• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • João Souza

  Przeczytaj także...
  Mogi das Cruzes − miasto w Brazylii, w stanie São Paulo. Regionu metropolitalnego w Sao Paulo. Liczba mieszkańców wynosi 387 241. Urodził się tu znany brazylijski piłkarz Neymar da Silva Santos Júnior, obecnie zawodnik FC Barcelona.Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.
  Puchar Davisa, Davis Cup, to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Rozgrywki organizowane są corocznie przez Międzynarodową Federację Tenisową i odbywają się systemem KO. Kobiecym odpowiednikiem jest Fed Cup, dawniej Puchar Federacji. W ostatnich latach rozgrywki te straciły nieco na znaczeniu, gdyż czołowi tenisiści świata (np. Roger Federer) albo w ogóle nie biorą w nich udziału, albo występują sporadycznie, koncentrując się na turniejach indywidualnych.

  João Olavo Soares de Souza, (ur. 27 maja 1988 w Mogi das Cruzes) – brazylijski tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa.

  Kariera tenisowa[]

  Karierę tenisową Souza rozpoczął w 2006 roku. W grze pojedynczej zwyciężył w 7 turniejach kategorii ATP Challenger Tour.

  W grze podwójnej Brazylijczyk doszedł do 1 finału kategorii ATP World Tour, w lutym 2015 roku w Quito.

  ATP Challenger Tour (do roku 2008 ATP Challenger Series) – cykl 160 turniejów w męskim tenisie ziemnym, rozgrywanych na całym świecie, organizowanych przez ATP. Są to turnieje, przewyższające punktacją i wynagrodzeniem rozgrywki rangi Futures, a ustępujące turniejom ATP World Tour.Association of Tennis Professionals (ATP), Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych – organizacja utworzona w roku 1972 mająca na celu ochronę interesów tenisistów (rok później podobny związek – WTA założyły tenisistki). Począwszy od 1990 r. ATP stała się organizatorem cyklu męskich rozgrywek tenisowych pod nazwą ATP World Tour.

  W 2012 roku zadebiutował w reprezentacji Brazylii w Pucharze Davisa.

  Najwyżej sklasyfikowany w rankingu singlistów był na 69. miejscu 6 kwietnia 2015 roku, natomiast w zestawieniu deblistów zajmował 70. pozycję w styczniu 2013 roku.

  Finały w turniejach ATP World Tour[]

  Gra podwójna (0–1)[]

  Bibliografia[]

 • Profil na stronie ATP (ang.). atpworldtour.com. [dostęp 22 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie ITF (ang.). itftennis.com. [dostęp 22 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie Pucharu Davisa (ang.). daviscup.com. [dostęp 22 sierpnia 2013].
 • Ecuador Open Quito 2015 – tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2015 z cyklu Ecuador Open Quito rozgrywany w dniach 2–8 lutego 2015 roku w Quito na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 439 405 dolarów amerykańskich.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.