934 w Great Neck, stan Nowy Jork) – amerykański aktor filmowy nominowany w 1967 do Oscara za drugoplanową rolę w filmie Kto się boi Virginii Woolf? (1966; reż. Mike Nichols). Popularność zdobył także dzięki roli w serialu komediowym Ja się zastrzelę, w którym w latach 1997-2003 odtwarzał postać Jacka Gallo - redaktora naczelnego czasopisma dla kobiet Blush.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.052 sek.