• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jimmy Kimmel Live!

  Przeczytaj także...
  Jimmy Kimmel, właściwie James Christian Kimmel (ur. 13 listopada 1967 w Nowym Jorku) – amerykański producent telewizyjny i prowadzący talk-show, m.in. Jimmy Kimmel Live! w stacji ABC oraz The Man Show w Comedy Central.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.

  Jimmy Kimmel Live! – amerykański late-night talk-show prowadzony przez Jimmy’ego Kimmela nadawany na antenie ABC od 2003 roku.

  Talk-show – gatunek programu telewizyjnego, widowisko publicystyczne, w którym prowadzący (z reguły – jeden, choć bywają widowiska z dwoma prowadzącymi) rozmawia w studiu z uczestnikami na ustalony temat (talk-show monotematyczny), bądź na dowolne tematy (ogólny).YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.

  W serwisie YouTube kanał programu miał pod koniec 2018 roku 12,4 mln subskrybentów.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Jimmy Kimmel Live! (ang.). ABC. [dostęp 2019-01-09].
  2. Jimmy Kimmel Live! w bazie IMDb (ang.)
  Prezydent Barack Obama i Jimmy Kimmel podczas jednego z odcinków programu (2015)
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.698 sek.