• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jimmy Kimmel

  Przeczytaj także...
  American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.89. ceremonia wręczenia Oscarów (nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej), za rok 2016, odbyła się 26 lutego 2017 roku, tradycyjnie w Dolby Theatre w Hollywood. Transmisję dla obszaru Stanów Zjednoczonych przeprowadziła telewizja ABC.
  Brooklyn – jeden z pięciu okręgów (boroughs) Nowego Jorku, oraz hrabstwo (county), w stanie Nowy Jork, o nazwie Kings. W 2010 roku liczył ok. 2 505 000 mieszkańców, co daje największą populację ze wszystkich okręgów Nowego Jorku.
  Miejsce realizacji Jimmy Kimmel Live

  Jimmy Kimmel, właściwie James Christian Kimmel (ur. 13 listopada 1967 w Nowym Jorku) – amerykański producent telewizyjny i prowadzący talk-show, m.in. Jimmy Kimmel Live! w stacji ABC oraz The Man Show w Comedy Central.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Jimmy Kimmel urodził się w nowojorskim Brooklynie w rodzinie z włoskimi i niemieckimi korzeniami. W wieku 9 lat przeprowadził się z rodzicami do Las Vegas, gdzie uzyskał wykształcenie na University of Nevada. Do 2009 roku był związany ze znaną aktorką i komediantką Sarą Silverman. Kimmel ma dwójkę dzieci ze związku z Giną Maddy, z którą rozwiódł się w 2002 roku. W 2013 roku poślubił Molly McNearney, w 2014 roku urodziła się ich córka Jane, a w 2017 syn Billy.

  Katolicyzm – doktryna Kościoła chrześcijańskiego – jedna z dwóch grup Kościołów, obok Kościoła prawosławnego, powstałych w wyniku rozłamu w Kościele chrześcijańskim w 1054 (tzw. schizmy wschodniej). Jedna z największych grup wyznań chrześcijańskich, obok prawosławia i protestantyzmu oraz ogół zasad wiary i życia religijnego do których odwołuje się Kościół Kościół katolicki wraz z Kościołami wschodnimi pozostającymi z nim w pełnej jedności, wspólnoty tradycjonalistyczne, starokatolickie oraz część anglikańskich, liberalnych i niezależnych.Seattle – miasto w stanie Waszyngton. Leży pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik, prawie 108 mil (174 km) na południe od granicy z Kanadą.

  Jest katolikiem.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Pierwszą pracą Kimmela jako dziennikarza był staż w licealnym radiu. W trakcie studiów został zatrudniony w radiu KZOK-FM w Seattle, skąd jednak został dość szybko zwolniony. Zwolnieniem z pracy skończyła się również jego kolejna praca w WRBQ-FM z Florydy, a także praca w 93.7 KRQ. Stał się popularny dopiero dzięki pracy w kalifornijskim radiu KROQ-FM, gdzie tworzył skecze do porannego programu. W 1997 roku Jimmy Kimmel przeszedł do telewizji Comedy Central, gdzie współtworzył programy Win Ben Stein's Money oraz The Man Show. Za ten pierwszy otrzymał wraz z Adamem Carolla nagrodę Emmy w 1999 roku. W 2001 roku przeszedł do stacji ABC, gdzie stworzył talk-show Jimmy Kimmel Live!. Dzięki złośliwemu poczuciu humoru i niebanalnemu prowadzeniu rozmów z gośćmi jego program stał się jednym z najpopularniejszych talk-show w USA. Aktor prowadził ceremonię wręczenia Oscarów w 2017 roku. Ogłoszono również, że będzie prowadził następną ceremonię. W kwietniu 2020 roku został prowadzącym teleturnieju Who Wants to Be a Millionaire?.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Who Wants to Be a Millionaire? – amerykański teleturniej emitowany w Stanach Zjednoczonych od 16 sierpnia 1999 roku. Nagrodą główną w programie jest milion dolarów (okazjonalnie nawet więcej).

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. How Many Kids Does Jimmy Kimmel Have? - Empire BBK, „Empire BBK”, 2 maja 2017 [dostęp 2018-02-18] (ang.).
  2. Alec Baldwin on Playing Donald Trump, youtube.com, 1 marca 2017 [dostęp 2018-04-20] (ang.).
  3. Joe Otterson: Jimmy Kimmel Set to Host 2018 Oscars (ang.). Variety Media, 2017-05-16. [dostęp 2017-06-27].
  Talk-show – gatunek programu telewizyjnego, widowisko publicystyczne, w którym prowadzący (z reguły – jeden, choć bywają widowiska z dwoma prowadzącymi) rozmawia w studiu z uczestnikami na ustalony temat (talk-show monotematyczny), bądź na dowolne tematy (ogólny).Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Warto wiedzieć że... beta

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Sarah Kate Jane Anastasia Silverman (ur. 1 grudnia 1970 w Bedford) – amerykańska satyryczka, artystka komedii typu stand-up, pisarka i aktorka żydowskiego pochodzenia. Zadebiutowała na scenie w wieku 17 lat. Jej satyra dotyka społecznych tabu i kontrowersyjnych tematów jak rasizm, seksizm i religia.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Las Vegas (wymowa:/lɑːs ˈveɪɡəs/) – najbardziej zaludnione miasto w amerykańskim stanie Nevada, w hrabstwie Clark. Na arenie międzynarodowej kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami. Las Vegas, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki, słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji. Tolerancja dla różnych form rozrywki dla pełnoletnich przypisała Las Vegas tytuł Miasta Grzechu.
  Comedy Central – popularny amerykański kanał telewizyjny o profilu komediowym dostępny w USA, Niemczech, Holandii, Włoszech, Polsce, Szwecji, Nowej Zelandii (od 1 kwietnia 2009) i na Węgrzech. Kanał prezentuje znane seriale oraz programy satyryczne. Program powstał w 1991 roku z połączenia wcześniejszych programów The Comedy Channel (należącego do Time Warner) i HA! (należącego do Viacom), pierwotnie pod nazwą CTV: The Comedy Network. W 2003 roku Viacom wykupił należące do Time Warner udziały i stał się wyłącznym właścicielem stacji.
  Jimmy Kimmel, właściwie James Christian Kimmel (ur. 13 listopada 1967 w Nowym Jorku) – amerykański producent telewizyjny i prowadzący talk-show, m.in. Jimmy Kimmel Live! w stacji ABC oraz The Man Show w Comedy Central.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.798 sek.