• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Johann Gottfried Bernhard Bach

  Przeczytaj także...
  Weimar – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, jedno z europejskich centrów kulturalnych.Lipsk (niem. Leipzig; górnołuż. Lipsk; czes. Lipsko; łac. Lipsia) – miasto na prawach powiatu, najliczniejszy ośrodek Saksonii i drugi, po Berlinie, Niemiec wschodnich. Miasto należy do aglomeracji Lipsk-Halle, która liczy ok. 996 100 mieszkańców (2009).
  Jena – miasto na prawach powiatu w środkowych Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, nad rzeką Soławą. Liczy 104 449 mieszkańców (31 grudnia 2009), jest po Erfurcie drugim co do wielkości miastem kraju związkowego.

  Johann Gottfried Bernhard Bach (ur. 11 maja 1715 w Weimarze, zm. 27 maja 1739 w Jenie) – niemiecki organista, syn Johanna Sebastiana Bacha i Marii Barbary Bach.

  Uczęszczał do Szkoły św. Tomasza w Lipsku. Jako organista działał w latach 1735/36 w Mühlhausen/Thüringen oraz w 1737/1738 w Sangerhausen.

  W 1738 Johann Gottfried Bernhard Bach porzucił karierę muzyczną i udał się do Jeny, gdzie na miejscowym uniwersytecie rozpoczął studia prawnicze. Nawiązał kontakt ze stryjem Johannem Nikolausem Bachem. Zmarł nagle, w niejasnych okolicznościach, w roku 1739.

  Johann Sebastian Bach (ur. 21 marca/31 marca 1685 w Eisenach, zm. 28 lipca 1750 w Lipsku) – kompozytor i organista niemiecki epoki baroku, jeden z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki. Czołowa postać rodu Bachów.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Bibliografia[]

 • Nota biograficzna o muzyku • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Sangerhausen – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Saksonia-Anhalt, siedziba powiatu Mansfeld-Südharz, leży ok. 50 km na zachód od Halle (Saale).
  Maria Barbara Bach (ur. 20 października 1684 w Gehren, pochowana 7 lipca 1720 w Köthen (Anhalt)) – kuzynka oraz pierwsza żona Johanna Sebastiana Bacha, córka Johanna Michaela Bacha.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.