• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Joanna Scopelli

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.
  Klemens XIV (łac. Clemens XIV), właściwie Lorenzo Ganganelli OFMConv (ur. 31 października 1705 w Santarcangelo di Romagna, zm. 22 września 1774 w Rzymie) – papież w okresie od 19 maja 1769 do 22 września 1774, franciszkanin konwentualny.

  Joanna Scopelli (ur. w 1428 w Reggio nell'Emilia; zm. w 1491) – włoska karmelitanka, błogosławiona Kościoła katolickiego.

  Biografia[]

  Urodziła się bardzo religijnej rodzinie. Gdy jej rodzice zmarli, wtedy założyła klasztor Matki Boskiej Ludu. Zmarła mając 63 lata w opinii świętości.

  Jej kult jako błogosławionej potwierdził papież Klemens XIV w 1771 roku, a jej wspomnienie obchodzone jest w dniu 9 lipca.

  Błogosławiony – w Kościele katolickim osoba zmarła, która za życia odznaczała się szczególnymi cnotami inspirowanymi doświadczeniem religijnym lub też która z powodu swojej religii poniosła śmierć męczeńską.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.