• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Joanna Horodyńska

  Przeczytaj także...
  Twarz Roku – pierwszy polski profesjonalny konkurs dla modelek i modeli, organizowany w latach 1991–1994, pod patronatem m.in. miesięcznika „Twój Styl” oraz berlińskiej agencji modelek Berlin Models.. Główną nagrodą w konkursie było podpisanie kontraktu z profesjonalną agencją modelek w Polsce i za granicą, m.in. Berlin Models. Laureatami konkursu byli, m.in.: Ewa Witkowska, Agata Konarska, Joanna Horodyńska,Waldemar Goszcz, Adam Kozuch oraz Maciej Myszkowski – obecnie mąż Justyny Steczkowskiej.Dzień Dobry TVN (DD TVN) – poranny magazyn (morning show) telewizji TVN, nadawany od poniedziałku do piątku od 8:00 do 11:00, a w weekendy od 8:30 do 11:00. Trzon programu stanowią rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Inne stałe elementy to kącik kulinarny, relacje reporterów, cykliczne bloki i prognoza pogody.
  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.

  Joanna Horodyńska (ur. 30 listopada 1975 w Tychach) – polska modelka, stylistka telewizyjna.

  Życiorys[]

  W 1992 roku wzięła udział w konkursie dla modelek i modeli Twarz Roku, którego została jedną z laureatek. Ten krok otworzył jej drzwi do kariery. W wieku 18 lat wyjechała z Tychów do Warszawy by rozpocząć pracę jako modelka. W 1994 roku wyjechała pracować jako modelka do Paryża, gdzie prezentowała kolekcje na wybiegach przez kilka sezonów. Trzykrotnie pozowała do polskiej edycji Playboya. W styczniu 2000 r. pozowała w CKM i w tym samym roku zakończyła pracę jako modelka na wybiegach (wyjątek robi dla projektantki mody Anny Brodzińskiej, u której pojawia się regularnie na wybiegu). Prowadziła program "Pieprz" (leżąc w wannie pełnej piany) w Atomic TV, była współprowadzącą w Mieście kobiet w TVN Style. W 2008 r. reklamowała telefony komórkowe "Sony Ericsson" w kampanii reklamowej w internecie i prowadziła program New Look w VH1 Polska.

  New Look – polski program o modzie. Fabuła polega na tym, że trzy dziewczyny mają za zadanie samodzielnie wystylizować się w określonym czasie i za określona kwotę. Ta, która ubierze się najlepiej wygrywa 1500 zł, a dwie pozostałe otrzymują nagrodę pocieszenia po 300 zł. Ich zmagania z modą prowadzi i komentuje Joanna Horodyńska.CKM (Czasopismo Każdego Mężczyzny) - ilustrowany magazyn rozrywkowy dla mężczyzn, zamieszczający zdjęcia i artykuły o tematyce przygodowej, motoryzacyjnej, militarnej, sportowej, muzycznej, erotycznej, a także związanej z modą.

  Od 29 marca 2009 r. razem z Karoliną Malinowską, a od 2012 z Adą Fijał prowadzi program Gwiazdy na dywaniku w Polsat Café oraz redaguje rubrykę poświęconą modzie i stylizacji na łamach czasopisma Party. Zarówno w programie, jak i w magazynie, modelki oceniają styl ubierania się polskich i zagranicznych gwiazd. W 2010 r. została stylistką w programie You Can Dance – Po prostu tańcz w TVN.

  VH1 Polska – muzyczny kanał tematyczny należący do MTV Networks Europe. Emitowane w nim są teledyski z lat 80., 90. i współczesne.Ada Fijał (ur. 20 października 1976 w Krakowie) – polska aktorka i piosenkarka. Absolwentka krakowskiej PWST (2002) oraz stomatologii Collegium Medicum UJ w Krakowie (2000). Współpracowała z Fundacją Starego Teatru w Krakowie (2004–2005) i z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (2006–2007). W TVP Kraków prowadziła Pogodę.

  Kontrowersje[]

  Joanna Horodyńska jest znana z tego, że bezlitośnie krytykuje gwiazdy za ich nieprzemyślany ubiór. Jej oceny wywołują często dyskusje i kontrowersje. Zarzuca się jej między innymi stronniczość oraz zwykły snobizm. Zwolennicy Joanny Horodyńskiej twierdzą zaś, że stylistka prezentuje modę na światowym poziomie.

  MTV Polska – muzyczno-rozrywkowa stacja telewizyjna powstała 7 lipca 2000 roku z połączenia filii MTV na Europę oraz polskiej telewizji muzycznej Atomic TV.Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.

  Programy telewizyjne[]

 • program muzyczny "Pieprz" w Atomic TV – prezenterka
 • Miasto kobiet w TVN Style – współprowadząca
 • 2008: program o modzie New Look w VH1 Polska – prezenterka
 • od 2009: program o modzie Gwiazdy na dywaniku w Polsat Cafe – współprowadząca
 • 2010: You Can Dance – Po prostu tańcz w TVN – stylistka w programie
 • od 2010: Dzień Dobry TVN cykl "Najlepsze i najgorsze kreacje gwiazd" – stylistka oceniająca kreacje polskich gwiazd
 • od 2014: Shopping Queen w Polsat Cafe – jurorka (I edycja), prowadząca (od II edycji)
 • Autorska kolekcja ubrań[]

  W 2010 roku zaprojektowała kolekcję ubrań Joannahorodyńskagatta dla marki "GATTA".

  Telefon komórkowy, potocznie komórka — telefon działający w oparciu o telefonię komórkową, czyli urządzenie telekomunikacyjne umożliwiające swoim użytkownikom bezprzewodowe połączenia na obszarze złożonym z tzw. komórek.You Can Dance – Po prostu tańcz! – program rozrywkowy, emitowany od 10 września 2007 do 6 czerwca 2012 przez telewizję TVN. Audycja produkowana była na licencji amerykańskiego formatu So You Think You Can Dance przez Mastiff Media Polska. Program miał na celu wyłowienie spośród tysięcy chętnych jednego, wszechstronnie uzdolnionego tancerza, który stanie się idolem publiczności. Całość miała charakter show, którego zasady były bardzo podobne do tych obowiązujących w "Idolu". Nagrodą dla zwycięzcy było 3 miesięczne stypendium w Broadway Dance Center oraz 100 tysięcy złotych, lecz w 7 edycji było 3 miesięczne stypendium w "International Dance Academy" w Los Angeles oraz 100 tysięcy złotych. Producentem programu ze strony TVN była Ewa Leja, a producentem wykonawczym – Grzegorz Piekarski z Mastiff Media Polska. W poprzednich edycjach w jury zasiadał Michał Piróg, Weronika Marczuk i Agustin Egurrola, a prowadzącą była Kinga Rusin, laureatka IV edycji Tańca z gwiazdami. W V edycji miejsce Weroniki Marczuk zajęła Anna Mucha – zwyciężczyni X edycji programu Taniec z Gwiazdami. Od 2 marca 2011 TVN zaczęło emitować 6 edycję programu. Od tej edycji w jury miejsce Anny Muchy zajęła Kinga Rusin, a rolę prowadzącej objęła Patricia Kazadi. W 7 edycji ekipa programu pozostała bez zmian.

  Udział w reklamach[]

 • 2011: reklama rajstop marki Gatta
 • 2011: reklama płynu do prania marki Dreft.
 • 2009: reklama dezodorantu Rexona Women.
 • Życie prywatne[]

  Przez 8 lat była w związku z Markiem Sową (były prezes stacji muzycznej Atomic TV, obecnie MTV Polska). Para rozstała się w 2009 roku. W 2013 roku wyszła za mąż.

  TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.Playboy (podtytuł: Męski Punkt Widzenia) – ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn w edycji polskiej.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Kolekcja Joanny Horodyńskiej dla GATTY
 • blog modelki
 • Polsat Café – kanał lajfstajlowy Telewizji Polsat dostępny na platformach Cyfrowy Polsat i CYFRA+ oraz sieciach kablowych, który zastąpił stację Polsat Zdrowie i Uroda.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Tychy (niem. Tichau) – miasto na prawach powiatu na południu Polski, położone na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, w południowej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Jest jednym z ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej.
  Atomic TV – polskojęzyczna stacja telewizyjna nadająca głównie wideoklipy muzyczne, działająca w latach 1997-2000, aż do przekształcenia w MTV Polska. Była to pierwsza polska telewizja muzyczna nadająca przez całą dobę w kilkunastu telewizjach kablowych w całej Polsce oraz później także przez satelitę Astra. Prezentowała różne gatunki muzyczne: pop ("Popplaneta"), rock ("Atomizer"), metal i inne ekstremalne gatunki ("Bunkier"), hip-hop, techno ("MC2"). Muzyka polska ("FactoryM") zajmowała w nim ok. 40% czasu antenowego. Atomic TV prezentowała również serwis informacyjny, co godzinę audycję "Co jest" oraz raz w tygodniu 60 minutowe "Co jest extra". Na antenie stacji widzowie mogli za pomocą przysyłanych pocztówek i listów wpływać na muzykę w programie Dzika Szafa Grająca. Właścicielami Atomic TV były: amerykańska firma Atomic Entertainment, Planet 24, firma fonograficzna PolyGram International oraz PCIP, związana z Polską Telewizją Kablową (PTK).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.